lybre SW - Co wymienić w świeżo kupionej

Moderator: stabraf

cvahoo
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 71
Rejestracja: 27 lut 2009, 0:00
Lokalizacja: Kraków

lybre SW - Co wymienić w świeżo kupionej

Post autor: cvahoo » 23 mar 2009, 21:05

No własnie co teraz? Do wymiany sworzeń i gumki stabilizatora zdaje się. Do tego wypadałoby wymienić olej i filtr, pewnie polecalibyście też rozrząd ale podobno jeszcze do 30k km można na nim zrobić.
A przy zawieszeniu - co warto jeszcze zrobić jak będzie rozgrzebane? Amortyzatory w dość dobrym stanie.
Jakieś gruntowne czyszczenie wnętrza i alcantary (?) żeby Lancia wręcz błyszczała.
Z tego co wiem od sprzedawcy jakiś problem ze wskaźnikiem paliwa jest - przy 1/3 na prawdę jest juz rezerwa.
Do tego jeszcze troche poprawek lakierniczych i tapicerki wewnątrz.

Przydałby sie jakiś przyklejony wątek na ten temat, najlepiej z miejscami polecanymi w danych województwach, żeby nie trzeba było sie przez pół forum przekopywać.

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Odp: Kupiłem lybre SW - i co dalej?

Post autor: Nat » 23 mar 2009, 21:11

Problem polega na tym, że nie ma uniwersalnych rad, co wymienić w świeżo zakupionej uzywanej Lybrze.
Napewno rozrząd (jeśli 1,8 VVT to z wariatorem), napewno olej, a reszta tylko w miarę potrzeb.
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

Awatar użytkownika
D1
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1095
Rejestracja: 16 kwie 2007, 0:00
Imię: Roman
Lokalizacja: Wrocław

Odp: Kupiłem lybre SW - i co dalej?

Post autor: D1 » 23 mar 2009, 21:15

cvahoo pisze: najlepiej z miejscami polecanymi w danych województwach, żeby nie trzeba było sie przez pół forum przekopywać.
Kontakt masz na PW.

cvahoo
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 71
Rejestracja: 27 lut 2009, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Odp: Kupiłem lybre SW - i co dalej?

Post autor: cvahoo » 23 mar 2009, 21:33

Lybra to rocznik 2001 1.9 JTD 110 KM.
Miłoby było gdyby mechanik sam potrafił ocenić czym przydałoby się zająć. Niejmiej nie chciałym zostawić w warsztacie wiecej pieniędzy niż powinienem, tylko z powodu wymian "tak na wszelki wypadek".

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Odp: Kupiłem lybre SW - i co dalej?

Post autor: Nat » 23 mar 2009, 21:43

Niech też rzuci okiem na turbinkę.
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

Awatar użytkownika
Toper
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 613
Rejestracja: 19 mar 2006, 0:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Odp: Kupiłem lybre SW - i co dalej?

Post autor: Toper » 23 mar 2009, 22:48

Spytaj Sebastiana, on jest z Wrocławia i chyba dogłębnie poznał rynek tamtejszych Lybrowych mechaników...

Pozdrawiam

Sixt

Odp: Kupiłem lybre SW - i co dalej?

Post autor: Sixt » 24 mar 2009, 9:34

Nie baw się w kosmetykę i prania alcantary tylko wymień rozrząd ... Bo na zasadzie podobno 30 tyś. zrobię możesz się oszukać dość szybko ..

cvahoo
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 71
Rejestracja: 27 lut 2009, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Odp: Kupiłem lybre SW - i co dalej?

Post autor: cvahoo » 24 mar 2009, 10:54

Mam już jakieś namiary także będę się orientować, ale wygląd zewnętrzny i wewnętrzny też jest ważny :) także jakbyście jeszcze mogli polecić jakiegoś dobrego lakiernika i tapicera to byłoby super :)

Przy okazji chciałbym podziękować osobom które przybliżały mi temat lancii w moim poprzednim wątku, no i także tym które teraz mi doradzają :pifko:

Awatar użytkownika
Ricardus
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 605
Rejestracja: 17 kwie 2008, 0:00
Lokalizacja: Łódź/Grotniki
Kontakt:

Odp: Kupiłem lybre SW - i co dalej?

Post autor: Ricardus » 24 mar 2009, 13:51

Z tego co wiem od sprzedawcy jakiś problem ze wskaźnikiem paliwa jest - przy 1/3 na prawdę jest juz rezerwa.



Z tego co pamietam to taki problem wystepował jak się zrobiło przekładke licznika od innej wersji śilnikowej. Przynajmniej ja tak miałem.

Awatar użytkownika
Sebastian
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 2573
Rejestracja: 24 paź 2007, 0:00
Imię: Sebastian
Lokalizacja: DW

Odp: Kupiłem lybre SW - i co dalej?

Post autor: Sebastian » 24 mar 2009, 15:02

D1 pisze:
cvahoo pisze: najlepiej z miejscami polecanymi w danych województwach, żeby nie trzeba było sie przez pół forum przekopywać.
Kontakt masz na PW.

Ten sam, który mi dawałeś? Okiełznał już kłopoty techniczne?

Pozdrawiam
jest: Yamaha FZS 600, Yamaha JogRR, Kymco Downtown 300i, Taczka Duster 1.3
było m.in.: Lancia Lybra 2.4 JTD Intensa, Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm, Lancia Ypsilon 1.2 16V (zygmunt zabrał)

Awatar użytkownika
Sebastian
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 2573
Rejestracja: 24 paź 2007, 0:00
Imię: Sebastian
Lokalizacja: DW

Odp: Kupiłem lybre SW - i co dalej?

Post autor: Sebastian » 24 mar 2009, 15:09

Toper pisze:Spytaj Sebastiana, on jest z Wrocławia i chyba dogłębnie poznał rynek tamtejszych Lybrowych mechaników...
Pozdrawiam
Ach te złośliwości...
;)

A tak na poważnie to trochę pojeździłem swego czasu - ale niestety nie znalazłem NIKOGO normalnego u nas w mieście kto zająłby mi się kompleksowo serwisowaniem auta, tak żebym nie musiał za każdym razem jeździć do kogoś innego (czyli posiadał wiedzę w temacie) a do tego żeby nie próbował mnie ciąć po kieszeni za bylę duperelkę tylko dlatego, że kupiłem TAK luksusowy samochód jakim jest Lancia.

PS. Ostatnio byłem u janka12345 aż za Jelenią Górą na przeglądzie auta :)

PS2. cvahoo - odpowiedziałem Ci na priv na Twoje pytania.

Pozdrawiam
jest: Yamaha FZS 600, Yamaha JogRR, Kymco Downtown 300i, Taczka Duster 1.3
było m.in.: Lancia Lybra 2.4 JTD Intensa, Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm, Lancia Ypsilon 1.2 16V (zygmunt zabrał)

cvahoo
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 71
Rejestracja: 27 lut 2009, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Odp: Kupiłem lybre SW - i co dalej?

Post autor: cvahoo » 24 mar 2009, 16:37

Ricardus pisze:
Z tego co pamietam to taki problem wystepował jak się zrobiło przekładke licznika od innej wersji śilnikowej. Przynajmniej ja tak miałem.
Hmm, a z jakiego powodu ktoś miałby przekładać licznik?

Awatar użytkownika
Ricardus
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 605
Rejestracja: 17 kwie 2008, 0:00
Lokalizacja: Łódź/Grotniki
Kontakt:

Odp: Kupiłem lybre SW - i co dalej?

Post autor: Ricardus » 24 mar 2009, 17:35

cvahoo pisze:
Ricardus pisze:
Z tego co pamietam to taki problem wystepował jak się zrobiło przekładke licznika od innej wersji śilnikowej. Przynajmniej ja tak miałem.
Hmm, a z jakiego powodu ktoś miałby przekładać licznik?

Kolego np. z takiego powodu :) :

:link:

cvahoo
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 71
Rejestracja: 27 lut 2009, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Odp: Kupiłem lybre SW - i co dalej?

Post autor: cvahoo » 24 mar 2009, 17:57

Biorąc pod uwagę jak bardzo zepsuty jest polski rynek aut sprowadzanych ja już myślałem o jakimś przekręcie ;)

Sixt

Odp: Kupiłem lybre SW - i co dalej?

Post autor: Sixt » 24 mar 2009, 18:06

cvahoo pisze:Mam już jakieś namiary także będę się orientować, ale wygląd zewnętrzny i wewnętrzny też jest ważny :) także jakbyście jeszcze mogli polecić jakiegoś dobrego lakiernika i tapicera to byłoby super :)
Spoko,każdy robi jak lubi ale jak dla mnie - najpierw mechanika, potem kosmetyka.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lybra/Lybra SW”