Thesis - wymiana świec żarowych

Andrzej673
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 32
Rejestracja: 07 kwie 2012, 20:12
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Ciechanów

Thesis - wymiana świec żarowych

Post autor: Andrzej673 » 16 lut 2013, 19:59

Po odpaleniu auta (lancia thesis 2.4JTD) wyskakuje komunikat awaria świec żarowych i znikam po jakiś 30sekundach. Czy ten komunikat zmusza mnie do wymiany świec? Czy mogę tak jeździć aż komunikat będzie ciągle wyskakiwał?.

Jeżeli będę musiał zmienić świece to jakiej firmy polecacie Bosch , NGK? może jakiejś innej firmy. Z góry dzięki Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 24 lut 2013, 18:27 przez Dudi, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: Tytułujemy zgodnie z zasadami.Używamy polskich liter. Poprawiłem. /stabraf/

Awatar użytkownika
LanciaDelta
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 103
Rejestracja: 14 sty 2013, 19:18
Imię: Maciej
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wymiana Świec żarowych

Post autor: LanciaDelta » 16 lut 2013, 20:30

U mnie w Lybrze objawiało się to tym, że po nagrzaniu świec silnik ciężko odpalał, do tego doszedł słaby akumulator i spóźnienie do pracy gwarantowane. Niedawno wymieniałem ale zrobiłem duży błąd... Nie przygotowałem się zbytnio do wymiany świec, zrobiłem to na hurra przed wyjazdem w góry, efekt był taki, że element grzewczy został w głowicy i *** blada. Szukam pomysłu na wyciągnięcie tej resztki ale powoli tracę nadzieje. Świeczki kupiłem BOSH'a, brak czwartej już nie jest tak odczuwalny no ale ten komunikat...

LUKI82

Re:Thesis- Wymiana Świec żarowych

Post autor: LUKI82 » 16 lut 2013, 20:42

Ja polecam zawsze to co mają w ASO czyli oryginały. Jak kontrolka gaśnie możesz jeszcze pojeździć ale ja bym nie czekał tylko wymieniał, a jeśli masz ochotę to proponuję jeszcze wyjąć świece i je pomierzyć miernikiem by wykluczyć uszkodzenie wiązki ( styków ) czy np centralki ( lecz z tym w thesis się nie spotkałem ). Do wymiany będzie potrzebna długa nasadka 11, przedłużka no i oczywiście grzechotka oraz pewna ręka do zdjęcia przewodów.

adamM20
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 3310
Rejestracja: 28 lip 2012, 9:56

Re: Wymiana Świec żarowych

Post autor: adamM20 » 16 lut 2013, 20:54

LanciaDelta pisze:U mnie w Lybrze objawiało się to tym, że po nagrzaniu świec silnik ciężko odpalał, do tego doszedł słaby akumulator i spóźnienie do pracy gwarantowane. Niedawno wymieniałem ale zrobiłem duży błąd... Nie przygotowałem się zbytnio do wymiany świec, zrobiłem to na hurra przed wyjazdem w góry, efekt był taki, że element grzewczy został w głowicy i *** blada. Szukam pomysłu na wyciągnięcie tej resztki ale powoli tracę nadzieje. Świeczki kupiłem BOSH'a, brak czwartej już nie jest tak odczuwalny no ale ten komunikat...
... próbowałeś wykręcić urwaną część świecy wykrętakiem?
Wiertło kobaltowe umazane w smarze, lekko nawiercić (małe obroty wiertarki) a później długi wykrętak i .... może wykręci.
Jeśli nie masz wykrętaków daj wymiar na PW, wyśle Tobie odpowiedni wymiar. :D

Awatar użytkownika
Rutuś
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2497
Rejestracja: 17 mar 2011, 22:44
Imię: Leszek
Lokalizacja: Warszawa-WJ

Re: Thesis - wymiana świec żarowych.

Post autor: Rutuś » 17 lut 2013, 0:59

Film poglądowy jak to zrobić

film
jest Lancia Delta 1.6 2010 Alfa Romeo Mito 1.4 16V 2010 Alfa Romeo Giulietta 1.4 2011

była Lancia Lybra SW 1.9JTD 2003 Fiat Grande Punto 1.4 2005

adamM20
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 3310
Rejestracja: 28 lip 2012, 9:56

Re: Thesis - wymiana świec żarowych.

Post autor: adamM20 » 17 lut 2013, 10:51

Rutuś pisze:Film poglądowy jak to zrobić

film
..... dokładnie tak! Oczywiście w przeciętnych warunkach garażowych to nie wygląda tak profesjonalnie ale technologia w zasadzie taka sama no i efekt w 99,99 % gwarantowany.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Rutuś
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2497
Rejestracja: 17 mar 2011, 22:44
Imię: Leszek
Lokalizacja: Warszawa-WJ

Re: Thesis - wymiana świec żarowych.

Post autor: Rutuś » 17 lut 2013, 12:32

Adam podejrzewam że te profesjonalne narzędzia kosztują kilka złotych i z tego wynika cena wykonania usługi.
jest Lancia Delta 1.6 2010 Alfa Romeo Mito 1.4 16V 2010 Alfa Romeo Giulietta 1.4 2011

była Lancia Lybra SW 1.9JTD 2003 Fiat Grande Punto 1.4 2005

adamM20
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 3310
Rejestracja: 28 lip 2012, 9:56

Re: Thesis - wymiana świec żarowych.

Post autor: adamM20 » 17 lut 2013, 14:22

.... z cenami kluczy bywa różnie, jeśli mają być dobre to muszą trochę kosztować, mnie na tym filmie uderza ład i porządek, że też ja tak nie potrafię utrzymać porządku. Wiecznie szukam czegoś w moim garażowym bałaganie a już szybkie znalezienie wiertła albo klucza płaskiego 10-12 to jak znalezienie gruszki na wierzbie.
Po za wszelką dyskusją masz rację to tak robi sie kasę, trochę porządku, trochę umiejętności reszta to marketing a na końcu rachunek często z typową reakcją .." o jezu.."
Pozdrawiam

Andrzej673
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 32
Rejestracja: 07 kwie 2012, 20:12
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Ciechanów

Re: Thesis - wymiana świec żarowych.

Post autor: Andrzej673 » 24 lut 2013, 15:40

Świece wymieniłem :) ze starych jedna byla spalona . Komunikat wykasowany.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik, przeniesienie napędu i układ chłodzenia”