Thema - przekaźnik zasilania wentylatora chłodnicy

Awatar użytkownika
Jacek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 461
Rejestracja: 11 mar 2005, 0:00
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Thema - przekaźnik zasilania wentylatora chłodnicy

Post autor: Jacek » 21 sie 2007, 19:01

: witaj :
Mam problemik z themą 3,0v6 climatronic.
Gdzie jest (jeżeli jest) przekaźnik zasilania wentylatora chłodnicy? : niepewny :
bezpiecznik (ten z piktogramem wiatraka na chłodnicy po lewej stronie deski rozdzielczej) sprawdziłem. Coś jest k : cenzura : nie tak bo od dawna nie słyszałem wiatraka a właśnie mi zagotowała wodę mimo niskich temperatur. Nie załącza mi się na moment wiatrak przy odpalaniu (a kiedyś tak było -wymuszała go chyba klima)
W autku jest ze sto tysięcy przekaźników w przeróżnych miejscach i nie mam pomysłu gdzie szukać. Sprawdzałem włącznik w chłodnicy (zwierałem kable na wiązce przy włączonym zapłonie i nic. :oops:
Sprawdzę jeszcze czy jest napięcie, ale to chyba zbędne trudy :gitara:
FFE (F**K Fuel Economy) teraz AR156SW 2,4JTD20V -mała szara ropucha, Flavia Berlina 1.8, Honda CB750K , nowa pasja: Motobecane M2 250ccm SV JAP-iszon z1929 roku.
były:
BMW1602, Manta A SR, BMW528i rekin, Argenta VX, Thema 3,0V6LS, Thesis 3,2V6

Windforce
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 687
Rejestracja: 12 lut 2007, 0:00
Lokalizacja: Łęki/Kraków

thema chłodzenie silnika

Post autor: Windforce » 21 sie 2007, 21:10

czujnik jest hmmm jakby to opisac... mam td

jakstoisz naprzeciwko auta to powinienes go miec po swojej stronie... ja mam za wezem idacym od intercoolera... nie wime jak to bedzie w twoim silniku.Z tego co pamietam sa 2 czujniki... jeden od wlaczania sie wiatrakow a 2gi od wyswietlania temp na desce...
Lancia Thema III 2.5td 09.92r

Awatar użytkownika
mario09
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 947
Rejestracja: 12 lut 2005, 0:00
Lokalizacja: Radom - Wierzbica woj. mazowieckie

thema chłodzenie silnika

Post autor: mario09 » 22 sie 2007, 7:31

Z tego co pamietam ten przekaznik znajduje sie (ale to w 2,0 nie wiem dokladnie jak w 3,0) nad serwer hamulcow w tej puszcze czarnej - tuz przy zbiorniczku plynu sprzegla.
Lancia Thema III 2.0 i.e.+gaz II gen. (zestaw Lovato LovU2)
Lancia Thema III 2.5 turbo ds LS

Awatar użytkownika
bogdan
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 1789
Rejestracja: 20 mar 2005, 0:00
Lokalizacja: Narew
Kontakt:

thema chłodzenie silnika

Post autor: bogdan » 22 sie 2007, 20:00

Wentylator powinien się załączyć zaraz po włączeniu klimy, to najlepszy sposób na sprzwdzenie czy wogle działa.
TYLKO L A N C I A

Awatar użytkownika
mario09
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 947
Rejestracja: 12 lut 2005, 0:00
Lokalizacja: Radom - Wierzbica woj. mazowieckie

thema chłodzenie silnika

Post autor: mario09 » 22 sie 2007, 21:11

"bogdan" pisze:Wentylator powinien się załączyć zaraz po włączeniu klimy, to najlepszy sposób na sprzwdzenie czy wogle działa.
A jesli komus ucieknie czynnik z ukladu klimatyzacji? :wink:
Lancia Thema III 2.0 i.e.+gaz II gen. (zestaw Lovato LovU2)
Lancia Thema III 2.5 turbo ds LS

Awatar użytkownika
Jacek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 461
Rejestracja: 11 mar 2005, 0:00
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

thema chłodzenie silnika

Post autor: Jacek » 22 sie 2007, 21:55

"bogdan" pisze:Wentylator powinien się załączyć zaraz po włączeniu klimy, to najlepszy sposób na sprzwdzenie czy wogle działa.
dokładnie tak,
u mnie się nie włączał więc wyciągnąłem wtyczkę z silnika wentylatora żeby go sprawdzić
I znalazłem : yesyes : : yesyes : : yesyes : Złączka się obluzowała (i zaczęła grzać) aż plastik się nadtopił i przerwał obwód. +o(
Oczyściłem, zacisnąłem : yesyes : i JUŻ DZIAŁA :groupjump: :groupjump: : yesyes :
FFE (F**K Fuel Economy) teraz AR156SW 2,4JTD20V -mała szara ropucha, Flavia Berlina 1.8, Honda CB750K , nowa pasja: Motobecane M2 250ccm SV JAP-iszon z1929 roku.
były:
BMW1602, Manta A SR, BMW528i rekin, Argenta VX, Thema 3,0V6LS, Thesis 3,2V6

Awatar użytkownika
Jacek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 461
Rejestracja: 11 mar 2005, 0:00
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

thema chłodzenie silnika

Post autor: Jacek » 22 sie 2007, 22:14

"mario09" pisze:
"bogdan" pisze:Wentylator powinien się załączyć zaraz po włączeniu klimy, to najlepszy sposób na sprzwdzenie czy wogle działa.
A jesli komus ucieknie czynnik z ukladu klimatyzacji? :wink:
Jeżeli Ci uciekł czynnik z klimatyzacji to trzeba szybko naprawić bo może być potem problem ze sprężarką (rozmawiałem kiedyś z gościem od klimatyzacji przemysłowych) Równie niezdrowe jest jeżdżenie z wymontowaną sprężarką i rozszczelnionym układem. Po naprawie tylko pozornie będzie "sprawna" -będzie bardzo często wymagać wymiany czynnika i filtra czynnika a także może być problem ze szczelnością. :(

Ze względu na utrzymanie klimy w dobrej kondycji należy ja również odpalać w zimie ze względu na lepsze smarowanie i dużo większą trwałość sprężarki.
W klimatronikach nie ma problemu (ustawić temp. i na AUTO -dwa LEDy) -moja lucynka '95 -pierwsza rejestracja a u mnie od 2000r na pewno nie miała wymienianego czynnika i chłodzi aż miło. : yesyes :
FFE (F**K Fuel Economy) teraz AR156SW 2,4JTD20V -mała szara ropucha, Flavia Berlina 1.8, Honda CB750K , nowa pasja: Motobecane M2 250ccm SV JAP-iszon z1929 roku.
były:
BMW1602, Manta A SR, BMW528i rekin, Argenta VX, Thema 3,0V6LS, Thesis 3,2V6

Awatar użytkownika
mario09
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 947
Rejestracja: 12 lut 2005, 0:00
Lokalizacja: Radom - Wierzbica woj. mazowieckie

thema chłodzenie silnika

Post autor: mario09 » 23 sie 2007, 6:45

U mnie dosc dlugo klima nie chodzila, poprzedni wlasciciel o to nie zadbal. Uszczelnilem chlodnice i wymienilem osuszacz bo zamarzal no i teraz jest przyjemny chlod w aucie :D Niestety wydaje mi sie, ze jednak trzeba bedzie sprezarke podmienic bo chyba lozyska w niej nie sa w rewelacyjnym stanie.
Lancia Thema III 2.0 i.e.+gaz II gen. (zestaw Lovato LovU2)
Lancia Thema III 2.5 turbo ds LS

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik, przeniesienie napędu i układ chłodzenia”