Thesis 2.4 JTD - problem z łapą silnika

marecki259
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 69
Rejestracja: 29 sie 2012, 15:17

Thesis 2.4 JTD - problem z łapą silnika

Post autor: marecki259 » 29 sie 2012, 15:27

Witam

Na początku się szybko przedstawię , jestem Marek , Lancię Thesis mam od 1,5 roku . Lancia - 2,4 Multijet 185km Emblema - 2006r. Skrzynia automat .

Mam problem z łapą silnika - mianowicie wybiła mi się już jedna tuleja w górnym mocowaniu - chcę ją wymienić jednakże czegoś mi w tym mocowaniu brakuje , dlatego też to się wybiło ..

Łapa jest od strony rozrządu , wygląda w ten sposób iż blisko rozrządu jest jedna tuleja średnica ok 50mm , potem od tego idą aluminiowe widełki - i jest druga tuleja już dużo większa - taka : http://www.ebay.pl/itm/Lancia-Thesis-or ... 564be498fc

I chodzi mi o to że ja na tej dużej tulei , widełki miałem poprostu skręcone śrubą , jednakże to sobie swobodnie w tym wycięciu goniło - czy tam jakiejś blokady nie powinno być ?

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 29 sie 2012, 17:14 przez Dudi, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Prosimy tytułować posty zgodnie z zasadami!!!

argenta67

Re: Thesis 2.4 JTD - problem z łapą silnika

Post autor: argenta67 » 29 sie 2012, 19:30

marecki259 pisze:Witam

Na początku się szybko przedstawię , jestem Marek , Lancię Thesis mam od 1,5 roku . Lancia - 2,4 Multijet 185km Emblema - 2006r. Skrzynia automat .

Mam problem z łapą silnika - mianowicie wybiła mi się już jedna tuleja w górnym mocowaniu - chcę ją wymienić jednakże czegoś mi w tym mocowaniu brakuje , dlatego też to się wybiło ..

Łapa jest od strony rozrządu , wygląda w ten sposób iż blisko rozrządu jest jedna tuleja średnica ok 50mm , potem od tego idą aluminiowe widełki - i jest druga tuleja już dużo większa - taka : http://www.ebay.pl/itm/Lancia-Thesis-or ... 564be498fc

I chodzi mi o to że ja na tej dużej tulei , widełki miałem poprostu skręcone śrubą , jednakże to sobie swobodnie w tym wycięciu goniło - czy tam jakiejś blokady nie powinno być ?

Pozdrawiam
To jest łapa stabilizującą i to jest tak po prostu połączone tymi jak piszesz widełkami z drugą łapą o średnicy 50mm. Dopisz miasto w profilu z jakiego nadajesz.

marecki259
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 69
Rejestracja: 29 sie 2012, 15:17

Re: Thesis 2.4 JTD - problem z łapą silnika

Post autor: marecki259 » 29 sie 2012, 22:49

Ok , a w tej łapie stabilizującej , dlaczego jest otwór mocowania w kształcie owalu , szpilka może się swobodnie poruszać w tym i automatycznie obijać się ....

argenta67

Re: Thesis 2.4 JTD - problem z łapą silnika

Post autor: argenta67 » 29 sie 2012, 23:04

marecki259 pisze:Ok , a w tej łapie stabilizującej , dlaczego jest otwór mocowania w kształcie owalu , szpilka może się swobodnie poruszać w tym i automatycznie obijać się ....
Nie, najpierw dokręcasz tą poduszkę fi 50mm a następnie tą drugą. Otwór jest jajowaty po to aby sie dostosowało naciągnięcie/usztywnienie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik, przeniesienie napędu i układ chłodzenia”