Jak to jest z tymi częsciami w Fiat Auto Poland?

Polecane i odradzane serwisy i sklepy, polecane części zamienne i regeneracje miejsca w których można je kupić bądź zregenerować, rabaty oraz ulgi dla klubowiczów
rain
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1577
Rejestracja: 08 paź 2008, 0:00
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Wrocław

Jak to jest z tymi częsciami w Fiat Auto Poland?

Post autor: rain » 02 lip 2013, 16:54

Kupiłem za granicą kilka części z ASO i naszło mnie lekkie podirytowanie.

Byłem sobie jakiś czas temu w ADF we Wrocławiu z pytaniem o kilka pierdół do Thesis. Między innymi o wahacz i etui na dokumenty. Dowiedziałem się że etui na dokumenty nie jest dostępne do zamówienie i w magazynach nie ma już takich rzeczy. No ok. Natomiast cena wahacza po zniżce 10% wyniosła 670 zł. Sporo, pomijając fakt że ten wahacz w 2003 roku kosztował 99 zł. No cóż inflacja. Postanowiłem spróbować za granicą.

Efekt taki że dziś przyszła do mnie paczka w której miałem etui na dokumenty, oraz wahacz który kosztował mnie 483zł. Hurra zaoszczędziłem ponad 150zł.

Tylko moje pytanie:
dlaczego do jasnej cholery te części mają nalepki z magazyny w Bielsku-Białej, i przeszły podwójna drogę przez granice zanim do mnie trafiły, a ja miałem problem z ich kupnem u nas?!

Dlaczego powiedziano mi że etui nie jest dostępne w Polsce a następnie leci z Polski za granicę i potem z ichniejszego ASO do mnie?
Dlaczego wahacz dla mnie w Polsce kosztuje w ASO 670 zł, a za granicą ten sam wahacz z tego samego magazynu 483 zł?

Musze się chyba napić browarka :/
Autka jakie mi się przewineły: Hyundai Lantra 1.6, Lancia Lybra 2.4 JTD, Alfa Romeo 156 2.4 m-Jet, Alfa Romeo 156 1.8 Twin Spark, Lancia Delta 1.8i.e., Lancia Thesis 2.4 JTD, Alfa Romeo 166 3.2, BMW E90 320d, Fiat Brava 80 16v, Fiat Brava 80 16v, Laguna III 2.0 16v, Fiat Stilo 1.9 JTD, Marea 155 20v

Obecnie mam: Lancia Lybra 2.4 jtd Emblema, Lancia Lybra 2.0 LS, Opel Meriva_A 1.4 EcoTec, Bravo HGT, Brava 100 16v

dawidson

Odp: Jak to jest z tymi częsciami w Fiat Auto Poland?

Post autor: dawidson » 02 lip 2013, 17:43

Dlatego że FAP kompletnie leje na właścicieli tego co sprzedaje jako premium. Wsparcie techniczne dla starszych modeli jest żadne i zadziwiająco często jest tak nikomu nawet się nie chce szukać części. Zresztą już kiedyś o tym pisałem - inni producenci starają się być na bieżąco z tym co leży u ich dilerów.

Niedawno szukałem nietypowej części do Opla '89 i co? Diler bez problemu znalazł info gdzie dana część leży.

Bardzo możliwe, że części wyjechały za granicę już kilka lat temu.

"... I guess it's just the way I'm wired."
www.delta-HF.com

Lukasz_TG
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2136
Rejestracja: 16 lut 2010, 22:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry \ Regensburg DE

Re: Odp: Jak to jest z tymi częsciami w Fiat Auto Poland?

Post autor: Lukasz_TG » 02 lip 2013, 18:00

dawidson pisze:Dlatego że FAP kompletnie leje na właścicieli tego co sprzedaje jako premium. Wsparcie techniczne dla starszych modeli jest żadne i zadziwiająco często jest tak nikomu nawet się nie chce szukać części. Zresztą już kiedyś o tym pisałem - inni producenci starają się być na bieżąco z tym co leży u ich dilerów.

Niedawno szukałem nietypowej części do Opla '89 i co? Diler bez problemu znalazł info gdzie dana część leży.

Bardzo możliwe, że części wyjechały za granicę już kilka lat temu.

"... I guess it's just the way I'm wired."
http://www.delta-HF.com

To chyba zależy od chęci danego pracownika. Ja kupuje w aso w Regensburgu. Zamawiałem pare egzotycznych rzeczy i nigdy nie było problemu. Jedynie przewód hamulcowy sztywny do Themy okazał się nie do zdobycia.
Thema SW 2.0 VIS, Thema 16VT MK III LX (dawca), Kappa 2.0 SW wel gruz :),Bravo 2.0 20V - jeszcze bez - VT, Y 1.2 8V :) Peugeot 206 cc :)

Awatar użytkownika
Dudi
Członek Zarządu LKP
Członek Zarządu LKP
Posty: 12270
Rejestracja: 30 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Re: Jak to jest z tymi częsciami w Fiat Auto Poland?

Post autor: Dudi » 02 lip 2013, 19:36

Nad tym tematem próbujemy pracować już od dłuższego czasu. Narazie ciężko to ogarnąć. Faraon, jeszcze z czasów kiedy miał przyjemność pracować dla serwisu Fiata, wie troszkę więcej na ten temat, więc może sam opowie (szkoda Piotr, że nie poruszyłeś po walnym tego tematu, to moglibyśmy pogadać). To niekoniecznie musi być tak, że te cześci trafiają bezpośrednio z Bielska do zagranicznego dealera i potem z powrotem do klienta (nieważne gdzie). Ale to temat na "biblię" niemalże.
Na zlocie porozmawiałem z kolegami z Auto-Frelika na ten temat. Mam obiecaną pewną listę, zobaczymy co z tego będzie i co na niej będzie.

Też uważam, że to czy dealerowi chce się znaleźć daną część czy nie, to tylko kwestia podejścia. U mnie lokalny dealer "Fiata" :!: nigdy nie ma problemu żeby zlokalizować jakąś część do Lancii u wszystkich dealerów w całej Polsce. I jak trzeba to od niego to sprowadzają. Podgląd na zagraniczne zapasy też mają, no ale tam już trzeba by się dogadywać w innym języku :roll: :)
Dudi
Fiat Brava 80 16v SX / Alfa Romeo 156 2.0 16v Selespeed / Lancia Lybra SW 1.9 JTD 115 LX Verde Olimpia
Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair 170KM Distinctive
Fiat Fullback 2.4 MJ LuxNAV 180KM
Nysa Towos 522 '86 (do poprawek) / YAMAHA YZF-R6 (eeeeeeeRRRRRRrrrrr sześć)
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Sebastian
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 2573
Rejestracja: 24 paź 2007, 0:00
Imię: Sebastian
Lokalizacja: DW

Odp: Jak to jest z tymi częsciami w Fiat Auto Poland?

Post autor: Sebastian » 02 lip 2013, 20:28

Piotrek, nie traktuj ADF`u jako zbioru kompetentnosci. Niestety, ale u nas na wsi jest jak jest w tej materii i musimy brać na to poprawkę.
jest: Yamaha FZS 600, Yamaha JogRR, Kymco Downtown 300i, Taczka Duster 1.3
było m.in.: Lancia Lybra 2.4 JTD Intensa, Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm, Lancia Ypsilon 1.2 16V (zygmunt zabrał)

rain
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1577
Rejestracja: 08 paź 2008, 0:00
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Wrocław

Re: Odp: Jak to jest z tymi częsciami w Fiat Auto Poland?

Post autor: rain » 02 lip 2013, 21:48

dawidson pisze: Bardzo możliwe, że części wyjechały za granicę już kilka lat temu.
Miały naklejki z datą złożenia zamówienia na nie ;)
Sebastian pisze:Piotrek, nie traktuj ADF`u jako zbioru kompetentnosci. Niestety, ale u nas na wsi jest jak jest w tej materii i musimy brać na to poprawkę.
To wiem, są tam może 2-3 fajne osoby które orientują się w temacie, ale w tak prostej sprawie jak sprawdzenie magazynu nie wiedziałem że można zawieść :/

Ehhh może kiedyś coś się poprawi w tych naszych ASO. Chociaż żeby jakość obsługi usprawiedliwiała wysoką cenę, a z takim jak oni maja to ja dziękuję.
Autka jakie mi się przewineły: Hyundai Lantra 1.6, Lancia Lybra 2.4 JTD, Alfa Romeo 156 2.4 m-Jet, Alfa Romeo 156 1.8 Twin Spark, Lancia Delta 1.8i.e., Lancia Thesis 2.4 JTD, Alfa Romeo 166 3.2, BMW E90 320d, Fiat Brava 80 16v, Fiat Brava 80 16v, Laguna III 2.0 16v, Fiat Stilo 1.9 JTD, Marea 155 20v

Obecnie mam: Lancia Lybra 2.4 jtd Emblema, Lancia Lybra 2.0 LS, Opel Meriva_A 1.4 EcoTec, Bravo HGT, Brava 100 16v

Awatar użytkownika
Sebastian
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 2573
Rejestracja: 24 paź 2007, 0:00
Imię: Sebastian
Lokalizacja: DW

Re: Jak to jest z tymi częsciami w Fiat Auto Poland?

Post autor: Sebastian » 03 lip 2013, 8:03

Nic się nie poprawi. Przy tym poziomie niekompetencji, nonszalancji w działaniu całkowitego braku szacunku do pieniędzy jakie zostawia u nich klient ja nie widzę szans na poprawę. Oni nadal myślą, że przysłowiowy LCD na ścianie w poczekalni i umycie auta po naprawie to jest to czego oczekuje od nich klient.
jest: Yamaha FZS 600, Yamaha JogRR, Kymco Downtown 300i, Taczka Duster 1.3
było m.in.: Lancia Lybra 2.4 JTD Intensa, Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm, Lancia Ypsilon 1.2 16V (zygmunt zabrał)

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Re: Jak to jest z tymi częsciami w Fiat Auto Poland?

Post autor: Nat » 03 lip 2013, 11:33

Taka jest od wielu lat polityka firmy FIAT.
Klient kupujący nówkę jest (w miarę) dopieszczany, klient po zakupie, jeśli nie naprawia w ASO, jest olewany. A już ten, co ma auto starsze, nie daj Boże ocierające się o zabytek, to już się tylko na taką tablicę nadaje:

Obrazek

To wszystko buduje powszechny pośród kierowców image firmy FIAT jako nierzetelnej i olewającej użytkowników nie mniej niż stereotypy o nadmiernej awaryjności pojazdów.
A skoro cały koncern tak demonstracyjnie olewa klientów, nic dziwnego, że to właśnie olewcza postawa "pana od części" staje się normą, a nie ta druga, zaangażowana, która pomaga wyszukać części z magazynów w całej Europie...
Przykład idzie z góry.
Nie lubię tej marki, ale ostatnio miałem kontakt z działem zabytków warsztatu (ASO) Mercedesa. Jeśli chodzi o podejście do klienta (nie o ceny, ale o poważne traktowanie), to lata świetlne przed FIATem.

P.S. A jak brzmi przysłowie z LCD na ścianie, bo nie znam ;) : coto :
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „::: Serwisy, sklepy, zamienniki i regeneracje :::”