Thema - duże spalanie

Anonymous

Thema - duże spalanie

Post autor: Anonymous » 24 paź 2005, 15:43

"pew" pisze: 5. prędkość - nie przekraczając 100-tki na trasie schodzę do 8l, przy jeździe 130/140-tką już wyraźnie ponad 10l
ufff :-)
Hmm... czy Dedra 2.0 Turbo i Thema 2.0 Turbo mają ten sam silnik? Któryś raz się spotykam, z tym że na spalanie Themy Turbo raczej nikt nie narzeka (przy spokojnej jeździe jest w normie); zaś Dedra Turbo musi podobno spalić swoje... jak to jest?
Czy może Dedra 2.0 Turbo, sama rwie się tak mocno do przodu że na każdej prostej trzeba jej przycisnąć? :D


Pozdrawiam

Awatar użytkownika
karol69
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 333
Rejestracja: 06 lip 2005, 0:00
Imię: karol
Lokalizacja: Białystok

Thema - duże spalanie

Post autor: karol69 » 24 paź 2005, 16:03

dokładnie nie mierzyłem ale mam aka stałą teasę i szło 1/4 zbiornika (takie samo wskazanie)
a teraz poszło mniej.
Kappa 2.0 Białystok

Awatar użytkownika
pew
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2071
Rejestracja: 13 paź 2005, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Thema - duże spalanie

Post autor: pew » 24 paź 2005, 17:57

ja w instrukcji mam spalanie 7,5 l./90km trasa i 10,2 l./120km trasa, także mieszczę się w normie - biorąc pod uwagę że to co w książkach piszą to łgarstwa osiągnięte w warunkach idealnych, a ile pali Dedra turbo szczerze mówiąc nie studiowałem ... za to jeśli chodzi o miasto to niestety przekraczam mocno wszelkie możliwe normy i nienormy :cry:
Pepe le Pew
Lybra SW 2.4 jtd / była Thema i.e. turbo i 2x Delta II HPE 1.8 GT

Anonymous

Thema - duże spalanie

Post autor: Anonymous » 24 paź 2005, 18:02

"pew" pisze:za to jeśli chodzi o miasto to niestety przekraczam mocno wszelkie możliwe normy i nienormy :cry:
Hehe... za to i tak chyba lepiej mieć w mieście 2.0 Turbo niż 2.0 wolnossące bo na wolnych obrotach 2.0 Turbo pali prawie tyle samo co 2.0 wolnossące... mam rację?


Pozdrawiam

Anonymous

Thema - duże spalanie

Post autor: Anonymous » 24 paź 2005, 19:15

Czyli co może być przyczną że ci więcej paliwa bierze w mieście :?:

Anonymous

Thema - duże spalanie

Post autor: Anonymous » 24 paź 2005, 20:05

"mufnal" pisze:Czyli co może być przyczną że ci więcej paliwa bierze w mieście :?:
Każde 2.0 musi trochę wypić... ale 2.0 Turbo ma dobrą sprawność pod trochę większym obciążeniem niż zwykłe 2.0; dlatego jeźdżąc w mieście jeździsz w zakresie niskiej sprawności silnika... i dlatego dużo pali. Chyba :-)


Pozdrawiam

Awatar użytkownika
karol69
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 333
Rejestracja: 06 lip 2005, 0:00
Imię: karol
Lokalizacja: Białystok

Thema - duże spalanie

Post autor: karol69 » 24 paź 2005, 21:08

auto jest ciężkie i masa energi idzie na rozpędzanie - zatrzymywanie i itp.
Teraz w hybrydach chcą wykorzystać energię przy hamowaniu do ładowania akumulatorów:)
Kappa 2.0 Białystok

Anonymous

Thema - duże spalanie

Post autor: Anonymous » 24 paź 2005, 21:12

No dobra, piszecie co będzie jak jest, ale co zrobic żeby mniej paliły, tak jak pisałem wyżej gdzie i jak coś podkręcić, co wymienić :wink:

Awatar użytkownika
Luckyy
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1375
Rejestracja: 26 cze 2005, 0:00
Lokalizacja: Mielec/Kraków
Kontakt:

Thema - duże spalanie

Post autor: Luckyy » 24 paź 2005, 22:10

slyszalem w RMFie reklame nowego tygodnika MOTOR - cos jest w nowym numerze jak zmiejszyc spalanie o 20% ...
KAPPA 2,4 JTD '98 Obrazek
EXcar Obrazek
V Obrazek

"mBank funkcjonuje w zasadniczym oderwaniu od rzeczywistości bankowej go otaczającej"
/biegły sądowy

Awatar użytkownika
wujek
Odszedł od nas na zawsze
Odszedł od nas na zawsze
Posty: 958
Rejestracja: 03 maja 2005, 0:00

Thema - duże spalanie

Post autor: wujek » 25 paź 2005, 0:24

Witam,
Moja Thema zżera 14-16l gazu podczas jazdy miejskiej, w śródmieściu, korkach itd. Poza miastem, w trasie zadowala się 10l, jazda normalna, ale nie wleczenie się :lol: . Benzyny konsumuje tyle, co na rozruch, więc nie jestem w stanie okreslić jej apetytu na ten płyn.
Największy, oprócz jakości gazu, na zużycie paliwa, ma wpływ stopień rozgrzania motoru, a konkretnie, czy silnik pracuje w swojej znamionowej temperaturze, jak długo musi pracować, aby ją uzyskać. Krótkie odcinki jazdy i postój radykalnie zwiększają konsumpcję, ale niebagatelny wpływ ma stan układu chłodzenia, szczególnie termostatu. Niedomknięty, zbyt wcześnie otwierajacy duży obieg termostat, spokojnie dorzuci litr lub lepiej.
To jeden z głównych regulatorów apetytu.
Pozdrawiam

Anonymous

Thema - duże spalanie

Post autor: Anonymous » 25 paź 2005, 18:29

A czy coś da jak np. pojade na analizator spalin, cy mozna wtedy coś wykluczyć :wink:
I jeszcze jedno, jakie napięcie powinna mieć sonda lamda i jak to sprawdzić, gdzie co odłączyć :wink:

Anonymous

Thema - duże spalanie

Post autor: Anonymous » 26 paź 2005, 16:17

Moja thema miala totalny rozrzut jeżeli idzie miasto i trasa, na trasie potrafiłem zejść poniżej 9 gazu na 100, a w mieście rekordem jest 17:) Teraz na nowym silniku jeszcze nie wyczułem jakjest bo za mało przejeździlem, ale w trasie wychodzi 9-10-11 zależy czy jade ja czy Żona, ja jeżdżę spokojnie bo szkoda kasy (tylko przed 1) ale ona to daje ognia, że lepiej nie mowić:) Najnizsze spalanie jakie osiągnąłem w theme 2.0 8v w trasieto było 7,5 benzyny jak go kupiłem, póxnie3jnie udało mi się dojść do takiego wyniku:) Dlam mnei wszystko ok, jak nie jest więcej jak 12, bo butle mam mała, tylko 32 litry, większa nie chciała wejść w koło....

Anonymous

Thema - duże spalanie

Post autor: Anonymous » 27 paź 2005, 12:10

Lancia dużo pali i trzeba się z tym pogodzic. Tak jak u większości moja Dedra pali koło 9-10 na 100km. Ale też czym lepsze paliwo lałem to spalanie było mniejsze. Od stycznia jeżdże wyłącznie na paliwie tankowanym na Ukrainie i auto pali właśnie koło 9-10 litrów. :?

Awatar użytkownika
Rider Zeta 2.0 Ti
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 79
Rejestracja: 20 lut 2005, 0:00
Lokalizacja: WIELOWIES /K. GLIWIC

paliwo

Post autor: Rider Zeta 2.0 Ti » 27 paź 2005, 12:34

Lancia to samóchód wygodny, dobrze wyposżony, luksusowy. Kupując takie autko trzeba się liczyc z tym, że będzie palić nieco więcej niż "przeciętniaki" chociażby ze względu na większą masę (bogatsze wyposażenie też waży) czy mniejsze ograniczenia zużycia, aby uzyskac lepsze osiągi.
Jeśli koszty są duże można założyć gaz i karmić swoje cacko tyle na ile ma ochotę :D
W mojej Zetce mam zbiornik na LPG 60 l, a ponadto jest przerobiony tak, że wchodzi 58 !! , więc niech pali sobie nawet i 15 litrów, jeśli ma świetne osiągi, klimę itp...
Smacznego




Pozdrawiam
Rider Zeta 2.0 Ti
Pozdrawiam
Rider Zeta 2.0 Ti

Awatar użytkownika
tomek
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6852
Rejestracja: 16 cze 2003, 0:00
Imię: Tomek
Lokalizacja: Brodnica
Kontakt:

Odp: paliwo

Post autor: tomek » 27 paź 2005, 12:47

"Rider Zeta 2.0 Ti" pisze:
W mojej Zetce mam zbiornik na LPG 60 l, a ponadto jest przerobiony tak, że wchodzi 58 !! , więc niech pali sobie nawet i 15 litrów, jeśli ma świetne osiągi, klimę itp...
No do mojego wchodzi 64 l. ale i tak wkurzam sie jak cena LPG roznie i jest > 50% PB
Tomek
Obrazek
Obrazek- tyle palił mój Passat do 194 tys. - przestałem uzupełniać tankowania :(

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik, przeniesienie napędu i układ chłodzenia”