Lancia,Fiat,Alfa - opony jakie zamienniki?

Awatar użytkownika
Orsya
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 813
Rejestracja: 23 maja 2006, 0:00
Lokalizacja: Wrocław

Lancia,Fiat,Alfa-opony

Post autor: Orsya » 22 sie 2006, 22:17

tylko ja odnosiłem się do śliskiej nawierzchni, tj. mokrej, oblodzonej etc. zauważ, że każdy producent na zimę zaleca mniejsze rozmiary opon niż na lato...
to samo jest w sporcie samochodowym - jak oglądniesz rajd zimowy i letni na asfalcie z pewnością zauważysz różnicę w szerokości ogumienia
była LANCIA MUSA:((
nowe cavallino rampante:)))) tylko w innym opakowaniu:)))
tel. 504 279 488

Anonymous

Lancia,Fiat,Alfa-opony

Post autor: Anonymous » 23 sie 2006, 20:17

sprawa z oponami jest troche bardziej skomplikowana. Istnieje pewna granica, poza ktora nie opłaca sie zakładać szerszej opony poniewaz nie zyskamy przyczepnosci. Ale bardzo wazna sprawa sa opory toczenia ktore bardzo wzrastaja wraz z szerokoscia. Dla takiego auta jak bravo 1.4 mysle ze optimum to 185 a nawety moze troche za duzo. Wg moich doswiadczen jest duzo roznica w oporach toczenia miedzyy 185 a 195 jednak opone ktora bym polecil przy dybamicznej jezdzie po zakretach to 195/55/15 - mamy dosc duze opory ale na zakrecie oplaca sie to bo przyczepnosc i zdolnosc do utrzymania kierunku wzrosnie - profil 55 przy szerokosci 195 powoduje ze opona na zakretach "wychyla" sie juz dopuszczalnie a jednoczesnie jest na tyle wysoka ze bez jakis zbednych akrobacji jezdzimy po dziurach zachowujac felgi w calosci - do tego komfort jest znosny.
opona 195/50/50 minimalnie lepiej sie prowadzi (w normalnej, dynamicznej jezdzie naprawde minimalna roznica) ale komfort juz tracimy i na felgi zaczynamy uwazac mocno.
reasumujac -0 polecam 195/55/15 ale musisz liczyc z zauwazalnym pogorszeniem osiagow - wydaje mi sie ze idealna opona do Twojego auta to 185/55/15 - ale twierdzisz ze za waska.. wez tez pod uwage ze opona innej marki, nawet w tym samym rozmiarze moze ulozyc sie troche inaczej na feldze i bedzie "wystawac" poza obrys felgi.

Anonymous

Opony

Post autor: Anonymous » 24 sie 2006, 22:23

W Polsce ( pewnie nie tylko ) wśród domorosłych majsterkowiczów pierwszą rzeczą jaką się poprawia, to profil i szerokość opony. Jak myślicie, ile czasu spędzili w Fiacie ludzie, żeby dobrze ten element spasować i policzyć wszystkie za i przeciw? Zawsze mnie ciekawiło, dlaczego wszyscy udają mądrzejszych w tej materii od specjalistów, którym płacą za ich wiedzę i doświadczenie majątek. A potem lamenty o "obskubanych felgach" bądź wybitym zawieszeniu. Każda zmiana seryjnych nastawów w aucie niesie wiele konsekwencji ( zwłaszcza opon i felg ). Czy zakładanie opon 195 do auta 1.4 ma jakikolwiek sens poza zwiększeniem wizualnej atrakcyjności auta ( ale chyba tylko dla tych co jadą za takim autem, bo inaczej to raczej ciężko to zauważyć, no chyba, że ktoś przed marketem zostawia odkręcone na maxa w którąś strone koła, zeby wszyscy podziwiali szerokość opony w jego aucie.Nie podejrzewam o to makaroniarzy, bo to raczej przypadłość ubranych na sportowo miśków w autach z kraju, który łączył kiedyś wielką rzeszę...ludzi :d ). Ja mam w swojej kappie 2,4 jtd 205-tki i przy pierwszej nadarzającej się okazji ( zużycie opon ) wymienię sobie na...195.Pozdro

Awatar użytkownika
sloneczna
Odszedł od nas na zawsze
Odszedł od nas na zawsze
Posty: 1148
Rejestracja: 03 mar 2005, 0:00

Lancia,Fiat,Alfa-opony

Post autor: sloneczna » 24 sie 2006, 22:46

Tak tylko Ci specjaliści działają w iteresie zleceniodawców a nie klijentów.
Ich zadanie to ograniczenie kosztów do minimum z zachowaniem jako takich parametrów .
Dlatego masz do dyspozycji ponad standart i za to płacisz dodatkowo .
A w standarcie dostajesz tanie opony ,stalowe felgi i kapsle.
Jurek odszedł od nas na zawsze...

Anonymous

??

Post autor: Anonymous » 25 sie 2006, 22:42

Stary, czy Ty, jako specjalista od kombi i gadżetów Pininfariny nie masz może słownika PWN w domu? Od tego błędu, to aż oczy bolą..

Awatar użytkownika
sloneczna
Odszedł od nas na zawsze
Odszedł od nas na zawsze
Posty: 1148
Rejestracja: 03 mar 2005, 0:00

Lancia,Fiat,Alfa-opony

Post autor: sloneczna » 26 sie 2006, 16:18

Przykro mi kolego ,że dostałeś przez krytykę tej cholernej listwy kompleksów .Nie chciałem Cię dołować :oops: .Rozumię ,że to jakiś Twój czuły punkt i dla tej listewki z logo Pini zakupiłeś ten świetny pojazd.Opinia jest wyłącznie moja o tym beznadziejnym rozwiązaniu i nie musisz się stresować ,żę mam inne zdanie .Nie moja wina że jesteś bezkompromisowy popracujesz nad sobą to zrozumiesz co mam na myśli a i może świat zobaczysz w ładniejszych barwach. :wink:
A jeszcze powracając do tych twoich specjalistów to nie ma dziedziny gospodarki gdzie nie szuka się rozwiązań aby wszystko było po minimalnych kosztach robione (niewiem w jakim świecie żyjesz ).
Jurek odszedł od nas na zawsze...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”