Lybra - średnica stabilizatora tył

kamil128tetryk
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 28
Rejestracja: 24 paź 2009, 19:18
Lokalizacja: Płock

Lybra - średnica stabilizatora tył

Post autor: kamil128tetryk » 13 sty 2010, 15:18

Witam wszystkich. Tak jak w temacie czy zna ktoś może średnicę tylnego stabilizatora bo muszę wymienić te gumowe tuleje. Z góry dziękuje::)

jacek1
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 6
Rejestracja: 13 lip 2008, 0:00
Lokalizacja: Bogatynia

Re: Lybra - średnica stabilizatora tył

Post autor: jacek1 » 13 sty 2010, 15:56

19 mm - wymieniałem parę dni temu. Ale radzę zmierzyć, podobno są jeszcze 21mm.

kamil128tetryk
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 28
Rejestracja: 24 paź 2009, 19:18
Lokalizacja: Płock

Odp: Lybra - średnica stabilizatora tył

Post autor: kamil128tetryk » 13 sty 2010, 18:36

No właśnie znalazłem chwilkę i zmierzyłem wyszło mi 22,07 mm (dokładnie) ale mam straszny problem z dostaniem takiej, nie wiecie może czy czasami od jakiegoś fiata nie będą pasować. Ile zapłaciłeś za wymianę tego ustrojstwa ???

jacek1
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 6
Rejestracja: 13 lip 2008, 0:00
Lokalizacja: Bogatynia

Re: Lybra - średnica stabilizatora tył

Post autor: jacek1 » 13 sty 2010, 20:12

Podejrzewam, że pomiar był niedokładny. Proponowałbym Ci brać te o średnicy 21mm. Poszukaj na Allegro, jest wybór - radzę nie oszczędzać. A wymieniałem sam, także koszty=0. Sprawa jest dziecinnie prosta jeżeli masz kanał. Po odkręceniu dwóch śrubek 13mm masz tulejkę luźną, ale w obudowie-obejmie. Teraz musisz minimalnie rozwiercić otwory przez które przechodzą śrubki i rozdzielić obejmę tulei. Wymieniasz gumy, przykręcasz i druga strona podobnie. Po ok.45 min. po robocie.

czerwony3248
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 48
Rejestracja: 24 lip 2009, 17:42
Lokalizacja: Żory

Odp: Lybra - średnica stabilizatora tył

Post autor: czerwony3248 » 14 sty 2010, 14:20

Witam
Ja wymieniałem te gumy przedwczoraj było trochę z tym roboty ale dałem radę ja zrobiłem to w łatwiejszy sposób po prostu po między te dwie blaszki połączone zabiłem śrubokręt płaski taki solidniejszy do pobijania nie jakiś zwykły lub po prostu przecinak z cienkim ostrym ostrzem i po kilku uderzeniach blaszki się rozchodzą i pozostaje wymienić gumę a jeśli chodzi o gumy pod stabilizator to kupiłem w autosklep 24 z łodzi jak wpiszesz w google to ci na pewno znajdzie wysyłka już następnego dnia a gumy miałem za dwa dni u siebie a poza tym u nich te gumy kosztuję 59 złotych komplet ale są na sto % orginalne bo jak rozebrałem te swoje wybite to miały te same oznaczenia co te nowe więc polecam ten sklep. Zadzwoń podaj model rok a oni ci wyslą to co trzeba jeśli chodzi o mnie to wszystko w najlepszym porządku a mam Lybrę 2001 rok i wszystko pasiło jak ulał.

jacek1
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 6
Rejestracja: 13 lip 2008, 0:00
Lokalizacja: Bogatynia

Re: Lybra - średnica stabilizatora tył

Post autor: jacek1 » 14 sty 2010, 16:39

Potwierdzam - też kupowałem u nich, zresztą już nie pierwszy raz. Solidna firma - polecam !!!

kamil128tetryk
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 28
Rejestracja: 24 paź 2009, 19:18
Lokalizacja: Płock

Odp: Lybra - średnica stabilizatora tył

Post autor: kamil128tetryk » 14 sty 2010, 17:38

Przed chwilą dzwoniłem do tej firmy i jestem bardzo zadowolony z obsługi. Żadnych problemów z dostępnością części. A te 22mm wyszło mi może z tego że dochodzi troszkie syfu, błota a zreszą zostałem wprowadzony w błąd.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie i hamulce”