Jakie czujniki są emulowane przez emulator w instalce 2 gen?

Problemy, porady i opinie dotyczące LPG w Naszych Lanciach
Awatar użytkownika
aro
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1998
Rejestracja: 29 mar 2006, 0:00
Imię: Arek
Lokalizacja: Gorzyczki woj. śląskie

Jakie czujniki są emulowane przez emulator w instalce 2 gen?

Post autor: aro » 23 gru 2008, 19:02

Witajcie,

interesuje mnie to, jakie czujniki są emulowanie przy pracy silnika na LPG w instalacji gazowej 2 generacji? Wiem, że sonda lambda jest emulowana i prawdopodobnie czujnik temp. wody dający sygnał do kompa. Czy jeszcze jakieś czujniki mogą byc emulowane?

Awatar użytkownika
maciek_czer
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 176
Rejestracja: 07 kwie 2006, 0:00
Lokalizacja: Częstochowa

Jakie czujniki są emulowane przez emulator w instalce 2 gen?

Post autor: maciek_czer » 23 gru 2008, 19:16

Emulowana jest sonda lambda, w zależnosci od typu centralki także wtryskiwacze, ale często jako odrębny układ. Nigdy nie widziałem, aby był emulowany czujnik temperatury chłodziwa...
Lancia Y10 Avenue, Chevrolet Lumina APV 3.1 V6 1991
Serwis Fiat, Lancia, Alfa Romeo
http://www.flar-ital.pl

Awatar użytkownika
bolek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 489
Rejestracja: 03 sie 2007, 0:00
Imię: Piotr
Lokalizacja: Olsztyn

Jakie czujniki są emulowane przez emulator w instalce 2 gen?

Post autor: bolek » 23 gru 2008, 19:29

"maciek_czer" pisze:[...]Nigdy nie widziałem, aby był emulowany czujnik temperatury chłodziwa...
Bardzo rzadko stosowane (nigdy?), ale istnieją emulatory czujników temperatury do niektórych aut, z tego co pamiętam obniżają temperaturę odczytywaną przez sterownik silnika w celu nieznacznego podniesienia obrotów biegu jałowego. (ciekawostka - AEB produkowało emulator o nazwie "Lancia K" i był to chyba właśnie emulator czujnika temperatury).
W Mercedesach KEJetronic stosowany bywał emulator temperatury i liczby oktanowej.
W przypadku aro emulowana jest z pewnością tylko sonda, falą prostokątną lub zwarciem do masy jeżeli nie powoduje to zapalenia się checka.

ODPOWIEDZ

Wróć do „::: LPG :::”