kappa - Zakup uszkodzonej

Moderator: stabraf

tracer1980
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 8
Rejestracja: 21 kwie 2009, 20:21
Lokalizacja: Wypełnij to pole

kappa - Zakup uszkodzonej

Post autor: tracer1980 » 22 kwie 2009, 23:06

Witam serdecznie .. jestem zainteresowany lanicią opisze moze troszke rzeczy o autku
Autko data produkcji 1995 pierwsza rejestracja 1997 r lancia 2.0 20v power drive 210 tys km no lancia elegancka jest okazja kupic przychaczone sa drzwi tylnie i przednie byłem ale to szczegół wazny do mnie jest slinlik czy sparwny .... (ps. pojutrze biore ja na trzepaka na kontorle stacji pojazdów) i ogladał mi ja mój zaprzyjazniony mechanik powiedział ze nie jest zła ! tylko ze przy daniu troche obrotów i puszczeniu ich cos stuka ... powiedział moze byc to kilka powodów najlepiej sprawdzic na komputrze ( moze to byc katalizator czy cos tam bla bla ) tarcze i klacki + reczny do wymianiany panowie powiedzcie mi czy warto zakupic takie autko za 3500 zł jest to znajomy który chce sie pozbyc autka bo ma kilka ... na co zwrócic uwage ? pomózcie ps. jutro jade na komputer i dam zanc co z wynikami ... WARTO CZY NIE ? dzieki za odpowiedzi ! pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 22 kwie 2009, 23:10 przez tracer1980, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Duch-Dziadka
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5269
Rejestracja: 13 maja 2007, 0:00
Lokalizacja: Czarnków/Poznań

Odp: Lancia kappa Zakup

Post autor: Duch-Dziadka » 22 kwie 2009, 23:09

Dasz za autko 3500...ale pewnie na tym sie nie skonczy...
Za taka kase spodziewalbym sie raczej auta bardzo wyeksploatowanego i za chwile pewnie z 6 klokersow wlozysz.
Cudow nie ma w przyrodzie nic nie ginie... :D
Giulietta Veloce 2016r

tracer1980
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 8
Rejestracja: 21 kwie 2009, 20:21
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Odp: Lancia kappa Zakup

Post autor: tracer1980 » 22 kwie 2009, 23:14

kolego :) tez mi sie tak zdaje ale wiem jaki to gosc ... czy mozesz powiedziec na jakie konkrety patrzec przy zakupie tej lanci wiem jest masa artykułów ... ale czas płynie i problemy lanci sie zmieniają :)

Awatar użytkownika
Duch-Dziadka
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5269
Rejestracja: 13 maja 2007, 0:00
Lokalizacja: Czarnków/Poznań

Odp: Lancia kappa Zakup

Post autor: Duch-Dziadka » 22 kwie 2009, 23:19

Za taka cene to sprawdzilbym doslownie wszystko...
Powiem Ci tylko tyle ze pod koniec zeszlego roku sprzedawalem wlasnie taka Kappe z 95 roku z power drivem i jej cena byla duzo wieksza niz ta o ktorej Ty mowisz...wiesz ja juz tak skromnie policzylem te 6 klockow na wszelkie naprawy.
No chyba ze jestes maniakiem i masz to w nosie..., ale jesli oczekujesz bezawaryjnej jazdy od auta za 3500 kola to obys sie nie rozczarowal...pomijajac ze sprzedaje to kolega.
Mowie jak jest i nie bede owijal w bawelne... :D
Giulietta Veloce 2016r

tracer1980
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 8
Rejestracja: 21 kwie 2009, 20:21
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Odp: Lancia kappa Zakup

Post autor: tracer1980 » 22 kwie 2009, 23:24

no ja wiem o co chodzi dlatego chce je sprawczic pod kazdym wzgledem wole wydac pieniadze na kontre pojazdu niz potem wtapiac x kolców w naprarwe ... tylko co dalej komputer ? trzepaki ? silnik juz przerzedł badanie cisnienia sprezania i wszystko wypadło pozytwynie podpowiedz moze co dalej ? :) na co zwrócic uwage gdzie szukac mankamentu ? :) dzieki za odp. pozdrawiam

Awatar użytkownika
Duch-Dziadka
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5269
Rejestracja: 13 maja 2007, 0:00
Lokalizacja: Czarnków/Poznań

Odp: Lancia kappa Zakup

Post autor: Duch-Dziadka » 22 kwie 2009, 23:38

Spojrz na bezywpadkowosc auta, poznasz to np. przez ewentualne slady korozji bo Kappa byla cynkowana, lub prosciej przez miernik lakieru. Reszta procedura taka sama jak przy kazdym innym aucie... :D
Przyjzyj sie jeszcze czy zawiecha z tylu za nisko nie siedzi... :D
Giulietta Veloce 2016r

Boorek

Odp: Lancia kappa Zakup

Post autor: Boorek » 23 kwie 2009, 2:04

no i oczywiście panewki ;) Z innych rzeczy to generalnie wszystko jest na allegro. Jednymi z droższych części które się zużywają są łączniki stabilizatora (chyba że masz kumatego mechanika i będzie Ci się chciało poczytać forum), wentylator wnętrza (nowy 500 zł używka 200-300), jeśli nie działa centralny w którychś drzwiach to trzeba wymienić zamek, a nie tylko siłownik (ktoś zakładał u siebie siłowniki zwykłe ale nie wiem czy warto), no i to chyba tyle- reszta jak w każdym samochodzie. Na szarpakach często amorki są dobre a tak naprawdę to do niczego się nie nadaja, a też tanie nie są.
Podsumowując: jesli masz te 3,5 tys. Pln i do tego jeszcze z 1500 na jakiś tam olej rozrząd i inne pierdółki to kupuj! Jak bedziesz mial szczęście to będdziesz zadowolony i zrobisz dziesiatki tys. kilometrów, jesli nie dołączysz do grona narzekających że :Lancia to złom : yesyes : Kto nie ryzykuje ten nie ma- jak mówi stare przysłowie ;) a naprawde warto
Pozdrawiam i powodzenia życzę

KGB
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1456
Rejestracja: 17 sty 2009, 0:00
Lokalizacja: Ełk/wawa

Odp: Lancia kappa Zakup

Post autor: KGB » 23 kwie 2009, 17:48

jezeli z autem wszystko w porzadku ,to mysle ,ze warto ,
na szarpakach sprawdzisz zawias ,na sciezce amory - amory sa wazne ,bo kosztuja 380pln sztuka ! u brata tylne wlasnie zmienilismy ,jedna sprezyna byla peknieta ,ale to na szrocie koszt 100pln za 2szt
oczywiscie musisz miec jeszcze do tego ze 2kpln ,zeby porobic jakies biezace wymiany i powinno jezdzic

tracer1980
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 8
Rejestracja: 21 kwie 2009, 20:21
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Odp: Lancia kappa Zakup

Post autor: tracer1980 » 23 kwie 2009, 21:34

taa dzieki panowie :) jutro pojade na szarpaki i komputer podpiąc .. dam znac jak wypadło :)
ps. wiem wiem ze bede musiał dołozyc licze sobie nawet koszty do 2500 tys zł :) i mam nadzieje ze sie zmieszcze :) oby tylko ten silnik był sprawny ...

-- 23 Kwi 2009, 22:02 --

aa panowie jeszcze jedno pytanko czytałem cos o skrzyniach biegów power drive i comfort drive ... nie wiem czy nie umie czytac czy cos ale na stronce jest cos zle napisane :) a mianowicie :
Comfort Drive 56 91 155 190 205
Power Drive 50 85 125 165 206
takie przełozenia na skrzyni są a w opisie .. a tu dalej

Pierwsza pozwala na dynamiczne rozpędzanie samochodu praktycznie na każdym biegu, za to niestety na piątym biegu silnik pracuje w dość wysokim zakresie prędkości obrotowej, co odbija się na zużyciu paliwa - przy jeździe w trasie 160-180km/h z włączoną klimatyzacją trzeba się liczyć ze zużyciem paliwa w okolicach 11 litrów / 100 km. W przypadku silników ze skrzynią Comfort Drive (dłuższe przełożenia) rozpędzanie samochodu na 4 oraz 5 biegu jest zauważalnie trudniejsze, ale zużywa ono 1-1.5 litra paliwa na 100 km mniej. W mieście zużycie paliwa jest zbliżone w obu wersjach. Tak więc osobom więcej podróżującym w trasach polecam Comfort Drive, a jeśli ktoś ceni sobie dynamikę i porusza się często w mieście - Power Drive.

hehe pisze ze pierwsza na dynamiczne rozpedzanie samochodu bla bla ..... a potem w przypadku silników z comfort drive ( to chyba tez pierwsza skrzynia ) moze mi to ktos wyjasnic ? :) a i drugie pytanko jak odróznic 146 km od 155 km ?

Awatar użytkownika
Duch-Dziadka
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5269
Rejestracja: 13 maja 2007, 0:00
Lokalizacja: Czarnków/Poznań

Odp: Lancia kappa Zakup

Post autor: Duch-Dziadka » 24 kwie 2009, 0:13

Najprosciej po komorze silnika moim zdaniem...

Obrazek

Obrazek


Power drive faktycznie charakteryzuje sie tym, ze na 5 biegow przy wyzszych predkosciach silnik faktycznie pracuje nieco glosno, ale przyjemnie dla ucha.
Giulietta Veloce 2016r

KGB
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1456
Rejestracja: 17 sty 2009, 0:00
Lokalizacja: Ełk/wawa

Odp: Lancia kappa Zakup

Post autor: KGB » 24 kwie 2009, 0:25

silnik 155KM ma na obudowie napisane dodatkowo VIS i kolektor ssacy jest wyraznie masywniejszy
a skrzynie mozna poznac po naklejce na nadkolu - biala naklejka z symbolem silnika i napisem power drive (i pewnie comfort drive) - jak nikt skrzyni nie zamienial to bedzie jak na naklejce,
osobicie te co ogladalem to wszystkie byly power ,comfort chyba rzadko sie zdarza

Awatar użytkownika
Artur G.
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2222
Rejestracja: 22 sty 2006, 0:00
Imię: Artur
Lokalizacja: Lubartów k/Lublina
Kontakt:

Odp: Lancia kappa Zakup

Post autor: Artur G. » 24 kwie 2009, 10:21

KGB pisze: a skrzynie mozna poznac po naklejce na nadkolu - biala naklejka z symbolem silnika i napisem power drive (i pewnie comfort drive) - jak nikt skrzyni nie zamienial to bedzie jak na naklejce,
osobicie te co ogladalem to wszystkie byly power ,comfort chyba rzadko sie zdarza
Naklejka na lewym przednim nadkolu, wizerunek silnika ze skrzynia z napisem - u mnie akurat comfort drive


-- 24 Kwi 2009, 10:24 --
Artur G. pisze:
KGB pisze: a skrzynie mozna poznac po naklejce na nadkolu - biala naklejka z symbolem silnika i napisem power drive (i pewnie comfort drive) - jak nikt skrzyni nie zamienial to bedzie jak na naklejce,
osobicie te co ogladalem to wszystkie byly power ,comfort chyba rzadko sie zdarza
Naklejka na lewym przednim nadkolu, wizerunek silnika ze skrzynia z napisem - u mnie akurat comfort drive

-- 24 Kwi 2009, 10:23 --
tracer1980 pisze: Comfort Drive 56 91 155 190 205
Power Drive 50 85 125 165 206
takie przełozenia na skrzyni są a w opisie .. a tu dalej

Pierwsza pozwala na dynamiczne rozpędzanie samochodu praktycznie na każdym biegu, za to niestety na piątym biegu silnik pracuje w dość wysokim zakresie prędkości obrotowej, co odbija się na zużyciu paliwa - przy jeździe w trasie 160-180km/h z włączoną klimatyzacją trzeba się liczyć ze zużyciem paliwa w okolicach 11 litrów / 100 km. W przypadku silników ze skrzynią Comfort Drive (dłuższe przełożenia) rozpędzanie samochodu na 4 oraz 5 biegu jest zauważalnie trudniejsze, ale zużywa ono 1-1.5 litra paliwa na 100 km mniej. W mieście zużycie paliwa jest zbliżone w obu wersjach. Tak więc osobom więcej podróżującym w trasach polecam Comfort Drive, a jeśli ktoś ceni sobie dynamikę i porusza się często w mieście - Power Drive.
chyba odwrotnie - Power drive pozwala na dynamiczniejsze itd. reszta sie zgadza ....chyba że ja się mylę ...?
pozdrawiam, Artur
Kappa była przez 56 m i 14 dni.
Dedra była przez 28 m i 13 dni
Alfa 156 1.8 TS była - 26 m i 5 dni
Jaguar X-type 3.0 V6 awd był 40 miesięcy
Lancia Lybra sedan 1.6 była ponad 4 lata
była:
Delta III 1.4 150 KM przez 9 lat

tracer1980
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 8
Rejestracja: 21 kwie 2009, 20:21
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Odp: Lancia kappa Zakup

Post autor: tracer1980 » 24 kwie 2009, 18:01

no włąsnie ten artukuł mnie dziwi :) power i comfort cos chyba zle jest w opisach tych skrzyn

-- 27 Kwi 2009, 22:33 --

Lancia okazała sie warta swojej ceny co dalej .. dam znac dzieki wszystki za odpowiedzi :) i jak z tymi skrzyniami ?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kappa/Kappa SW/Kappa Coupe”