Kappa - Wymotowanie tunelu, wymiana linek ręcznego

Awatar użytkownika
Egon
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1718
Rejestracja: 14 mar 2007, 0:00
Lokalizacja: Łódź -
Kontakt:

Kappa - Wymotowanie tunelu, wymiana linek ręcznego

Post autor: Egon » 04 gru 2009, 11:49

Aby odpiąć linki od ręcznego należy wymontować tunel środkowy oraz tylna cześć wykładziny poniżej manual:
najpierw zdejmujemy imitacje drewna a następnie tunel środkowy (linkę od naciągu luzujemy by łatwiej było wyjąć tunel)
1.jpg
2.jpg
3.jpg
po odkręceniu tego co powyżej należy wyciągnąć tunel do tyłu samochodu a następnie do góry (dużym ułatwieniem jest zaciągniecie dźwigni hamulca ręcznego oraz schowanie zaczepów pasów w dół
i tak to widać bez tunelu dojście kiepskie dlatego ja zdecydowałem się na zdjęcie dywanu trzeba wyjąc tylna kanapę (2 zatrzaski, do góry) wykładzie z pod listew listew bocznych udało mi się po prostu wyciągnąć bez ich rozbierania
4.jpg
linki się odczepia po przekręceniu ich o 45 stopni, reszta prac pod autem ale tam nie ma nic skomplikowanego.

W nowszych modelach po 98 gdzie podłokietnik jest na tunelu środkowym można zrobić to bez wyciągania tunelu po odkręceniu tylko popielniczki ale trzeba najpierw linki odpiąć przy kołach następnie wsunąć je do środka auta i poprzez dziurę od popielniczki je odpiąć i wyciągnąć od spodu jednak jest to sposób dla małych McGywerów :) i potrzebne specjalne szczypce i min 2 osoby.

Jeszcze ważna sprawa u mnie za brak ręcznego odpowiadała nakrętka od naciągu linki przy dźwigni po prostu się odkręciła i całą robotę wykonałem nie potrzebie zatem polecam zacząć od sprawdzenia tego :-)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 10 lut 2011, 16:23 przez stabraf, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Wrzuciłem fotki na nasz serwer ;)
Lancia Klub Polska - Łódź


Lancia Kappa 2.4 1997 ,Fiat 126p 1978, kiedyś 3 x Kappa 1x Lybra, oraz 35 innych aut

argenta67

Odp: Kappa - Wymotowanie tunelu, wymiana linek ręcznego

Post autor: argenta67 » 12 gru 2009, 12:12

Relacja jak w wersji serwis ale nie idzie to tak prosto jak linka faktycznie stoi i nie ma możliwości sobie czegoś poluzować a dopiero wtedy jest konieczność wymiany.

conq

Re: Kappa - Wymotowanie tunelu, wymiana linek ręcznego

Post autor: conq » 22 sie 2011, 22:06

Tak się zastanawiam... Czy wchodzi w grę jakiś zamiennik linki hamulca ręcznego? W końcu to kwestia długości... Może by było coś równie długiego? :)

Awatar użytkownika
devil-85
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 216
Rejestracja: 25 lut 2011, 3:32
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Kappa - Wymotowanie tunelu, wymiana linek ręcznego

Post autor: devil-85 » 22 sie 2011, 22:13

można dopasować ale za dwie które wychodzą z tunelu środkowego dasz ok 120zl są rożnej długości opłaca się szukać i kombinować?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam”