Nowa Lancia Lybra 2.4 jtd opinie o samochodzie

Moderator: stabraf

Anonymous

Nowa Lancia Lybra 2.4 jtd opinie o samochodzie

Post autor: Anonymous » 07 cze 2007, 12:09

Witam! niewiem czy dobry dzial bo jestem tu nowy ale pisze:) Moj ojciec zamierza zmieniac samochod. Obecnie mamy Fiata Brava 1997r. Natknelismy sie na lancie lybre z silnikiem 2,4jtd 140koni diselek. Samochod nas zaskoczyl niska cena ok. 26tys jak na 2001r i to wyposazenie to nas zdziwilo. Mamy juz lekkie uprzedzenie co do wloskich wyrobow awiec chcialbym sie dowiedziec czy sa to awaryjne samochody? jak z czesciami czy sa latwo dostepne i w jakich cenach? i co z tym spalaniem? czytalem kilka postow i zaskakujaco duzo pali w miescie... Awiec prosze o wasze opinie. Pozdrawiam Michal

Awatar użytkownika
Bartexxx
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 45
Rejestracja: 06 lut 2006, 0:00
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Nowa Lancia Lybra 2.4 jtd opinie o samochodzie

Post autor: Bartexxx » 07 cze 2007, 12:32

"Michal_krakow" pisze: i co z tym spalaniem? czytalem kilka postow i zaskakujaco duzo pali w miescie... Awiec prosze o wasze opinie. Pozdrawiam Michal
Witaj
sam nie jeżdżę Lyberką, ale w Kappie mam podobny silnik. Jak wysokie według tego co przecztałeś, jest spalanie w mieście?? Weź też pod uwagę, że to silnik 2,4....
Lancia Kappa 2.4 jtd
Lancia Delta 1.8 8v
Honda Prelude 2.0 12v
Daewoo Tico 0.8 6v

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Nowa Lancia Lybra 2.4 jtd opinie o samochodzie

Post autor: Nat » 07 cze 2007, 15:16

Lybra, jak się zapewne domyślasz, była na tym forum omawiana wielokrotnie. Użyj opcji "szukaj".
Powiem tak: jeśli nie chcesz jej kupić to podaj linka, bo oferta jest ciekawa i z pewnością znajdzie się zainteresowany ;)
A sama Lybra 2,4 JTD to moim zdaniem auto ewidentnie godne polecenia.
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

Anonymous

Nowa Lancia Lybra 2.4 jtd opinie o samochodzie

Post autor: Anonymous » 07 cze 2007, 19:26

spalanie w miescie ok 12l a dochodzi do 14l. Troszke zaduzo. Mieszkam w krakowie i duzo po nim szosuje dlatego to jest takie wazne. A linka niemam jak podac bo to jest prywatna oferta. Kolega ojca sprowadza samochody i wlasnie ma taka okazje

Awatar użytkownika
aro
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1998
Rejestracja: 29 mar 2006, 0:00
Imię: Arek
Lokalizacja: Gorzyczki woj. śląskie

Nowa Lancia Lybra 2.4 jtd opinie o samochodzie

Post autor: aro » 07 cze 2007, 19:30

eee diselek ma takie spalanie 8O niemozliwe :?

Awatar użytkownika
Gawlick
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 707
Rejestracja: 02 maja 2007, 0:00
Imię: Barney
Lokalizacja: Wrocław

Nowa Lancia Lybra 2.4 jtd opinie o samochodzie

Post autor: Gawlick » 07 cze 2007, 21:23

U mnie trasa to ok 5-6 miasto 8-9
Rodzinnie:
Były: Thema 3.0 V6/ Thema 2.0 Turbo 16v/Thema 2.0 8v/Kappa 2.4 TDS
Są: Y Elefantino 1.2 16v Super-Fire/ Lybra SW 2.4 JTD

Obrazek Lybra SW 2.4 JTD 00`
Obrazek Suzuki Swift 1.3 97`
Obrazek Y Elefantino 1.2 16v 02`

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Nowa Lancia Lybra 2.4 jtd opinie o samochodzie

Post autor: Nat » 07 cze 2007, 21:30

"Gawlick" pisze:U mnie trasa to ok 5-6 miasto 8-9
Twoje wyniki chyba są bliższe prawdy niż Michała_kraków.
No oczywiście sporo zależy od tego, kto jaką ma nogę.

[url=hhttp://lanciapolska.nazwa.pl/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=11803&sid=62547dc0ca3071c03466466c0bab0c18]Tu pisaliśmy o spalaniu w Lanciach (kliknij):!:[/url]
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

Awatar użytkownika
Gawlick
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 707
Rejestracja: 02 maja 2007, 0:00
Imię: Barney
Lokalizacja: Wrocław

Nowa Lancia Lybra 2.4 jtd opinie o samochodzie

Post autor: Gawlick » 07 cze 2007, 22:56

Nogę to nieraz mam ciężką hehe, bo Lucyna aż prosi się czasem żeby przycisnąć. Mowie takie spalanie wychodzi mi srednio, w mieście czasem mniej. Chociaż na trasie kompjuta baaardzo czesto pokazuje mi 4.5/100 ale to raczej nie możliwe jest... Chociaż kto ją tam wie :)
Rodzinnie:
Były: Thema 3.0 V6/ Thema 2.0 Turbo 16v/Thema 2.0 8v/Kappa 2.4 TDS
Są: Y Elefantino 1.2 16v Super-Fire/ Lybra SW 2.4 JTD

Obrazek Lybra SW 2.4 JTD 00`
Obrazek Suzuki Swift 1.3 97`
Obrazek Y Elefantino 1.2 16v 02`

Awatar użytkownika
NajMlodszyM
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 408
Rejestracja: 18 paź 2006, 0:00
Imię: Marcin
Lokalizacja: Poręba Wielka/Gdańsk

Nowa Lancia Lybra 2.4 jtd opinie o samochodzie

Post autor: NajMlodszyM » 09 cze 2007, 17:17

"Michal_krakow" pisze:spalanie w miescie ok 12l a dochodzi do 14l. Troszke zaduzo. Mieszkam w krakowie i duzo po nim szosuje dlatego to jest takie wazne. A linka niemam jak podac bo to jest prywatna oferta. Kolega ojca sprowadza samochody i wlasnie ma taka okazje
Oj, to chyba według wskazań komputera a nie rzeczywiste :P Rzeczywiste spalanie nie dochodzi do 12l, sam mam 1.9 JTD i w mieście z klimą pali max koło ośmiu litrów a 2.4 JTD max 9 - 9,5 l , a gdzie tam jeszcze do 12-tu litrów ;) 2.4 Jtd silniczek warty polecenia, jest to najsłuszniejszy wg. mnie i zapewne wielu innych użytkowników forum silniczek do tego autka a samo autko miodzio ;)

Jeśli tylko zadbane, to brać i nic poza dolewanie ON nie trzeba będzie do niego dokładać.

Pozdrawiam
Obrazek

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Nowa Lancia Lybra 2.4 jtd opinie o samochodzie

Post autor: Nat » 09 cze 2007, 19:40

"NajMlodszyM" pisze: 2.4 Jtd silniczek warty polecenia, jest to najsłuszniejszy wg. mnie i zapewne wielu innych użytkowników forum silniczek do tego autka a samo autko miodzio ;)
Jest jeszcze 2,0 20V :)
Dający bardzo dużo frajdy, natomiast trochę bardziej łakomy na złotówki z portfela właściciela :twisted: Wiadomo, benzynka :!:
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

Awatar użytkownika
aro
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1998
Rejestracja: 29 mar 2006, 0:00
Imię: Arek
Lokalizacja: Gorzyczki woj. śląskie

Nowa Lancia Lybra 2.4 jtd opinie o samochodzie

Post autor: aro » 09 cze 2007, 19:47

"Nat" pisze: Jest jeszcze 2,0 20V :)
Dający bardzo dużo frajdy, natomiast trochę bardziej łakomy na złotówki z portfela właściciela :twisted: Wiadomo, benzynka :!:
Zawsze można zagazowac :lol:

Awatar użytkownika
NajMlodszyM
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 408
Rejestracja: 18 paź 2006, 0:00
Imię: Marcin
Lokalizacja: Poręba Wielka/Gdańsk

Nowa Lancia Lybra 2.4 jtd opinie o samochodzie

Post autor: NajMlodszyM » 09 cze 2007, 21:27

"aro" pisze:
"Nat" pisze: Jest jeszcze 2,0 20V :)
Dający bardzo dużo frajdy, natomiast trochę bardziej łakomy na złotówki z portfela właściciela :twisted: Wiadomo, benzynka :!:
Zawsze można zagazowac :lol:
To już nie to samo ;) Dla tego najlepszy wg. mnie jest 2.4 Jtd po 2003 r kiedy ma 150 KM :D w tym wydaniu 2.0 20v nie ma z nim szans pod każdym względem, no chyba że ktoś lubi jeździć "na wysokich obrotach" :lol:
Obrazek

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Nowa Lancia Lybra 2.4 jtd opinie o samochodzie

Post autor: Nat » 10 cze 2007, 0:08

"NajMlodszyM" pisze:
"aro" pisze:
"Nat" pisze: Jest jeszcze 2,0 20V :)
Dający bardzo dużo frajdy, natomiast trochę bardziej łakomy na złotówki z portfela właściciela :twisted: Wiadomo, benzynka :!:
Zawsze można zagazowac :lol:
To już nie to samo ;) Dla tego najlepszy wg. mnie jest 2.4 Jtd po 2003 r kiedy ma 150 KM :D w tym wydaniu 2.0 20v nie ma z nim szans pod każdym względem, no chyba że ktoś lubi jeździć "na wysokich obrotach" :lol:
Właśnie nie wiem skąd biorą się takie opinie. Zwykle nie uargumentowane i na dodatek oparte tylko na tradycyjnej dla diesli przewadze momentu. A skoro tak, to pisanie o kazdym względzie (chyba miało byc "żadnym względem" ;)) jest IMHO nieuzasadnione. :roll:

Moment to przede wszystkim wygoda (dla tych, co nie lubią wachlować biegami).
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

Awatar użytkownika
aro
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1998
Rejestracja: 29 mar 2006, 0:00
Imię: Arek
Lokalizacja: Gorzyczki woj. śląskie

Nowa Lancia Lybra 2.4 jtd opinie o samochodzie

Post autor: aro » 10 cze 2007, 8:45

No ale instalka 4 gen . czyli sekwencyjna teoretycznie nie powoduje juz straty mocy, a zresztą jest pare ludzi na forum właśnie z takimi silnikami i zagazowanymi - więc możesz sprawdzic :wink:

A co do wachlowania biegami - ja osobiscie lubie się pobawic, jezdziłem już autem z automatyczną skrzynią, ale frajda z jazdy duzo mniejsza - bo wachlując biegami to ty decydujesz czy chcesz jechac szybciej czy wolniej. Mozna to zauważyc jezdząc po mieście jak już się auto kula tak 20 km/h to mozna mu wrszucic jedynke i spalic gume, jednak ekonomicznie jest jechac powoli na dwójce, aczkolwiek nie zawsze. Ja naszczęście mam vakuometr czy jakoś tak i widze przy jakich obrotach ile auto połyka paliwo.

Awatar użytkownika
NajMlodszyM
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 408
Rejestracja: 18 paź 2006, 0:00
Imię: Marcin
Lokalizacja: Poręba Wielka/Gdańsk

Nowa Lancia Lybra 2.4 jtd opinie o samochodzie

Post autor: NajMlodszyM » 10 cze 2007, 10:16

"Nat" pisze:
"NajMlodszyM" pisze:
"aro" pisze:
"Nat" pisze: Jest jeszcze 2,0 20V :)
Dający bardzo dużo frajdy, natomiast trochę bardziej łakomy na złotówki z portfela właściciela :twisted: Wiadomo, benzynka :!:
Zawsze można zagazowac :lol:
To już nie to samo ;) Dla tego najlepszy wg. mnie jest 2.4 Jtd po 2003 r kiedy ma 150 KM :D w tym wydaniu 2.0 20v nie ma z nim szans pod każdym względem, no chyba że ktoś lubi jeździć "na wysokich obrotach" :lol:
Właśnie nie wiem skąd biorą się takie opinie. Zwykle nie uargumentowane i na dodatek oparte tylko na tradycyjnej dla diesli przewadze momentu. A skoro tak, to pisanie o kazdym względzie (chyba miało byc "żadnym względem" ;)) jest IMHO nieuzasadnione. :roll:

Moment to przede wszystkim wygoda (dla tych, co nie lubią wachlować biegami).
Ale 2.4jtd ma osiągi lepsze niż 2.0 20v także.... ;) a co do tego zagazowywania, to mój sąsiad ma toyote camry 2.2 instalka brc IV gen i bez klimy rzeczywiście różnicy nie widać, lecz kiedy włączy klime na benzynie jeszcze jakoś idze, ale na gazie to już porażka :( z resztą...jeszcze młody jestem, to trzeba mnie uczyć, nie ? także o tym gazie sprzeczał się nie będę bo i tak nie mam żadnych szans z Wami starymi wykami :D ale ten przykład daje coś do myślenia ;)

Pozdrawiam
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lybra/Lybra SW”