Delta II - pytanie odnośnie wymiany tarcz hamulcowych

matias21
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 695
Rejestracja: 31 lip 2007, 0:00
Lokalizacja: Gdańsk

Delta II - pytanie odnośnie wymiany tarcz hamulcowych

Post autor: matias21 » 05 cze 2010, 18:40

wczoraj zabrałem sie za wymiane tarcz i napotkałem na problem tarcze trzymają takie 2 stożkowe śruby niestety, ale nie chciały wyleść, a że przekręciłem gwint to poprostu je wyciełem po 1 śrubie na strone druga z każdej strony została i normalnie sie ją odkręcało i teraz pytanko czy jak to złoże bez tych śrób to nic sie nie stanie, resztka śruby została także naprowadza tarcze na miejsce, ale nie ma łba czy śróby od kół trzymają tarcze ?

Awatar użytkownika
deltadedra
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 184
Rejestracja: 08 lut 2009, 0:00
Imię: Jarek
Lokalizacja: Włocławek

Re: Delta II - pytanie odnośnie wymiany tarcz hamulcowych

Post autor: deltadedra » 05 cze 2010, 19:16

Witam
Te dwie "szpilki" o których piszesz, w głównej mierze ułatwiają montaż koła i przytrzymują tarcze na miejscu, nie trzeba wtedy celować śrubami od koła w otwory. Jeżeli zostały ścięte, to nic nie szkodzi, śruby od kół i tak wszystko razem będą trzymały. Ale musisz pamiętać,że za każdym razem jak zdejmiesz koło, to tarcza taż będzie miała luz....

matias21
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 695
Rejestracja: 31 lip 2007, 0:00
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Delta II - pytanie odnośnie wymiany tarcz hamulcowych

Post autor: matias21 » 05 cze 2010, 19:24

1 srubka została i chyba da rade ją utrzymać ide robić w takim razie dalej, sie tylko zastanawiam czy wymiana samych tarcz bez klocków, które są dobre czy to wogule bedzie hamować czy klocki sie dotrą do nowej tarczy szybko ?

Awatar użytkownika
deltadedra
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 184
Rejestracja: 08 lut 2009, 0:00
Imię: Jarek
Lokalizacja: Włocławek

Re: Delta II - pytanie odnośnie wymiany tarcz hamulcowych

Post autor: deltadedra » 05 cze 2010, 19:31

Ja do swojej delty, przy wymianie tarcz wymieniłem też klocki, efekt hamowania jest natychmiastowy. Nie trzeba czekać aż się dotrze. Poza tym istnieje ryzyko "porysowania" tarcz, a cena za klocki nie jest znów aż taka wysoka. ( ok 40 PLN)

matias21
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 695
Rejestracja: 31 lip 2007, 0:00
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Delta II - pytanie odnośnie wymiany tarcz hamulcowych

Post autor: matias21 » 05 cze 2010, 20:56

jeszcze pytanko na początku raczej lekko hamować czy odrazu z całej siły co by zetrzeć szybko klocki żeby sie dopasowały ?

Awatar użytkownika
michalkrk
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1263
Rejestracja: 13 mar 2007, 0:00
Lokalizacja: kraków

Re: Delta II - pytanie odnośnie wymiany tarcz hamulcowych

Post autor: michalkrk » 05 cze 2010, 21:07

Zalecane jest lekkie hamowanie do pierwszych (300km)-(różnie mówią). Później już normalnie.
Lancia Ypsilon `11 platinium
c3 2018

matias21
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 695
Rejestracja: 31 lip 2007, 0:00
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Delta II - pytanie odnośnie wymiany tarcz hamulcowych

Post autor: matias21 » 06 cze 2010, 0:58

tuż po zmiane hamował do dupy nawet koła nie były wstanie sie zablokować i troszke pohamowałem z wiekszej prędkości pare razy, aby klocki sie ułożyły i teraz już blokują koła z przodu i z tyłu bo wcześniej sam tył sie ślizgał iwęc myśle, że wszystko sie tam ułoży jakoś po czasie :)

Awatar użytkownika
Ozarek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 102
Rejestracja: 18 mar 2008, 0:00

Re: Delta II - pytanie odnośnie wymiany tarcz hamulcowych

Post autor: Ozarek » 07 cze 2010, 14:00

deltadedra pisze:Ja do swojej delty, przy wymianie tarcz wymieniłem też klocki, efekt hamowania jest natychmiastowy. Nie trzeba czekać aż się dotrze. Poza tym istnieje ryzyko "porysowania" tarcz, a cena za klocki nie jest znów aż taka wysoka. ( ok 40 PLN)
Cena zależy od wersji, do 1,8VVT wcale nie kosztują 40pln.
Ja też przy wymianie tarcz nie ruszałem klocków bo były prawie nowe, przeszlifowałem je tylko o beton żeby nie miały śladów ze starych tarcz i wszystko się idealnie ułożyło.

Awatar użytkownika
dr_scott
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 506
Rejestracja: 31 mar 2008, 0:00
Imię: Scott
Lokalizacja: Radzionków

Re: Delta II - pytanie odnośnie wymiany tarcz hamulcowych

Post autor: dr_scott » 30 cze 2010, 12:19

matias21 pisze:tuż po zmiane hamował do dupy nawet koła nie były wstanie sie zablokować i troszke pohamowałem z wiekszej prędkości pare razy, aby klocki sie ułożyły i teraz już blokują koła z przodu i z tyłu bo wcześniej sam tył sie ślizgał iwęc myśle, że wszystko sie tam ułoży jakoś po czasie :)
Jeśli zostawiłeś stare klocki to właśnie takiego dupiatego hamowania na początku można się spodziewać.

Szpilki które trzymają tarczę na miejscu są o tyle ważne, że bez nich nie można zmierzyć bicia tarcz. Warto nowe śruby posmarować pastą miedzianą aby uniknąć później ich wycinania ;).
Alfa Romeo 159 SW ti 2.0jtdm '09
Lancia Ypsilon 1.4 16V '06

Lancia Lybra SW 1.9JTD LX '01
Lancia Dedra SW 1.9TDS LS '97
Opel Corsa 1.2i JOY '93
Fiat 125p '87 + Fiat Argenta 2.0i '82 --> FIAT 125 2000 iniezione eletronica
* * * OBERSCHLESIEN... mein Vaterland * * *

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie i hamulce”