Thesis - olej do skrzyni biegów Dextron IV

Awatar użytkownika
Zygi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 296
Rejestracja: 07 lut 2006, 0:00
Lokalizacja: Konstancin woj.mazowieckie

Re: Thesis - olej do skrzyni biegów Dextron IV

Post autor: Zygi » 06 sty 2013, 12:42

Nie wiem, czy już to gdzieś było, ale ostatnio z ciekawości przeglądałem materiały na temat skrzyni w thesise. Natknąłem się na procedurę adaptacji skrzyni, którą powinno się przeprowadzać po wymianie oleju. Ponieważ o niczym takim wcześniej nikt mi nie powiedział jeździłem pół roku po wymianie oleju w skrzyni bez adaptacji...i denerwowało mnie to, że jak chcę szybko ruszyć, to nie ma na to szans. Wczoraj zrobiłem adaptację i jest dużo przyjemniej w tym względzie. Dla zainteresowanych polecam lekturę :link: Dla leniwych wycinek artykułu do tego potrzebny:

"Czy można wykonać adaptację skrzyni AW55-50 bez użycia komputera?
1.Uruchom pojazd i ustaw pozycję na D jedź z prędkością około 8 km/h i powoli zatrzymaj pojazd - powtórz około 10 razy
2.Na biegu jałowym wciśnij hamulec i zmień wybierak z pozycji N na D i przytrzymaj tak przez około 30 sekund, zwilnij hamulec i powtórz około 10 razy"

Jak chcecie coś się więcej dowiedzieć o tych skrzyniach trochę można znaleźć na forum volvo - w paru modelach jest ta sama skrzynia. Jest też trochę informacji na temat olejów, jakie się do tej skrzyni stosuje.

Awatar użytkownika
Jacek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 461
Rejestracja: 11 mar 2005, 0:00
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Thesis - olej do skrzyni biegów Dextron IV

Post autor: Jacek » 05 lut 2013, 12:37

Podłączę się do tematu.
Adaptacja skrzyni po wymianie oleju wydaje się być rozsądnym posunięciem, bo przecież zmieni się trochę lepkość oleju w skrzyni. Mnie wprawdzie nie wystąpiło pogorszenie (wymiana w ASO na Tutelę I-V), ale przeprowadzę adaptację i zobaczę czy będzie jakaś zmiana. Czasami gdy jadę w sposób niezdecydowany "zastanawia się nad przerzuceniem" z 2 na 3.
FFE (F**K Fuel Economy) teraz AR156SW 2,4JTD20V -mała szara ropucha, Flavia Berlina 1.8, Honda CB750K , nowa pasja: Motobecane M2 250ccm SV JAP-iszon z1929 roku.
były:
BMW1602, Manta A SR, BMW528i rekin, Argenta VX, Thema 3,0V6LS, Thesis 3,2V6

Awatar użytkownika
ArtoKucior
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1458
Rejestracja: 14 lip 2013, 6:49
Imię: Artur
Lokalizacja: Płońsk

Thesis - olej do ASB

Post autor: ArtoKucior » 27 lis 2013, 20:39

Gdzie mogę nabyć olej do ASB ? Bo niemogę za bardzo go zlokalizować w sklepach na półkach :) ...może okulary mi potrzebne czy coś :) Przymierzam się do wymiany na początek użytkowania Thesiski :)

Awatar użytkownika
LUKIThesis
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2123
Rejestracja: 15 lip 2013, 14:27
Lokalizacja: Stolica

Re: Thesis - olej do skrzyni biegów Dextron IV

Post autor: LUKIThesis » 27 lis 2013, 23:34

Ja zawsze oleje kupuje w ASO .

Awatar użytkownika
LUKIThesis
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2123
Rejestracja: 15 lip 2013, 14:27
Lokalizacja: Stolica

Re: Thesis - olej do skrzyni biegów Dextron IV

Post autor: LUKIThesis » 27 lis 2013, 23:41

Zygi pisze:Nie wiem, czy już to gdzieś było, ale ostatnio z ciekawości przeglądałem materiały na temat skrzyni w thesise. Natknąłem się na procedurę adaptacji skrzyni, którą powinno się przeprowadzać po wymianie oleju. Ponieważ o niczym takim wcześniej nikt mi nie powiedział jeździłem pół roku po wymianie oleju w skrzyni bez adaptacji...i denerwowało mnie to, że jak chcę szybko ruszyć, to nie ma na to szans. Wczoraj zrobiłem adaptację i jest dużo przyjemniej w tym względzie. Dla zainteresowanych polecam lekturę :link: Dla leniwych wycinek artykułu do tego potrzebny:

"Czy można wykonać adaptację skrzyni AW55-50 bez użycia komputera?
1.Uruchom pojazd i ustaw pozycję na D jedź z prędkością około 8 km/h i powoli zatrzymaj pojazd - powtórz około 10 razy
2.Na biegu jałowym wciśnij hamulec i zmień wybierak z pozycji N na D i przytrzymaj tak przez około 30 sekund, zwilnij hamulec i powtórz około 10 razy"

Jak chcecie coś się więcej dowiedzieć o tych skrzyniach trochę można znaleźć na forum volvo - w paru modelach jest ta sama skrzynia. Jest też trochę informacji na temat olejów, jakie się do tej skrzyni stosuje.
Jakoś jak walczyłem ze swoją skrzynia to ten opis dla mojej thesis był bzdurą dopiero po kliknięciu examineram "samodopasowania" skrzynia zmieniała swoją pracę . Dopiero wtedy było widać prawdziwą różnicę . Volvo w swoim ASO ma nawet inna procedurę adaptacji niż Lancia w swoim ASO i do tego nawet nie ma możliwości przeprowadzić tej procedury w Lancii po "volvowsku" :(Na prnd swoje spostrzeżenia opierają na volvo a o lancii to tylko słyszeli i to może słyszeli :(

Awatar użytkownika
ArtoKucior
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1458
Rejestracja: 14 lip 2013, 6:49
Imię: Artur
Lokalizacja: Płońsk

Re: Thesis - olej do skrzyni biegów Dextron IV

Post autor: ArtoKucior » 01 gru 2013, 14:50

Ile kosztuje ten olej do skrzyni i jakie są koszta wymiany w ASO ? Ile polecacie litrów oleju na przepłukanie skrzyni ?

szajbus
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 495
Rejestracja: 14 maja 2011, 22:04
Lokalizacja: bielsko-biała
Kontakt:

Re: Thesis - olej do skrzyni biegów Dextron IV

Post autor: szajbus » 01 gru 2013, 20:48

na przepłukanie wystarczy 8-10l w ASO raczej tego nie robią można to zrobić samemu ale trzeba wlać tyle ile się zlało

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik, przeniesienie napędu i układ chłodzenia”