Delta - kontrolki (STOP)

Awatar użytkownika
Bichoń
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5044
Rejestracja: 09 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Delta - kontrolki (STOP)

Post autor: Bichoń » 10 paź 2007, 7:26

Mam w swojej delcie panel diagnostyczny na desce (widok samochodu z gory z diodkami, jezeli cos jest nie tak)
Dzisiaj w drodze do pracy co chwile zaswiecala mi sie kontrolka swiatel STOP i troche zaczalem sie bac o blacharke bagaznika. Ale co dziwne - kontrolka gasla, jak naciskalem hamulec, a z czasem swiecila sie coraz rzadziej.
Kiedys juz tez mi sie tak stalo, ale swiatla stopu dzialaly.
Czy ktos wie, jaki jest mechanizm jej dzialania i dlaczego moze zglaszac awarie swiatel stopu (przy zalozeniu, ze swiatla dzialaja jak powinny)?

Awatar użytkownika
Student_
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 55
Rejestracja: 25 kwie 2005, 0:00
Lokalizacja: Grodzisk Maz.
Kontakt:

Delta - kontrolki (STOP)

Post autor: Student_ » 10 paź 2007, 9:47

Witam,
U mnie tez sie tak czasami dzialo, ale tylko jak padalo, czy byla mgła. Kiedys postukałem w klosze od lamp i cos zaskoczylo i jest wszystko ok. Moze styki zasniedzialy ?

Pzdr
Student_
Lancia Nuova Delta
1.6 8V zagazowany, 94'
Made in Italy

Lancia - i wszystko jasne

Awatar użytkownika
igrek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 142
Rejestracja: 20 wrz 2007, 0:00
Lokalizacja: Jaworzno

Delta - kontrolki (STOP)

Post autor: igrek » 13 paź 2007, 21:31

Witam.
Sprawdź żarówki bo ja miałem to samo i okazało się, że była spalona
Nie bić nowy jestem :)
Jazda po A4- moja praca :)
Diagnostyka i Elektronika Pojazdowa 502 905 598 (mój brat)

Awatar użytkownika
maciej
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 37
Rejestracja: 12 sty 2005, 0:00
Lokalizacja: chojnice

Delta - kontrolki (STOP)

Post autor: maciej » 14 paź 2007, 9:46

Witam serdecznie, siada ci już skrzynka bezpieczników a doladnie styki tam gdzie jest check kontrol.
lancia x 3, narazie tylko wiadomości na PW

narazie poza polską

Awatar użytkownika
Bichoń
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5044
Rejestracja: 09 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Delta - kontrolki (STOP)

Post autor: Bichoń » 02 wrz 2008, 7:47

Powrot do starego watku...
W weekend wyjalem i przeczyscilem styki stycznika stopu - tego, ktory jest przy pedale hamulca. Nie pomoglo, "check" dalej mi sie swiecil, natomiast dzien po czyszczeniu cos w stopach zaczelo sie zlego dziac, mialem wrazenie, ze mi nie zawsze swieca. Zabralem sie wiec za ten stycznik, zaczalem go rozbierac, tylko moim bledem bylo to, ze nie zrobilem tego pod domem na spokojnie, a na miescie pod sklepem.
Rozebralem ten stycznik na parkingu pod supermarketem. Potem szukalem na ziemii tych wszystkich malych sprezynek i blaszek ze srodka...
A do domu dojechalem ze stycznikiem w reku, symulujac stopy przeciwmgielnymi :-)

No ale jaka z tego nauka: styki w tym styczniku byly w strasznym stanie, zasniedziale, brudne. Sam stycznik ma dwa obwody - jeden do swiatel stopu (gdy hamulec jest nacisniety), drugi zamyka obwod kontrolny, gdy nie naciskamy stopu. U mnie ten drugi obwod wczesniej nie stykal i stad pojawial sie blad.

Udalo mi sie poskladac ten przekaznik czesciowo - dziala obwod stopow, ale nie dziala ten drugi. Jezdzic z tym sie da, ale zaczynam poszukiwania tego przekaznika. Jakby ktos mial, to prosze o kontakt.


EDIT
Wymienilem wspomniany wylacznik stopow na nowy i wwyglada na to, ze problem zostal rozwiazany. Koszt w sklepie 20zl.
Ostatnio zmieniony 04 wrz 2008, 7:33 przez Bichoń, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Bany
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 895
Rejestracja: 29 lis 2007, 0:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Delta - kontrolki (STOP)

Post autor: Bany » 02 wrz 2008, 9:55

w serwisie kupowałem 60-80 pln

ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja elektryczna”