Nuova Delta - jakie opony polecacie ?

Anonymous

Nuova Delta - jakie opony polecacie ?

Post autor: Anonymous » 26 gru 2005, 18:30

Poradźcie starzy wyjadacze, bo dziś zaliczylam rów w zimówkach:( Moja Delta HPE latem prowadzi się jak marzenie, a zimą zdaje się bez łańcuchów na bieszczadzkich drogach ani rusz:( Kupiłam kormorany, nie sprawdziły się w drodze na narty, auto nie słucha mnie i czekam na radę.
To mój pierwszy zimowy sezon z tą piekną a nie chciałabym by był ostatnim...liczę na was.

Awatar użytkownika
makek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 698
Rejestracja: 24 sty 2005, 0:00
Lokalizacja: Bełchatów

Nuova Delta - jakie opony polecacie ?

Post autor: makek » 26 gru 2005, 19:58

Nie ma takich opon zimowych, które zapewnią takie same prowadzenie zimą jak latem. Pierwsza sprawa to wyczucie warunków i odpowiednie zachowanie ostrożności, jeśli kupiłaś nowe opony to producent ma tu znaczenie drugorzędne. Oczywiście są lepsze i gorsze, każda firma ma takie w swojej ofercie, ale opona (samochód) inaczej zachowuje się na śniegu i inaczej na lodzie, jak nie będziesz wiedziała co masz pod kołami to żadna opona zimą nie spełni Twoich oczekiwań.
Pocieszające jest to, że mistrzowie też lądują czasami w rowie.

Awatar użytkownika
TADEO
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 334
Rejestracja: 01 kwie 2005, 0:00
Lokalizacja: Szczecin

Nuova Delta - jakie opony polecacie ?

Post autor: TADEO » 27 gru 2005, 11:12

makek dobrze opisal :). ja tylko moge dodac ze mam na tyle matadory z grupy continentala 174/65 R14 i jestem z nich zadowolony tyl mi sie dobrze trzyma ale za to przod ucieka mamjakies stare badziewie. dzis bede zamienial przod tyl pozdrawiam
Była Lancia Delta 08.07.2008
Był VW Golf V GTI
Jest BMW 7 e65 730d

Awatar użytkownika
mario09
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 947
Rejestracja: 12 lut 2005, 0:00
Lokalizacja: Radom - Wierzbica woj. mazowieckie

Nuova Delta - jakie opony polecacie ?

Post autor: mario09 » 27 gru 2005, 11:33

Ja w swojej Lancii mam Debica Frigo Directional i naprawde jestem z nich zadowolony. Z tego co czytalem w "sieci" to opony naszych krajowych producentow sa jednymi z lepszych na tle innych zachodnich firm. Coz u Ciebie warunki drogowe faktycznie sa troszke inne niz np. u mnie na mazowszu. Trzeba sie pilnowac i byc bardzo czujnym.
Lancia Thema III 2.0 i.e.+gaz II gen. (zestaw Lovato LovU2)
Lancia Thema III 2.5 turbo ds LS

Awatar użytkownika
dexus
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 692
Rejestracja: 14 sty 2005, 0:00
Lokalizacja: Tarnów (Bis.Mel)N.Sącz

Nuova Delta - jakie opony polecacie ?

Post autor: dexus » 27 gru 2005, 12:37

Ja mam barum polaris 2 i są naprawdę dobre. Na śniegu trzymają, a ponadto można bez problemu na deszczu i suchej nawierzchni. Co do matadorów to mamy je w jednym z aut w firmie, i też są o.k. ale na deszcz to porażka (moje prywtne odczucia)
Obrazek
Sumienie nie powstrzymuje od grzechów, przeszkadza tylko cieszyć się nimi. (Jean Cocteau)

Dedra 2,0 8v 1992 - była
Kappa Kombi 2,4jtd 99r - była
i Lybra 2,4jtd SW po "znajomości"
Laguna II 3,0 V6 24v - była
Chrysler Pacifica 4.0 - jest

dsocha
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 38
Rejestracja: 25 lut 2005, 0:00
Lokalizacja: Dzierżoniów
Kontakt:

Nuova Delta - jakie opony polecacie ?

Post autor: dsocha » 29 gru 2005, 15:19

Ja jeżdżę Deltą drugi sezon na Debica Frigo Directional i prowadzi się bardzo pewnie na śniegu. W drugiej założyliśmy Debica Frigo 2 - wrażenia podobne. Rozmiar 185 60 R14.
Alfa Romeo 156 1,9 JTD 16V
Delta II HPE 1.6 16V
Lybra SW 1.9 JTD

Awatar użytkownika
Aras
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 705
Rejestracja: 26 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Śląsk

Nuova Delta - jakie opony polecacie ?

Post autor: Aras » 30 gru 2005, 18:20

A ja dzisiaj wymieniłem w mojej landrynce zimowe brarumy polarisy jeszcze dosyć dobry bieżnik na zimowe fuldy montero różnica to 20 km/h szybsza jazda przy dzisiejszych opadach ok. 30cm na podwórku. Różnica jest ogromna.
Landrynka -Y 1,2 16V
zamiast Pasikonika srebrna Santarita:)

Awatar użytkownika
sloneczna
Odszedł od nas na zawsze
Odszedł od nas na zawsze
Posty: 1148
Rejestracja: 03 mar 2005, 0:00

Nuova Delta - jakie opony polecacie ?

Post autor: sloneczna » 30 gru 2005, 20:11

Ja mam w Tipo aktualnie 175/65/14 (to jest mój zimowy samochód)
ale nie wtym rzecz .
Miałem dwa kpl opon zimowych jeden sobie zostawiłem ,a jeden odsprzedałem koledze do Astry 1,6 .I co najlepsze ,że to co mi się wydawało za lepsze jest gorsze .Sekret to rozmiar jego prawie jak w rowerze 155 /14 moje 175 i astra idzie jak po szynach byłem z nim dzisaj na nartach i jadąc za nim na granicy możliwości przyczepności on mówi ,że swobodnie i panował całkowicie nad samochodem nawet różnica okazała się na parkingu lekko pochyły .Ja miałem kłopoty z nawrotem jego samochód wyjechał bez problemu .Przypominam ,że masy i moc samochodów podobna .Więc chyba chodzi o rozmiar tym bardziej wąskie tym lepsze .I raczej jakiej firmy to może być znikoma różnica.
Jurek odszedł od nas na zawsze...

gryzzly86
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 8
Rejestracja: 30 gru 2005, 0:00
Lokalizacja: Bochnia i Kraków

opony zima

Post autor: gryzzly86 » 31 gru 2005, 0:37

hej jezdrze lancią deltą 2.0 i lubie poszalec w związku z tm polecam wam komplet 4 opon asymetralnych ja kupiłem takie letnie a teraz na zime i wprawdzie są bieżnikowane ale to że są asymetryczne wiele daje

Awatar użytkownika
Torell007
Założyciel LKP
Założyciel LKP
Posty: 1363
Rejestracja: 09 sty 2005, 0:00
Imię: Michał
Lokalizacja: Gdynia

Nuova Delta - jakie opony polecacie ?

Post autor: Torell007 » 31 gru 2005, 10:28

Witam gryzzly86,

1. Warto się najpierw przedstawić w dziale ::: Powitania ::: 8)

2. Uzupełnij swój Profil bo nic nie wiemy ... a tak może ktoś z naszych klubowiczów mieszka rzut moherowym beretem od Ciebie i możnaby zorganizować jakieś spotkanie lub w przyszłości pomóc osobiście w jakimś problemie ;)


To chyba na tyle ;)


Pozdrawiam !
Wiele serc, jedno bicie, ciężarówki ponad życie ;-)

Obrazek

Blash
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1213
Rejestracja: 09 mar 2005, 0:00

Odp: opony zima

Post autor: Blash » 31 gru 2005, 10:48

"gryzzly86" pisze:hej jezdrze lancią deltą 2.0 i lubie poszalec w związku z tm polecam wam komplet 4 opon asymetralnych ja kupiłem takie letnie a teraz na zime i wprawdzie są bieżnikowane ale to że są asymetryczne wiele daje
jakich opon???

Awatar użytkownika
bryś
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 683
Rejestracja: 26 lis 2004, 0:00
Lokalizacja: KRAKÓW

Nuova Delta - jakie opony polecacie ?

Post autor: bryś » 31 gru 2005, 13:04

na pewno Markgum dobre opony choć bierznikowane urzywam ich mam 2 komplety naciętych slicków i asymetryczne gumy na szuter jest (guma lewa i prawa ) idealne na śnieg i po zaklcowniu na lód cena kompletu około 1000 zł nadają się tylko na kopny śnieg po asfalcie głośne natomiast zwykłych gum od nich nie polecam śliskie jak nic ,tak więc kupisz je i nie ma problemu z śniegiem ale oprócz nich polecam mieć normalne zimówki :wink: są dobrą alternatywą dla łańcuchów :wink:

gryzzly86
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 8
Rejestracja: 30 gru 2005, 0:00
Lokalizacja: Bochnia i Kraków

Nuova Delta - jakie opony polecacie ?

Post autor: gryzzly86 » 31 gru 2005, 17:16

juz uzupełniłem profil dzieki za upomnienie. a co do opon to ja chwale asymetryczne na każdą pore roku i nawieszchnie dziś ciolem 85 - 90 km/h po nieźle ośniezonej drodze i z resztą jeżdrze tak całą zimę. niemam kłopotów z wyjściem z jakiegokolwiek poślizgu ale wiem ze wymiary kół 195/60/15 tez troche w tym pomagają. pozdro i szczęśliwego nowego roku

Awatar użytkownika
mario09
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 947
Rejestracja: 12 lut 2005, 0:00
Lokalizacja: Radom - Wierzbica woj. mazowieckie

Nuova Delta - jakie opony polecacie ?

Post autor: mario09 » 31 gru 2005, 17:26

"gryzzly86" pisze:niemam kłopotów z wyjściem z jakiegokolwiek poślizgu ale wiem ze wymiary kół 195/60/15 tez troche w tym pomagają. pozdro i szczęśliwego nowego roku
Taki wymiar to do duzego auta. Np. dla takiego auta jak moja Lancia to 185 jest max na zime.
Moje zimowki to 185/65/14, a lato jak najbardzie szersze 195/60/15.
Lancia Thema III 2.0 i.e.+gaz II gen. (zestaw Lovato LovU2)
Lancia Thema III 2.5 turbo ds LS

gryzzly86
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 8
Rejestracja: 30 gru 2005, 0:00
Lokalizacja: Bochnia i Kraków

Nuova Delta - jakie opony polecacie ?

Post autor: gryzzly86 » 01 sty 2006, 22:12

jak kupowałem nie było innych i wziołem te i musze powiedziec ze jestem zadowolony. co do wysokości : mam tą lancie juz drugi rok i rozwaliłem 6 opon na dołach, mniejsze alufelgi nie mieszczą w sobie moich wentylowanych tarcz chamulcowych na przodzie i to mnie troche boli

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”