Thesis - komputer i connect

jjash
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1347
Rejestracja: 14 mar 2011, 15:26
Imię: Jan
Lokalizacja: Poznań

Thesis - komputer i connect

Post autor: jjash » 15 lip 2012, 20:03

Witam,
czy gdybym chciał/musiał wymienić komputer (body) i/lub connect to czy muszę je jakoś adaptować do mojego auta czy po prostu podpinam i już? A jeśli się je adaptuje to za pomocą czego? Tylko serwis czy można w garażu za pomocą kompa i oprogramowania?
Ostatnio zmieniony 15 lip 2012, 20:06 przez Dudi, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Prosimy tytułować posty zgodnie z zasadami!!!
Jash

THESIS 2.4 150KM - Obrazek
LYBRA 2.4 140KM - Obrazek

Awatar użytkownika
fazi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1687
Rejestracja: 09 lis 2007, 0:00
Imię: Maciej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Thesis - komputer i connect

Post autor: fazi » 15 lip 2012, 20:56

Z tego co mi wiadomo wystarczy podłaczyć nowy i jest ok , ustawienie nie potrzebne.Ja zakładałem connect i nic nie musiałem robić jedyne co pamięta to ustawienia serwisu z innego auta.
Alfa Romeo 159 1,9 16v
Mitsubishi ASX 1.8DID 4WD

argenta67

Re: Thesis - komputer i connect

Post autor: argenta67 » 15 lip 2012, 20:58

jjash pisze:Witam,
czy gdybym chciał/musiał wymienić komputer (body) i/lub connect to czy muszę je jakoś adaptować do mojego auta czy po prostu podpinam i już? A jeśli się je adaptuje to za pomocą czego? Tylko serwis czy można w garażu za pomocą kompa i oprogramowania?
Większość elementów elektronicznych jest do siebie "przypisana" i takie zmiany/zamiany mogą skutkować komunikatem Eol error i niestety nie wszystkie komputery/testery dają sobie radę z tym problemem oczywiście ASO nie ma takiego problemu.

Awatar użytkownika
fazi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1687
Rejestracja: 09 lis 2007, 0:00
Imię: Maciej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Thesis - komputer i connect

Post autor: fazi » 15 lip 2012, 21:00

argenta67 pisze:
jjash pisze:Witam,
czy gdybym chciał/musiał wymienić komputer (body) i/lub connect to czy muszę je jakoś adaptować do mojego auta czy po prostu podpinam i już? A jeśli się je adaptuje to za pomocą czego? Tylko serwis czy można w garażu za pomocą kompa i oprogramowania?
Większość elementów elektronicznych jest do siebie "przypisana" i takie zmiany/zamiany mogą skutkować komunikatem Eol error i niestety nie wszystkie komputery/testery dają sobie radę z tym problemem oczywiście ASO nie ma takiego problemu.
Jak juz pisałem wymieniłem connect na inny i wszystko ze sobą świetnie współgra , pomimo , że connect mam z 2008 a samochód jest 2002.
Alfa Romeo 159 1,9 16v
Mitsubishi ASX 1.8DID 4WD

argenta67

Re: Thesis - komputer i connect

Post autor: argenta67 » 15 lip 2012, 21:24

fazi pisze:
argenta67 pisze:
jjash pisze:Witam,
czy gdybym chciał/musiał wymienić komputer (body) i/lub connect to czy muszę je jakoś adaptować do mojego auta czy po prostu podpinam i już? A jeśli się je adaptuje to za pomocą czego? Tylko serwis czy można w garażu za pomocą kompa i oprogramowania?
Większość elementów elektronicznych jest do siebie "przypisana" i takie zmiany/zamiany mogą skutkować komunikatem Eol error i niestety nie wszystkie komputery/testery dają sobie radę z tym problemem oczywiście ASO nie ma takiego problemu.
Jak juz pisałem wymieniłem connect na inny i wszystko ze sobą świetnie współgra , pomimo , że connect mam z 2008 a samochód jest 2002.
Ja miałem w ręku zestaw wskaźników nowy bo miał 5 km i Eol error się pokazał więc nie ma na to reguły. Te 5 km mogłem zobaczyć tylko wtedy jak się wyłączy stacyjkę to jeszcze przez chwilę wyświetlają się kilometry.

jjash
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1347
Rejestracja: 14 mar 2011, 15:26
Imię: Jan
Lokalizacja: Poznań

Re: Thesis - komputer i connect

Post autor: jjash » 16 lip 2012, 22:54

No dobra, a jeśli się pokaże ten EOL to czy serwis go musi "uzdrowić" czy może FES? Pytam, bo coś mi się wydaje, że mam walniętego connecta. Po pierwsze nie chwyta sygnału z body o zapłonie, przez co nie działa w automacie (temperatura, przyciski kierownika itp) a po drugie nie mogę wykasować starych wiadomości z telefonu. Wykasuję manualnie, wyłączę auto. Po jakimś czasie włączę i hyc! wiadomości są znowu. No i nic nie mogę napisać, bo przecież każdy odczyta. A i dzięki temu poczytałem sobie korespondencję poprzedniego właściciela, Niemca, do jakichś napalonych lasek. Swoją drogą, ten był tez nieźle napalony.
Jash

THESIS 2.4 150KM - Obrazek
LYBRA 2.4 140KM - Obrazek

argenta67

Re: Thesis - komputer i connect

Post autor: argenta67 » 17 lip 2012, 6:27

jjash pisze:No dobra, a jeśli się pokaże ten EOL to czy serwis go musi "uzdrowić" czy może FES? Pytam, bo coś mi się wydaje, że mam walniętego connecta. Po pierwsze nie chwyta sygnału z body o zapłonie, przez co nie działa w automacie (temperatura, przyciski kierownika itp) a po drugie nie mogę wykasować starych wiadomości z telefonu. Wykasuję manualnie, wyłączę auto. Po jakimś czasie włączę i hyc! wiadomości są znowu. No i nic nie mogę napisać, bo przecież każdy odczyta. A i dzięki temu poczytałem sobie korespondencję poprzedniego właściciela, Niemca, do jakichś napalonych lasek. Swoją drogą, ten był tez nieźle napalony.
Eol error to taki trochę "trudny" błąd i nie każdy komp/program sobie daje z nim radę, FES nie daje rady.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja elektryczna”