Nuova Delta - kilka pytań

hardwired

Nuova Delta - kilka pytań

Post autor: hardwired » 09 maja 2005, 22:15

Interesuje mnie druga wersja tego autka i mam kilka pytan:

1. czy jest to ocynk tak jak w tipo
2. ktory silnik najlepszy w tym wozku (mam do wyboru 1,8 i 2,0 obydwa z
gazem)
3. czy ceny blach (aso) beda na poziomie tipo (czy drozsze moze - mysle ze
tak)
4. ogolnie czy ceny czesci sa wyzsze czy nizsze niz do tipo (tylko ceny aso
mnie interesuja)
5. w jakim kolorze jest ich najwiecej :-)
6. moze ma ktos do sprzedania?

Awatar użytkownika
mustafi
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 418
Rejestracja: 09 lis 2004, 0:00
Lokalizacja: Piła

Nuova Delta - kilka pytań

Post autor: mustafi » 09 maja 2005, 22:27

1. Ocynk jest super, moja ma 11lat i ANI SLADU RDZY-NIGDZIE-pod tym wzgledem Lancia jest boska
2. to zalezy jaki rocznik wybierzesz i jakie masz wymagania. Napisz jakie roczniki bierzesz pod uwage. Ogolnie najlepszy jest 2.0 turbo benzyna :lol: -marzenie . Nie polecam diesla poza tym nie slyszalem zeby jakis z silnikow byl bardziej awaryjny.
Jesli chodzi o gaz to to autko dobrze sie na nim czuje i nie slyszalem o jakis problemach z tym zwiaznych. Tylko mala butla wchodzi w kolo, bo jest dojazdowka.
3.ceny blach? w sensie czesci karoserii? Jestem pewny ze w aso beda drozsze niz do tipo a na gieldzie i szrotach trudniej osiagalne
4. trudno powiedziec tak ogolnie-moze ktos ma lepsze rozezanie
5.w jakim kolorze..hmm-czerowne, czarne, granatowe i ciemno zielone. Rzadziej srebrne i sraczkowate:)
6.pewnie KTOS ma :-$
Obrazek

hardwired

Nuova Delta - kilka pytań

Post autor: hardwired » 09 maja 2005, 22:47

jak juz napisalem mam do wyboru 1,8 i 2.0 obydwa z gazem. roczniki to cos kolo 94 czy 95.
musze wybrac taka ktorych bylo wiecej (tzn chodzi mi o kolor - nie pytajcie czemu)
zauwazylem w ogloszeniach ze duzo jest czerwonych :-)
jeszcze jedno pytanie : czy w tych rocznikach znajde moze z klimatyzacja i skora?

jesli ma ktos do sprzedania to piszcie.

Awatar użytkownika
mustafi
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 418
Rejestracja: 09 lis 2004, 0:00
Lokalizacja: Piła

Nuova Delta - kilka pytań

Post autor: mustafi » 09 maja 2005, 22:57

jesli zalezy Ci na nizszym spalniu to wez 1.8-90KM 8v, jak wolisz jezdzic szybciej kup 2.0. zaden z nich nie uchodzi za badziej awaryjny. Jesli chodzi o kolor to podejrzewam ze najwiecej bylo czerwonych albo granatowych, ale nie mam pewnosci wnioskuje tak z obserwacji. Z klima znajdziesz bez problemu a z prawdziwa skora to mysle, ze trudno. Jedyne co, to imitacja zamszu-alcantara. Zobacz w dziale nasze Lancie na zdjecia mojego auta w srodku, to jest walsnie alcantara.
Obrazek

Anonymous

Nuova Delta - kilka pytań

Post autor: Anonymous » 10 maja 2005, 9:19

Ja też się ostatnio przymierzałem do zmiany na większy silnik ale jeszcze nie uzbierałem kasy i tak sie zastanawiam czy warto na tych lipnych kiepskich drogach.

Pamiętaj mocy zawsze jest mało :-)

Jeżeli chodzi o części to źle rozumujesz. Fiat produkuje kiepskiej jakości części i dlatego nie warto ich kupować lepiej kupić tańsze i lepsze zamienniki.
Poza tym elektronika i ABS są zazwyczaj BOSCHA wiec ceny są takie same jak do innych aut bo nie ma zamienników do części boscha.

Jeżeli chodzi o blachy tą są zajebiste 0 rdzy po 11 latach a po za tym na podwoziu są specjalne wspawane blachy-odbojniki do obcierania tak żeby na dziurach nie uszkodzić płyty podwoziowej. Blachy w serwisie są drogie np masaka 1500zł błotnik 500zł. W VW pewnie też są takie ceny ale są zamienniki, niestety do Delty nie ma innych producentów blacharki. Ale z kupnem używanych blach nie ma żadnego problemu.

Jeżeli chodzi o kolory to ja też nie lubie czeronych delt a reszta jest super.

Jeżeli chodzi części zamienne-eksploatacyjne to są bardzo tanie nawet w ASO i dostępne wszędzie bo pasują od fiata.

Jeżeli chodzi o instalacje gazową to nie warto kupować 8 zaworowej jednostki z 4 punktowym wtryskiem bo moc na gazie spada okrutnie. Na gazie tak mi sie wydaje najlepiej chodzą silniki na mono wtrysku bo nie ma w nich dużej elektroniki i przez to nie ma problemów.

Awatar użytkownika
Kozi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 633
Rejestracja: 30 mar 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań=>Buk

Nuova Delta - kilka pytań

Post autor: Kozi » 10 maja 2005, 17:03

Jeżeli chodzi o instalacje gazową to nie warto kupować 8 zaworowej jednostki z 4 punktowym wtryskiem bo moc na gazie spada okrutnie
Oj nie aż tak okrutnie. Testowaliśmy z kolegą Mustafim nasze Delty. Ja jechałem jego (z gazem) a on moją (bez). Różnice są naprawde niewielke. Ja nie odczułem żadnej. Mustafi stwierdził ze moja "jakby" lepiej się zbierała, ale o "okrutnej" różnicy na peno nie można powiedzieć.

Pozdro
Kozi
Pozdrawiam

Kozi

Obrazek
Lancia Kappa SW 2.4 JTD 2000' - Jest
Lancia Delta 1.8 8V 1994 - Była

Kabar
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 428
Rejestracja: 31 gru 2004, 0:00
Imię: Michał
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Nuova Delta - kilka pytań

Post autor: Kabar » 12 maja 2005, 14:00

Coś mi się wydaje że chcesz to auto żeby wyciągnąć trochę kasy od ubezpieczyciela. A przynajmniej na to wskazują Twoje pytania. Auto na tzw "stłuczki"
Obrazek

Awatar użytkownika
mustafi
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 418
Rejestracja: 09 lis 2004, 0:00
Lokalizacja: Piła

Nuova Delta - kilka pytań

Post autor: mustafi » 12 maja 2005, 15:51

"Kabar" pisze:Coś mi się wydaje że chcesz to auto żeby wyciągnąć trochę kasy od ubezpieczyciela. A przynajmniej na to wskazują Twoje pytania. Auto na tzw "stłuczki"
no nie czemu akurat lancie? wez jakiegos golfa rozbij!! :twisted:
Obrazek

Awatar użytkownika
Torell007
Założyciel LKP
Założyciel LKP
Posty: 1363
Rejestracja: 09 sty 2005, 0:00
Imię: Michał
Lokalizacja: Gdynia

Nuova Delta - kilka pytań

Post autor: Torell007 » 12 maja 2005, 16:17

"mustafi" pisze:wez jakiegos golfa rozbij!! :twisted:
albo dwa :D
Wiele serc, jedno bicie, ciężarówki ponad życie ;-)

Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”