Lybra - Garść pytań na początek

Moderator: stabraf

el_guapo
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 13
Rejestracja: 20 lip 2008, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Lybra - Garść pytań na początek

Post autor: el_guapo » 20 lip 2008, 15:40

Witam - przedstawiłem się w odpowiednim wątku, ale warto także tutaj powiedzieć "Dzień dobry".
Na razie nie posiadam Lanci, ale chodzi za mną zakup Lybry w wersji SW.

Odrobiłem już lekcje, czytałem pozytywną opinię w Motorze, przeszperałem wątki na forum, ale kilka pytań pozostaje bez odpowiedzi. Jeżeli mógłbym liczyć na Wasze doświadczenie to byłbym wdzięczny za odpowiedzi:
- Lifting: Kiedy miał miejsce i co obejmował? Czy zwykły zjadacz chleba jest w stanie stwierdzić czy auto jest przed- czy po- liftongowe?
- Wnętrze: Wykończenie wnętrza w 'drewnie', w 'aluminium' w 'granicie'(?)*: jaka jest zależność? Rocznik? Wersja? Widzimisię montażysty? Nie ukrywam że 'drewno' mnie nie bierze, ale już takie 'aluminium' wygląda ciekawie.
- Komora silnika: W ogłoszeniach widuje się często auta z takim wielkim kawałem plastiku osłaniającym z góry chłodnicę, natomiast znaczna część aut jej nie ma, przy czym im młodszy rocznik, tym rzadziej ma tą osłonę. Czy brak osłony świadczy o powypadkowej przeszłości?
- Reflektory: Xenon; czy był dostępny fabrycznie? Jeżeli TAK to czy reflektory były inne, tj. soczewkowe?
- JTD 1.9 bo taki mnie interesuje: 105, 110, czy 115KM? 105 to turbo bez zmiennej geo (cf2 w Marei) , 115 ze zmienną (taki jak w Stilo), a 110 (w Marei cf3)
- Zawieszenie: przednie analogiczne do Multipli i zapewne średniotrwałe; jaki zawias jest z tyłu i jak spisuje się na polskich torach przeszkód?
- Komp pokładowy/wyświetlacz navi i radia; jakie są jego funkcje
- Sprzęgło: jego żywotność (w Bravo wytrzymało 130kkm przy 1.6; w Marei wytrzymało 115 przy 1.9 JTD) oraz żywotność dwumasówki

Uff = THX from the mountain za odpowiedzi

mike_d
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 740
Rejestracja: 10 kwie 2007, 0:00

Garść pytań na początek

Post autor: mike_d » 20 lip 2008, 16:17

O ile pamietam to zawias tył to ten sam co w kappie.

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Re: Garść pytań na początek

Post autor: Nat » 21 lip 2008, 9:46

"el_guapo" pisze:- Wnętrze: Wykończenie wnętrza w 'drewnie', w 'aluminium' w 'granicie'(?)*: jaka jest zależność? Rocznik? Wersja? Widzimisię montażysty? Nie ukrywam że 'drewno' mnie nie bierze, ale już takie 'aluminium' wygląda ciekawie.
"aluminium" w miejsce "drewna" (wszystko w cudzysłowie) pojawiło sie w wersji intensa.


"el_guapo" pisze:- Komora silnika: W ogłoszeniach widuje się często auta z takim wielkim kawałem plastiku osłaniającym z góry chłodnicę, natomiast znaczna część aut jej nie ma, przy czym im młodszy rocznik, tym rzadziej ma tą osłonę. Czy brak osłony świadczy o powypadkowej przeszłości?
Osłona trzyma się na cztery plattikowe śruby mocujące. bywa, że ktoś u np. mechanika "zgubi" taką osłonę. Brak o niczym nie świadczy, ale może stanowić przyczynek do zastanowienia się, czy przypadkiem auto nie było bite z przodu (a komus po naprawie nie chciało sie szukac tej osłonki). Nowe auta- wszystkie miały taką osłonę.
"el_guapo" pisze:- Reflektory: Xenon; czy był dostępny fabrycznie?
Tak, w opcji, w młodszych rocznikach.
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

Awatar użytkownika
Dudi
Członek Zarządu LKP
Członek Zarządu LKP
Posty: 12270
Rejestracja: 30 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Garść pytań na początek

Post autor: Dudi » 21 lip 2008, 10:22

Z tego co się zdążyłem zorientować żadna wersja 115 KM (1.9 JTD) nie miała tej osłony.
Dudi
Fiat Brava 80 16v SX / Alfa Romeo 156 2.0 16v Selespeed / Lancia Lybra SW 1.9 JTD 115 LX Verde Olimpia
Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair 170KM Distinctive
Fiat Fullback 2.4 MJ LuxNAV 180KM
Nysa Towos 522 '86 (do poprawek) / YAMAHA YZF-R6 (eeeeeeeRRRRRRrrrrr sześć)
Obrazek
Obrazek

Fugaz
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 340
Rejestracja: 09 kwie 2008, 0:00
Lokalizacja: Tychy

Garść pytań na początek

Post autor: Fugaz » 21 lip 2008, 13:39

Jeśli chodzi o sprzęgło to mi padło po 176tys. w 2,4jtd trudno mi powiedzieć, czy wcześniej było wymieniane, zakładam, że nie. Navi nie działa na terenie polski nie ma map i nie będzie. Radio ma podstawowe funkcje jak to radio posiada RDS i bardzo dużo ustawień jeśli kupisz z audio BOSE to będzisz miał wzmacniacz głośnik ala subwoofer zamiast schowaka w bagażniku całość jak dla mnie bardzo łądnie gra. Z wyświetlaczem może być połączony telefon i zawsze jest komputer pokładowy który ma rózne funkcje typu zużycie żrednie, czas, odległość ile pojedzie na paliwie itp.
Zachorowałem na Lybrę i tylko jej kupno może mnie uleczyć!
P.S. Już ją mam 2,4 SW jtd czarna perła

Awatar użytkownika
Dudi
Członek Zarządu LKP
Członek Zarządu LKP
Posty: 12270
Rejestracja: 30 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Garść pytań na początek

Post autor: Dudi » 21 lip 2008, 13:51

Nat żadna z wersji, której zdjęcie zapodałeś nie ma 115 KM, chyba że ja mam jakąś samoróbę:

Obrazek

Obrazek

A w miejscu, w którym powinna być osłona mam coś takiego (nie wygląda to bynajmniej na rękodzieło):

Obrazek

Obrazek
Dudi
Fiat Brava 80 16v SX / Alfa Romeo 156 2.0 16v Selespeed / Lancia Lybra SW 1.9 JTD 115 LX Verde Olimpia
Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair 170KM Distinctive
Fiat Fullback 2.4 MJ LuxNAV 180KM
Nysa Towos 522 '86 (do poprawek) / YAMAHA YZF-R6 (eeeeeeeRRRRRRrrrrr sześć)
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Garść pytań na początek

Post autor: Nat » 21 lip 2008, 14:42

Ciekawe. Sprawa do zbadania ;)
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

Gość

Garść pytań na początek

Post autor: Gość » 22 lip 2008, 22:18

kolega Dudi ma rację wersje ze zmienną geometrią turbiny posiadają elektrozawór montowany nad chłodnicą i nie posiadały osłony takiej jak wersje bez zmiennej geometrii ponadto zawór egr jest inny

Awatar użytkownika
Dudi
Członek Zarządu LKP
Członek Zarządu LKP
Posty: 12270
Rejestracja: 30 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Garść pytań na początek

Post autor: Dudi » 22 lip 2008, 22:33

I wszystko jasne... :wink: :)
Dudi
Fiat Brava 80 16v SX / Alfa Romeo 156 2.0 16v Selespeed / Lancia Lybra SW 1.9 JTD 115 LX Verde Olimpia
Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair 170KM Distinctive
Fiat Fullback 2.4 MJ LuxNAV 180KM
Nysa Towos 522 '86 (do poprawek) / YAMAHA YZF-R6 (eeeeeeeRRRRRRrrrrr sześć)
Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lybra/Lybra SW”