Zakochałem się w Lybrze -doradźcie, pomóżcie wybrać...please

Moderator: stabraf

Awatar użytkownika
banzer0
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 45
Rejestracja: 01 maja 2010, 14:34
Imię: Marcin
Lokalizacja: Pruszków / Warszawa

Zakochałem się w Lybrze -doradźcie, pomóżcie wybrać...please

Post autor: banzer0 » 01 maja 2010, 15:06

Witam... Od jakiegoś czasu myślałem nad zmianą autka... teraz pomykam Corsą, a przydał by się jakiś większy pojazd ... Przeglądałem różne ogłoszenia, myślałem o rożnych markach (tj. mazda, opel itd.) do momentu, aż trafiłem na ogłoszenia z Lancią Lybrą i... innego auta nie chcę. Problem jest taki, że mam ograniczony budżet i nie bardzo się znam... poza tym na ziemi mazowieckiej jakoś mało ogłoszeń można znaleźć... Może ktoś z forumowiczów ma jakieś namiary na rozsądną Lancię Lybrę??

mój budżet: 13 000,-
preferowany samochód: Lancia Lybra ok.2000r. 1.9 JTD / lub do 2.0 LPG (chodzi o w ekonomiczny silnik)
preferowana lokalizacja: woj. Mazowieckie

Jeśli możecie koledzy to pomóżcie. Z góry dziękuję.


P.s.: najbliżej znalazłem coś takiego w Warszawie http://hajmig.milleniumauto.pl/Lancia,L ... ,8391.html" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false; we wtorek lub środę będę się wybierał obejrzeć 'nie fachowym okiem', może ktoś miał by sugestie na co zwrócić uwagę?

P.s. 2.: Znalazłem jeszcze takie (trochę dalej ode mnie, wiec może dopiero w przyszły weekend się wybiorę, jak będą aktualne):

Radom 1 - http://moto.allegro.pl/item1020566144_l ... 9_jtd.html" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;
Radom 2 - http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C12875713" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;
Płock 1 - http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C12538189" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;
Płock 2 - http://vipkomis.otomoto.pl/lancia-lybra ... 37842.html" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;
no pain - no game

mariopil

Re: Zakochałem się w Lybrze -doradźcie, pomóżcie wybrać...pl

Post autor: mariopil » 02 maja 2010, 10:50

: witaj :

Widzę że możemy sobie rękę podać :D mam identyczną sytuację jak Ty. Szukam Lybry w podobnej cenie (do 14 tys) jak Ty i już sporo egzemplarzy obejrzałem. W moim odczuciu bardzo ciężko kupić za te pieniądze diesla w przyzwoitym stanie (no chyba że do tej pory miałem pecha). Auta które widziałem w tym przedziale cenowym są albo zmęczone, co będzie skutkowało koniecznością inwestycji w najbliższym czasie, albo są po dzwonku i nie mam tu na myśli stłuczek bo to mi nie przeszkadza jeśli było dobrze zrobione. Jak wygląda sytuacja przy autach na gaz to nie wiem bo nie jestem zwolennikiem LPG, napisz do naszego kolegi jarekk, on ma na sprzedaż ładną lybrę LPG i chyba jest z Twoich stron, z tym że cena przekracza Twój budżet, ale na pewno warto dołożyć, widziałem foty i jest super.

Pozdrawiam

PS. Ten temat chyba lepiej umieść w dziale ogłoszenia znalezione, tam szybciej chłopaki przeczytają i pomogą

Awatar użytkownika
FXX
Administrator
Administrator
Posty: 10676
Rejestracja: 27 mar 2009, 16:14
Imię: Kamil

Re: Zakochałem się w Lybrze -doradźcie, pomóżcie wybrać...pl

Post autor: FXX » 02 maja 2010, 14:18

Muszę przyznać, że ciężko będzie w tych pieniądzach kupić Diesla z realnym przebiegiem i w dobrym stanie. Gdybyś miał z 4-5 tys. więcej sprawa była by prostsza.

Ale przejdźmy do Lybr z ogłoszeń, które podałeś.
Radom 1
- kto sprowadza samochód, rejestruje i od razu sprzedaje? jak dla mnie trochę dziwne :roll:
- stan lamp sugeruje trochę większy przebieg niż deklarowane 177kkm
- pierdółka, ale brakuje dekielka na tylnej prawej feldze
- brak zdjęcia fotela kierowcy co może sugerować jego mocne zużycie
- silnik się świeci jak psu *** i brakuje osłony przy przednim pasie

Radom 2
To ten sam samochód co w pierwszym ogłoszeniu : gafa :

Płock 1
Na wstępie powiem, że samochody z Płocka wymagają dość szczególnej ostrożności jeśli chodzi o zakup.
- wersja bieda :roll:
- przebieg raczej nierealny

Płock 2
- również przebieg dziwnie mały
- brak osłony przy silniku
Volvo S60 R-Design D5

Były:
Alfa Romeo MiTo 1.4 16V
Alfa Romeo 159 SW 2.4JTDm
Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD

Lancia Lybra SW 1.9JTD
Daewoo Espero 1.5 GLX

Obrazek

Awatar użytkownika
wujekp
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6894
Rejestracja: 03 paź 2006, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Zakochałem się w Lybrze -doradźcie, pomóżcie wybrać...pl

Post autor: wujekp » 02 maja 2010, 15:12

FXX pisze:- kto sprowadza samochód, rejestruje i od razu sprzedaje? jak dla mnie trochę dziwne :roll:
Niektórzy, np. ja, nie kupiliby samochodu od osoby, która nie jest na umowie, różnego rodzaju drobnych krętacw w celu zmniejszenia podatków itp. Najchętniej właśnie już zarejestrowany w Polsce.
Pozdrawiam
Wujek (p)
Lancia Delta III 1.8 tbi, Fiat Croma 2.4
była: Lancia Kappa 2.0T, "Lancia" Voyager/Chrysler T&C 3.8

Liczby nie kłamią, ale kłamcy liczą ...
Jeśli chcesz do mnie napisać wybierz raczej maila zamiast PW - wujekp(małpa)lanciapolska.org - mogę odpowiadać z opóźnieniem na PW :)

Awatar użytkownika
banzer0
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 45
Rejestracja: 01 maja 2010, 14:34
Imię: Marcin
Lokalizacja: Pruszków / Warszawa

Re: Zakochałem się w Lybrze -doradźcie, pomóżcie wybrać...pl

Post autor: banzer0 » 02 maja 2010, 15:20

Wiem, że w tej kwocie ciężko mi będzie... do momentu kiedy nie zainteresowałem się Lybrą, myślałem że będzie prosto znaleźć jakąś mazdę 323 lub 626 lub vectrę (taki był plan)...

Dysponując niską kwotą liczę się z tym że autko może mieć jakieś niedoskonałości... cóż.. ważne żebym nie włożył w najbliższym czasie drugie tyle co na zakup... no i żeby pojeździć kilka lat

FXX dzięki za trafne spostrzeżenia - z tym Radomiem nieźle dałem- rejestracja jest ta sama : gafa : ale telefony i cena inne

Wydaje mi się, że czasami komisy lub handlarze robią tak, że sprowadzają i rejestrują auto, żeby zachęcić kupujących... szczególnie przy autach mało popularnych... formalności załatwiają hurtem (lub na lewo) a i tak im się to opłaci- mogą szybciej sprzedać auto i sprowadzić nowe...

O Płocku różne rzeczy czytałem, nie wiadomo w co wierzyć, ale ostrożności nigdy za wiele
no pain - no game

Awatar użytkownika
FXX
Administrator
Administrator
Posty: 10676
Rejestracja: 27 mar 2009, 16:14
Imię: Kamil

Re: Zakochałem się w Lybrze -doradźcie, pomóżcie wybrać...pl

Post autor: FXX » 02 maja 2010, 15:51

wujekp pisze:Niektórzy, np. ja, nie kupiliby samochodu od osoby, która nie jest na umowie, różnego rodzaju drobnych krętacw w celu zmniejszenia podatków itp. Najchętniej właśnie już zarejestrowany w Polsce.
No niby masz rację, ale patrząc na cenę samochodu trochę dziwne mi się to wydaje.
banzer0 pisze:O Płocku różne rzeczy czytałem, nie wiadomo w co wierzyć, ale ostrożności nigdy za wiele
Szczególnie trzeba uważać na aukcje gdzie są istne sesje zdjęciowe. Fotograf ma talent do ukrywania różnych rzeczy. A co do samego Płocka to jest tak jak z Gnieznem, trafiają się też dobre sztuki (moja jest z Gniezna i jestem zadowolony póki co).
Volvo S60 R-Design D5

Były:
Alfa Romeo MiTo 1.4 16V
Alfa Romeo 159 SW 2.4JTDm
Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD

Lancia Lybra SW 1.9JTD
Daewoo Espero 1.5 GLX

Obrazek

Awatar użytkownika
banzer0
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 45
Rejestracja: 01 maja 2010, 14:34
Imię: Marcin
Lokalizacja: Pruszków / Warszawa

Re: Zakochałem się w Lybrze -doradźcie, pomóżcie wybrać...pl

Post autor: banzer0 » 02 maja 2010, 16:50

Ta jest piękna, i od forumowicza.....

:link: http://upload.allegro.pl/show_item.php?item=1017907906" onclick="window.open(this.href);return false;

ale niestety poza moim zasięgiem kwotowym.....
no pain - no game

Awatar użytkownika
banzer0
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 45
Rejestracja: 01 maja 2010, 14:34
Imię: Marcin
Lokalizacja: Pruszków / Warszawa

Re: Zakochałem się w Lybrze -doradźcie, pomóżcie wybrać...pl

Post autor: banzer0 » 12 maja 2010, 18:06

Koniec tematu. W końcu kupiłem taką:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
no pain - no game

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Re: Zakochałem się w Lybrze -doradźcie, pomóżcie wybrać...pl

Post autor: Nat » 12 maja 2010, 18:18

Pikna, panie!
Napisz o ślicznotce coś więcej.
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

Awatar użytkownika
banzer0
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 45
Rejestracja: 01 maja 2010, 14:34
Imię: Marcin
Lokalizacja: Pruszków / Warszawa

Re: Zakochałem się w Lybrze -doradźcie, pomóżcie wybrać...pl

Post autor: banzer0 » 12 maja 2010, 18:30

cóż mogę napisać? na razie stoi sobie i czeka, aż opłat dokonam i wymiany rozrządu (po powrocie do domu z Płocka zaczęło coś piszczeć przy ponad 2000 obrotów - 'mech' orzekł, że rolka rozrządu ->wymiana w przyszłym tygodniu)

Lyberka jest z silniczkiem 1.9 jtd
z 1999 roku, z 216tys. km na liczniku

Oprócz kilku małych mankamentów prawie ideał:) ,
a te mankamenty to:
- w kilku miejscach beżowe powleczenie plastiku wytarte (np. przy schowku i przy ręcznym)
- troszkę strzałka od kierunku nawiewu się zdarła (zabezpieczyłem przed dalszym zdzieraniem, pożyczonym od kobiety lakierem do szponów)
- zepsute cięgno od podłokietnika i zamek od schowka w nim
- jakieś drobne i w sumie bez przyglądania niewidoczne drobne mankamenty na karoserii (ale autko ma w końcu już swoje lata)

ponadto kupiłem ją z podejrzeniem że lekko była stuknięta z tyłu (kilka drobnostek na to wskazuje). ale jeśli nawet to jest dobrze zrobiona i stuknięcie musiało być naprawdę delikatne..

i na razie tyle :)
no pain - no game

Awatar użytkownika
tomek
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6852
Rejestracja: 16 cze 2003, 0:00
Imię: Tomek
Lokalizacja: Brodnica
Kontakt:

Re: Zakochałem się w Lybrze -doradźcie, pomóżcie wybrać...pl

Post autor: tomek » 13 maja 2010, 15:58

Gratuluje zakupu i zycze milego uzytkowania :)
Tomek
Obrazek
Obrazek- tyle palił mój Passat do 194 tys. - przestałem uzupełniać tankowania :(

skyblu
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2755
Rejestracja: 19 paź 2007, 0:00
Lokalizacja: Pruszków -Kanie

Re: Zakochałem się w Lybrze -doradźcie, pomóżcie wybrać...pl

Post autor: skyblu » 13 maja 2010, 16:17

mało stuknięta to podstawa ;)
Ty nastukasz jej dalej kilosów,
łade cacko kolorek : ok2 :
a co do reszty kwestia czasu jak poprawisz,
pozzdro gratulacją :D
LANCIA KAPPA JTD sedan-była
Alfa Romeo 166 JTD jest
Krzysiek
Projekty Wnętrz

Awatar użytkownika
banzer0
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 45
Rejestracja: 01 maja 2010, 14:34
Imię: Marcin
Lokalizacja: Pruszków / Warszawa

Re: Zakochałem się w Lybrze -doradźcie, pomóżcie wybrać...pl

Post autor: banzer0 » 13 maja 2010, 17:18

Dziękuję i odpukuję w nie malowane, żeby wszystko grało :)
no pain - no game

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lybra/Lybra SW”