Kappa - pytanie o awarie wentylatora

Awatar użytkownika
tomek
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6852
Rejestracja: 16 cze 2003, 0:00
Imię: Tomek
Lokalizacja: Brodnica
Kontakt:

Kappa - pytanie o awarie wentylatora

Post autor: tomek » 04 kwie 2005, 10:47

Najprawdopodobnie padl mi wentylator chodnicy - nie zalacza sie, a wszytkie mozliwe bezpieczniki sa ok. Oczywiscie bedzie to naprawiane/wymieniane ale mam pytanko.
Czy w zwiazku z uszkodzeniem wentylatora klimatyzacja moze nie dzialac? Zauwazylem, ze dmucha powietrzem ale tylko 'chlodniejszym' a nie zimnym.
Tomek
Obrazek
Obrazek- tyle palił mój Passat do 194 tys. - przestałem uzupełniać tankowania :(

Awatar użytkownika
sanchez
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 200
Rejestracja: 19 kwie 2004, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pytanie o awarie wentylatora

Post autor: sanchez » 04 kwie 2005, 12:08

"tomek" pisze:Najprawdopodobnie padl mi wentylator chodnicy - nie zalacza sie, a wszytkie mozliwe bezpieczniki sa ok. Oczywiscie bedzie to naprawiane/wymieniane ale mam pytanko.
Czy w zwiazku z uszkodzeniem wentylatora klimatyzacja moze nie dzialac? Zauwazylem, ze dmucha powietrzem ale tylko 'chlodniejszym' a nie zimnym.
U mnie po awarii wentylatora, (stopieniu kostki do niego prowadzącej) klimatyzacja dzialala caly cZas. Tylko stopniowo dmuchalo coraz cieplejsze powietrze, w koncu zaczelo leciec gorące. To że u Ciebie na razie leci troche cieplejsze powietrze ma zwiazek z teperatura na zewnatrz, na razie jest umiarkowanie cieplo, jak mi nawalil to bylo ponad 30 stopni i dosc szybko zaczelo leciec gorące powietrze.
k 2.4 - było i minęło.
??? ?? ?????? ,? ??????? ,?????? ??? ??????!

Awatar użytkownika
tomek
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6852
Rejestracja: 16 cze 2003, 0:00
Imię: Tomek
Lokalizacja: Brodnica
Kontakt:

Re: Pytanie o awarie wentylatora

Post autor: tomek » 07 kwie 2005, 8:07

"sanchez" pisze: U mnie po awarii wentylatora, (stopieniu kostki do niego prowadzącej) klimatyzacja dzialala caly cZas.
Oczywiscie byla przypieczona kostka ;)
Tomek
Obrazek
Obrazek- tyle palił mój Passat do 194 tys. - przestałem uzupełniać tankowania :(

Awatar użytkownika
sanchez
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 200
Rejestracja: 19 kwie 2004, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pytanie o awarie wentylatora

Post autor: sanchez » 07 kwie 2005, 8:38

"tomek" pisze:
"sanchez" pisze: U mnie po awarii wentylatora, (stopieniu kostki do niego prowadzącej) klimatyzacja dzialala caly cZas.
Oczywiscie byla przypieczona kostka ;)
To "normalna" awaria w kappiszonach :wink: :lol:
k 2.4 - było i minęło.
??? ?? ?????? ,? ??????? ,?????? ??? ??????!

Prezes

Re: Kappa - pytanie o awarie wentylatora

Post autor: Prezes » 07 kwie 2005, 9:25

"tomek" pisze:Czy w zwiazku z uszkodzeniem wentylatora klimatyzacja moze nie dzialac? Zauwazylem, ze dmucha powietrzem ale tylko 'chlodniejszym' a nie zimnym.
Moze b.słabo działac w czasie postoju. W czasie jazdy nie powinno być wiekszej różnicy.
Czujnik cisnienia klimatyzacji włącza wentylator przy ciśnieniu chłodziwa ok 18-20 atmosfer. Jeśli wentylator sie nie włacza cisnienie rośnie do ponad 30 atm co moze spowodowac uszkodzenia układu. Sugeruje by do momentu naprawy wentylatora ograniczyć uzywanie klimatyzacji gdy auto nie jedzie.

pozdrawiam

Anonymous

Re: Kappa - pytanie o awarie wentylatora

Post autor: Anonymous » 07 kwie 2005, 10:16

"Prezes" pisze:
"tomek" pisze:Czy w zwiazku z uszkodzeniem wentylatora klimatyzacja moze nie dzialac? Zauwazylem, ze dmucha powietrzem ale tylko 'chlodniejszym' a nie zimnym.
Moze b.słabo działac w czasie postoju. W czasie jazdy nie powinno być wiekszej różnicy.
Czujnik cisnienia klimatyzacji włącza wentylator przy ciśnieniu chłodziwa ok 18-20 atmosfer. Jeśli wentylator sie nie włacza cisnienie rośnie do ponad 30 atm co moze spowodowac uszkodzenia układu. Sugeruje by do momentu naprawy wentylatora ograniczyć uzywanie klimatyzacji gdy auto nie jedzie.

pozdrawiam
Zgadzam sie jesli wentylator nie bedzie chodzic to nie bedzie odpowiedniej wymiany ciepla co spowoduje wysoki skok cisnienia w ukladzie najczesciej prowadzacy do rozszczelnienia ukladu(moze doprowadzic do wysokich kosztow naprawy)

Awatar użytkownika
tomek
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6852
Rejestracja: 16 cze 2003, 0:00
Imię: Tomek
Lokalizacja: Brodnica
Kontakt:

Re: Kappa - pytanie o awarie wentylatora

Post autor: tomek » 13 kwie 2005, 15:06

"Łukasz" pisze: Zgadzam sie jesli wentylator nie bedzie chodzic to nie bedzie odpowiedniej wymiany ciepla co spowoduje wysoki skok cisnienia w ukladzie najczesciej prowadzacy do rozszczelnienia ukladu(moze doprowadzic do wysokich kosztow naprawy)
No i pewnie stalo sie, bo jak zauwazyc, ze wentylator nie chodzi jezeli samochod sie nie grzeje?
Musze podjechac do jakiegos warsztatu specjalizujacego sie w klimatyzacjach.
Szukam takowego w Elblagu lub Gdansku, czynnego w najblizsza sobote, gdyz jeste tego dnia w Elblagu.
Lub w Warszawie- najchetnie przyszla sobota.
Moze ktos cos polecic?
Tomek
Obrazek
Obrazek- tyle palił mój Passat do 194 tys. - przestałem uzupełniać tankowania :(

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”