Lybra czy Stilo - co wybrać?

Moderator: stabraf

Anonymous

Lybra czy Stilo - co wybrać?

Post autor: Anonymous » 11 wrz 2007, 20:07

Po pierwsze wielkie dzięki za bardzo ciepłe przywitanie na forum - serce urosło, także dylemat (również przez to :) ) co wybrać.

Oto moja historia i bardzo prosiłbym sympatycznych Forumowiczów abyście wsparli mnie w tym jakże trudnym wyborze.

Profile:

Fiat Stilo
Rok produkcji: 2005 (z miesiąca czerwca)
Przebieg: 60 tys
Silnik: 1.9 MJTD (120 km, 6biegowa skrzynia)

Samochód jest z Polski, jeszcze na gwarancji (zostało pół roku). Stan techniczny b.dobry.

Lancia Lybra
Rok produkcji: 2002
Przebieg: 168 tys
Silnik: 1,8 (132 KM)

Samochód z Niemiec, stan techniczny i blacharski bardzo dobry.

Plusy i minusy
Na wstępie powiem tyle, że oba samochody wyjdą mnie w takich samych pieniądzach (przy czym w Lybrze starczy jeszcze na instalację sekwencyjną gazu). Reszta plusów i minusów jest oczywista:

Fiat: silnik diesla (nie muszę inwestować w gaz i się w to bawić), nie muszę biegać z papierami aż tyle, młody rocznik, mały przebieg. Minusy to niższy segment auta, mniejszy komfort, gorsze wyposażenie, gorszy prestiż

Lancia: plusów jest mniej, czyli wyższy segment auta i lepsze wyposażenie, minusów za to sporo (benzyna, kupę załatwiania z papierkami, duży przebieg)

Zaznaczę, że oba samochody są "pewne" - nie mają żadnych niespodzianek itd. Oba samochody są w dobrym stanie technicznym (chociaż trudno jest powiedzieć, czy za parę miesięcy w którymś coś nie padnie, przy czym Lancia ma w tym aspekcie większe ryzyko). Powiedzcie co byście wybrali i dlaczego. Jeżeli ktoś ma jakieś doświadczenia z jazdy Stilo (z tym silnikiem) to niech da znać. Może dzięki temu przekonam się jak duża różnica jest w klasie obu autek.

Z góry wieeelkie dzięki :)

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

dylematy - czyli co wybrać (Lybra vs. Stilo)

Post autor: Nat » 11 wrz 2007, 20:19

Kumpel ma Stilo dokładnie takie, jak opisujesz (tylko kombi). Generalnie fajne auto, choć szpetne.
Moim zdaniem auto dwuletnie, a pięcioletnie to jest znacząca różnica.
W mojej opinii silnik 1,9 JTD (multijet) jest lepszy niż 1,8 VVT. Nowoczesniejszy i mniej awaryjny. Przebieg 60 a 168 tys (zakładając, ze oba realne) to też niebo a ziemia.
Poza tym cała reszta przemawia za Lybrą ;)
Spośród tej dwójki aut kupiłbym...
Lybrę, ale z silnikiem jtd albo 2,0 20V ;)
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

Awatar użytkownika
130TC
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 29
Rejestracja: 24 sie 2007, 0:00
Imię: Szymon
Lokalizacja: Jaworzno
Kontakt:

dylematy - czyli co wybrać (Lybra vs. Stilo)

Post autor: 130TC » 11 wrz 2007, 20:35

A ilu drzwiowe jest to Stilo? Lybra na pewno jest ładniejsza... o niebo ładniejsza. Rozsądek by przemawiał za Stilo (rocznik, przebieg, silnik), ale podejrzewam, że jak kupisz Lancię to nie pożałujesz wyboru. Ale decyzja i tak należy do Ciebie.
http://www.rallyjaworzno.glt.pl | http://www.rajdy.tychy.pl | http://www.fiat-furious.pl

"Widzisz tam kapliczka stoi [...] jedź ostrożnie nie popędzaj kół..."

Anonymous

dylematy - czyli co wybrać (Lybra vs. Stilo)

Post autor: Anonymous » 11 wrz 2007, 20:39

Zapomniałem: Lancia jest kombi a Stilo jest hatchback 5drzwiowy.

Trzeba coś wybrać - w zasadzie muszę podjąć decyzję. Nie ma już mowy o tym, że "lepsze byłoby gdyby". Nie ma "gdyby", jest "tu i teraz jak stoi".

Awatar użytkownika
Endrju
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 706
Rejestracja: 13 cze 2006, 0:00
Lokalizacja: Szczecin

dylematy - czyli co wybrać (Lybra vs. Stilo)

Post autor: Endrju » 11 wrz 2007, 20:46

serce mówi Lancia...a rozsądek Lancia :) Stilo poprostu nie jest ładne :)
Endrjus...z mojej półki biorą pod nóż...kiedy mam żyć jeśli nie już...

Była: Lancia Delta 1.6i.e. 75KM '95
Była: Fiat Marea Weekend 1.9 JTD 110KM '01
Jest: Alfa Romeo 166 2,4 JTD 140KM '01

marco
Użytkownik zbanowany
Użytkownik zbanowany
Posty: 1386
Rejestracja: 06 sie 2006, 0:00

dylematy - czyli co wybrać (Lybra vs. Stilo)

Post autor: marco » 11 wrz 2007, 20:52

"Endrju" pisze:serce mówi Lancia...a rozsądek Lancia :) Stilo poprostu nie jest ładne :)
...sie zgadzam - sie zgadzam z Endrju !!! : yesyes :
- Lancia 4-EVER :!:

Anonymous

dylematy - czyli co wybrać (Lybra vs. Stilo)

Post autor: Anonymous » 11 wrz 2007, 21:06

Doceniam wasze poświęcenie ;) Jednak dalej nie wiem w którą stronę się przechylić. Wygląda na to, że decyzja podejmie się sama chyba....:)

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

dylematy - czyli co wybrać (Lybra vs. Stilo)

Post autor: Nat » 11 wrz 2007, 21:11

"musio3" pisze:Doceniam wasze poświęcenie ;) Jednak dalej nie wiem w którą stronę się przechylić. Wygląda na to, że decyzja podejmie się sama chyba....:)
Tzn ktoś podkupi Ci Lancię i będziesz musiał wziąć Stilo? ;)
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

Awatar użytkownika
letnik22
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 332
Rejestracja: 11 paź 2006, 0:00
Lokalizacja: Olsztynek

dylematy - czyli co wybrać (Lybra vs. Stilo)

Post autor: letnik22 » 11 wrz 2007, 21:19

stilo nie jest takie złe... no 5d ładne nie jest, jednak zdecydowanie ładniejsze od stilo kombi...
co do prestiżu... w polsce obie marki (fiat i lancia) nie cieszą się dużym poważaniem.
Rada: szukaj lybry diselka....

nietoperz

dylematy - czyli co wybrać (Lybra vs. Stilo)

Post autor: nietoperz » 11 wrz 2007, 21:21

Miałem doświadczenie ze stilo 1.9 JTD w kombi co prawda ale całkiem nie złe auto dynamiczne i fajnie sie prowadzi ale bym go nie kupił. Drogie części, zawieszenie słabe, awaryjna elektronika, ogólnie drogie w eksploatacji rekompensuje jedynie spalaniem ok 6-7 litrów na 100 przy prędkościach 150-180km/h
Co do Lybry to nie mam żadnego doświadczenia ale zupełnie inna stylistyka komfort jazdy, silniki sprawdzone i największa zaleta kombi.

Anonymous

dylematy - czyli co wybrać (Lybra vs. Stilo)

Post autor: Anonymous » 11 wrz 2007, 21:44

No właśnie przydałoby się, gdyby ktoś miał porównanie jak oba samochodziki jeżdżą i jaka jest faktycznie różnica w komforcie jazdy, w wyciszeniu...

Co do części do Stilo - teraz są one już znacznie tańsze (również dlatego, że samochód został wycofany z produkcji przecież). Weszło też sporo zamienników. Mam też dostęp do części za mniejszą kasę.
Liczę, że Stilo nie będzie się sypało. Zawiecha - fakt, jest bardzo miękki i delikatny. Być może uda się wprowadzić kilka modyfikacji...;)

Jak już powiedziałem - mam do wyboru te dwa egzemplarze i nie wchodzi w grę "szukanie". Ten albo ten...

Awatar użytkownika
letnik22
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 332
Rejestracja: 11 paź 2006, 0:00
Lokalizacja: Olsztynek

dylematy - czyli co wybrać (Lybra vs. Stilo)

Post autor: letnik22 » 11 wrz 2007, 21:52

to bierz diesla, sorry lybra:)

Awatar użytkownika
lemaxx
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 241
Rejestracja: 23 lip 2007, 0:00
Lokalizacja: Milan/Olkusz/Wilno

dylematy - czyli co wybrać (Lybra vs. Stilo)

Post autor: lemaxx » 11 wrz 2007, 21:58

co do Fiata Stilo to silnik multijet jest super ,spala max 7.5ltr na mojej Cromie i to w miescie przy wadze auta 1600kg :D
a tak mialem Stilo kombi 1.9jtd 116km i mialem Lybre 2.4jtd 138km .Stilo ma slabsze wyciszenie i jest twardsze,a Lybra ma malo miejsca wewnatrz.
Stilo masz nowsze,a jesli Lybra to tylko 2.4jtd 150km min2002 rocznik i wersja executiwe.te autko to ma salon...

przyklad

Awatar użytkownika
ezis
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 14
Rejestracja: 09 lip 2007, 0:00
Lokalizacja: Szczecinek-Bogatynia

dylematy - czyli co wybrać (Lybra vs. Stilo)

Post autor: ezis » 11 wrz 2007, 22:05

a może zamiast Niemiec wybiorę się po Lybrę na Litwę?
TOYOTA AVENSIS SW D4D'01 i FIAT BRAVO 1,9 JTD'01

Awatar użytkownika
lemaxx
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 241
Rejestracja: 23 lip 2007, 0:00
Lokalizacja: Milan/Olkusz/Wilno

dylematy - czyli co wybrać (Lybra vs. Stilo)

Post autor: lemaxx » 11 wrz 2007, 22:09

jezeli jestes chetny na te Lybre, to moge ja zobaczyc, co ma ...
auto jest z Wloch
ja kiedys polowalem po europie na Lybre executive ,ale tak i nie znalazlem :( ,teraz mam Crome

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lybra/Lybra SW”