Lybra - cieknąca dysza spryskiwacza reflektora ksenonowego

ciszewski_sl
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 1
Rejestracja: 28 sty 2014, 10:29
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Słupsk

Lybra - cieknąca dysza spryskiwacza reflektora ksenonowego

Post autor: ciszewski_sl » 28 sty 2014, 10:39

Witam

To mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość. Kopałem w szukajce, jednak nie przewinął się temat z takim problemem jak mój. Posiadam auto Lancia Lybra '02 silnik 1.8 z oryginalnymi lampami ksenonowymi oraz seryjnymi spryskiwaczami. Od paru dni mam problem, ponieważ przez prawy spryskiwacz non stop cieknie mi płyn. Jest to uciążliwe do tego stopnia że przez całą noc potrafi wylecieć cały zbiornik. Dysza ma gdzieś już zmęczoną uszczelkę i jak się wysuwa to leci nie tylko z dziurek na reflektor ale w głównej mierze przy wyjściu wysuwanego ramienia.

Po zbadaniu problemu doszedłem do wniosku że wymienię tą dyszę i będzie po kłopocie. Jednak tu się pojawił jeszcze większy problem, ponieważ nigdzie nie mogę dostać tej części. Nie pytałem jeszcze tylko w ASO gdzie cena będzie jak mniemam porażająca. Czy dysponuje ktoś z Was źródłem, z którego mógłbym zakupić takową część (najlepiej nową gdyż nie chcę za parę miesięcy mieć ewentualnej powtórki z rozrywki), lub numerem tej części bo po tym będzie mi łatwiej znaleźć coś w necie. Musiałbym zdjąć zderzak i dopiero bym odczytał nr części z tego co mam, ale zanim dostanę nową część to będę musiał to założyć, a jak wiadom lepiej zdjąć zderzak jeden raz niż dwa itd.

Jest na tej stronce właśnie taka część http://autosklep24.pl/pl/p/Spryskiwacz- ... rawy/10874 jednak kod produktu jest chyba kodem w tym danym sklepie bo nigdzie w żadnym katalogu części on nie występuje. Będę bardzo wdzięczny za pomoc!

Dzięki i pozdrawiam
Lancia Lybra Berlina 1.8 2002

rain
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1578
Rejestracja: 08 paź 2008, 0:00
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Wrocław

Re: Lybra - cieknąca dysza spryskiwacza reflektora ksenonowe

Post autor: rain » 28 sty 2014, 11:34

Coś słabiutko szukałeś.

Numer spryskiwacza: 71715604
Numer samej dyszy: 735276221
Autka jakie mi się przewineły: Hyundai Lantra 1.6, Lancia Lybra 2.4 JTD, Alfa Romeo 156 2.4 m-Jet, Alfa Romeo 156 1.8 Twin Spark, Lancia Delta 1.8i.e., Lancia Thesis 2.4 JTD, Alfa Romeo 166 3.2, BMW E90 320d, Fiat Brava 80 16v, Fiat Brava 80 16v, Laguna III 2.0 16v, Fiat Stilo 1.9 JTD, Marea 155 20v

Obecnie mam: Lancia Lybra 2.4 jtd Emblema, Lancia Lybra 2.0 LS, Opel Meriva_A 1.4 EcoTec, Bravo HGT, Brava 100 16v

mfan
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 176
Rejestracja: 06 mar 2009, 0:00
Imię: michał
Lokalizacja: chojnice

Re: Lybra - cieknąca dysza spryskiwacza reflektora ksenonowe

Post autor: mfan » 28 sty 2014, 22:29

w dziale Lybra-zrób to sam jest opisane jak można samemu naprawić cieknącą dyszę
spróbuj ;)
Lancia Lybra 1.9jtd 105KM

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”