Gaz do Delty II

Problemy, porady i opinie dotyczące LPG w Naszych Lanciach
Awatar użytkownika
Dziadek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 448
Rejestracja: 21 lip 2007, 0:00
Lokalizacja: ŻNIN

Gaz do Delty II

Post autor: Dziadek » 12 lis 2007, 14:48

: olaboga : Byłem dzisiaj moją Deltą w serwisie Fiat Auto Poland w Żninie z pytaniem o cenę zamontowania gazu.Po oględzinach auta i silnika przez kierownika serwisu gazowego werdykt 1700 zeta jak w kole zapasowym stówka więcej.Moja lancia wygląda mniej więcej tak:http://images25.fotosik.pl/111/d13bd757d2f773f8.jpg[/img] to nie jest moja Lancia ale całkiem podobna.Więc napiszcie co o tym myślicie.Jak dla mnie cena stanowczo za niska.Czekam na wypowiedzi forumowiczów może kyoś zakładał do Delty gaz chętnie posłucham rad i wskazówek!



_______________________________________

Lancia Delta 1.8 8V
Pozdrawiam Dziadek
Lancia Delta 1.8 8V+LPG BRC

nietoperz

Gaz do Delty II

Post autor: nietoperz » 12 lis 2007, 15:29

Cena jest do zniesienia. Pytałem kumpla który montuje instalacje ile by wziął ode mnie i powiedział że 1800zł za instalację drugiej generacji.
Ja u siebie posiadam gaz i nie jestem zbyt zadowolony z niego ale był i tyle. Walczę z nim żeby auto mniej paliło (15l LPG) ale pozostał tylko reduktor do wymiany a to już boli kosztowo na tą chwilę. Zastanów się czy warto pakować się w gaz. U mnie właśnie rozwaliło obudowę filtra powietrza i jest problem z dostaniem (towar poszukiwany na rynku schodzi jak świeże bułeczki) a w ASO krzykneli 550 zł i brak dostępności części

Awatar użytkownika
Dziadek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 448
Rejestracja: 21 lip 2007, 0:00
Lokalizacja: ŻNIN

Gaz do Delty II

Post autor: Dziadek » 12 lis 2007, 16:52

: yesyes : Muszę coś robić bo wlew paliwa się nie zamyka!Pali chyba jak smok wawelski albo jeszcze lepiej









_________________________________________

Lancia Delta 1.8 8v
Pozdrawiam Dziadek
Lancia Delta 1.8 8V+LPG BRC

Awatar użytkownika
pew
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2071
Rejestracja: 13 paź 2005, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Gaz do Delty II

Post autor: pew » 12 lis 2007, 19:07

"Dziadek" pisze:: yesyes : Muszę coś robić bo wlew paliwa się nie zamyka!Pali chyba jak smok wawelski albo jeszcze lepiej
_________________________________________

Lancia Delta 1.8 8v
to może zrób porządny przegląd silnika jak tyle pali? czasami taka wymiany sondy lambda może zdjąć ze 3 l/100 km
Pepe le Pew
Lybra SW 2.4 jtd / była Thema i.e. turbo i 2x Delta II HPE 1.8 GT

Awatar użytkownika
kretekpodnietek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 478
Rejestracja: 11 paź 2007, 0:00
Lokalizacja: przeworsk

Gaz do Delty II

Post autor: kretekpodnietek » 12 lis 2007, 19:33

"pew" pisze:
"Dziadek" pisze:: yesyes : Muszę coś robić bo wlew paliwa się nie zamyka!Pali chyba jak smok wawelski albo jeszcze lepiej
_________________________________________

Lancia Delta 1.8 8v
to może zrób porządny przegląd silnika jak tyle pali? czasami taka wymiany sondy lambda może zdjąć ze 3 l/100 km
Moja Delta z niesprawną sondą i czujnikiem temperatury od ssania żarła 20 litrów LPG na 100 km.. benzyny podobnie. więc najpierw wybadaj to, podłączenie komputera to wydatek około 50pln, a dużo powie. a co do gazu to w moich okolicach instalacja 2 gen kosztuje około 1400 pln. Znajomy ostatnio założył w gulfie..

Ale szczerze spróbój najpierw czy wszystko jest sprawne, bo jak założysz gaz, staniesz sie prawdopodobnie nerwowy... wiem bo mam, niżej 14l nie udało sie zejść, a lubi sobie zgasnąć i nie wiem czemu, poprostu tak chce.
Lancia nuova delta 1.8 8v LPG 1994r

Pozdrawiam Łukasz

Awatar użytkownika
kretekpodnietek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 478
Rejestracja: 11 paź 2007, 0:00
Lokalizacja: przeworsk

Gaz do Delty II

Post autor: kretekpodnietek » 12 lis 2007, 19:36

"nietoperz" pisze:Cena jest do zniesienia. Pytałem kumpla który montuje instalacje ile by wziął ode mnie i powiedział że 1800zł za instalację drugiej generacji.
Ja u siebie posiadam gaz i nie jestem zbyt zadowolony z niego ale był i tyle. Walczę z nim żeby auto mniej paliło (15l LPG) ale pozostał tylko reduktor do wymiany a to już boli kosztowo na tą chwilę. Zastanów się czy warto pakować się w gaz. U mnie właśnie rozwaliło obudowę filtra powietrza i jest problem z dostaniem (towar poszukiwany na rynku schodzi jak świeże bułeczki) a w ASO krzykneli 550 zł i brak dostępności części
patrz na allegro, gość rrademenes wystawia obudowe do delty za 120 pln, pisałem i mówił że za 100 pójdzie, jest kompletna z rurami i wszystkim. a masz może dół cały od starej obudowy? bo w mojej mam urwane uchwyty a szkoda mi kasy na całą nową, ewentualnie będe lutował..
Lancia nuova delta 1.8 8v LPG 1994r

Pozdrawiam Łukasz

Awatar użytkownika
Dziadek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 448
Rejestracja: 21 lip 2007, 0:00
Lokalizacja: ŻNIN

Gaz do Delty II

Post autor: Dziadek » 12 lis 2007, 20:14

: yesyes : Wielkie dzięki za sugestie i porady.Po 20 mam kilka dni wolnego więc pojadę na kompa może coś wykryje.Sonda wydaje się być ok czujnik ssanie chyba też obroty na zimnym silniku dosyć szybko spadajądo normy.Zobaczymy co powie komputer.Czekam na dalsze uwagi i sugestie.

Pozdrawiam wszystkich Dziadek.



___________________________________________


Lancia Delta 1.8 8V
Pozdrawiam Dziadek
Lancia Delta 1.8 8V+LPG BRC

Awatar użytkownika
Dziadek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 448
Rejestracja: 21 lip 2007, 0:00
Lokalizacja: ŻNIN

Gaz do Delty II

Post autor: Dziadek » 22 lut 2008, 17:49

: yesyes : : yesyes : : yesyes : Z silnikiem wszystko ok tylko noga za ciężka.Od dzisiaj zamontowana instalacja gazowa BRC II generacji.Autko śmiga na gazie aż miło jak na razie żadnej różnicy nie widać oby tak dalej!!!
Pozdrawiam Dziadek
Lancia Delta 1.8 8V+LPG BRC

Awatar użytkownika
CarvMachine
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 46
Rejestracja: 04 paź 2007, 0:00
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Gaz do Delty II

Post autor: CarvMachine » 22 lut 2008, 22:16

Zastanów sie czy nie warto dolozyc pare stowek i zalozyc sekwencje. Porownanie mam. Moja Dziewczyna jezdzi Oplem Astra 1.4 spi, z 2 gen, auto gasnie szarpie przy przelaczniu, jest wyraznie slabsze, spalanie ok 1,5 l wiecej niz PB. czyli ok 10 LPG w miescie. W mojej Dedrze mam sekwencej (2.0 8v) i nie ma problemow z rozruchem, szarpaniem, gasnieciem, falowaniem obrotow itp,itd...spalanie takie jak PB czyli 12,5 LPG na 100, z tym ze ja jezdze mniej ekonomicznie niz ma luba :P koszt mojej sekwencji STAG to 2500 z gazem w kole.

Pozdrawiam,

Awatar użytkownika
Dziadek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 448
Rejestracja: 21 lip 2007, 0:00
Lokalizacja: ŻNIN

Gaz do Delty II

Post autor: Dziadek » 22 lut 2008, 22:21

Jak na razie bez problemów przejechałem dzisiaj 176 km i wszystko jest w porzo.Nic nie szarpie nie kicha obroty nie falują jest ok.
Pozdrawiam Dziadek
Lancia Delta 1.8 8V+LPG BRC

Awatar użytkownika
pew
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2071
Rejestracja: 13 paź 2005, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Gaz do Delty II

Post autor: pew » 26 lut 2008, 0:48

a ja dzisiaj wymiękłem - miałem problemy na zimnym silniku (na benzynie, mam sekwencyjny), falowały mi obroty i na półsprzęgle próbował mi gasnąć ... robiłem teraz rozrząd, to przy okazji do przeczyszczenia poszła przepustnica (zasyfiona jak nieszczęście) i filtr do wymiany - skutek - na zimnym jest prawie ok, tylko minimalne wachlowanie ale im cieplejszy tym gorzej ... na wolnych obrotach na ciepłym silniku mam dość wyraźne falowanie obrotów, muszę chyba jechać na regulacje :cry:
Pepe le Pew
Lybra SW 2.4 jtd / była Thema i.e. turbo i 2x Delta II HPE 1.8 GT

Awatar użytkownika
Dziadek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 448
Rejestracja: 21 lip 2007, 0:00
Lokalizacja: ŻNIN

Gaz do Delty II

Post autor: Dziadek » 26 lut 2008, 16:55

Tak tak regulacja u dobrego gazownika. :wink:
Pozdrawiam Dziadek
Lancia Delta 1.8 8V+LPG BRC

Awatar użytkownika
kretekpodnietek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 478
Rejestracja: 11 paź 2007, 0:00
Lokalizacja: przeworsk

Gaz do Delty II

Post autor: kretekpodnietek » 26 lut 2008, 17:51

Falują Ci na benzynie? spróbuj reset komputera zrobić.

Panie Dziadek, a jak tam spalanie gazu?
Lancia nuova delta 1.8 8v LPG 1994r

Pozdrawiam Łukasz

Awatar użytkownika
zoom
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 513
Rejestracja: 25 lip 2007, 0:00
Imię: Marcin
Lokalizacja: StalowaWola Ulubione piwo: Żywiec
Kontakt:

Gaz do Delty II

Post autor: zoom » 26 lut 2008, 18:41

Obiecałem fotki jak ja mam rozwiazany wlot powietrza...
więc zapodaje :)
http://lanciadedra.republika.pl/dedra/wlot_pow1.jpg[/img]
http://lanciadedra.republika.pl/dedra/wlot_pow2.jpg[/img]

pozdr.
1.9 JTD driver.
HITart - Spoty na telebimy i monitory reklamowe
http://www.hitart.com.pl

Awatar użytkownika
aro
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1998
Rejestracja: 29 mar 2006, 0:00
Imię: Arek
Lokalizacja: Gorzyczki woj. śląskie

Gaz do Delty II

Post autor: aro » 26 lut 2008, 19:37

Co tak wszyscy zmieniace dolot po montażu LPG? :roll: Jam mam LPG i dolot seria, jeździ sie jak na PB. Mam silnik 1.6 8V, czyżby w innych jednostkach konieczna byłaby przeróbka układu dolotowego?

ODPOWIEDZ

Wróć do „::: LPG :::”