Thema - gotujący się płyn chłodniczy

Anonymous

Thema - gotujący się płyn chłodniczy

Post autor: Anonymous » 18 wrz 2005, 21:03

Witam mam mały problem. Jestem posiadaczem Themy 2.0. Jak przejadę się kawałek ( ok. 5 km ) gotuje mi się woda do 130 stopni. Mam więc pytanie - co to może być ? Początkujący Klubowicz


__________________________________________

maxikazek1 thema 2,0 92

Awatar użytkownika
makek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 698
Rejestracja: 24 sty 2005, 0:00
Lokalizacja: Bełchatów

Thema - gotuje mi się woda

Post autor: makek » 18 wrz 2005, 21:20

Temat w sumie prosty - termostat, chłodnica, pompa. Jeśli stało się to z dnia na dzień to raczej to nie chłodnica, a może jakieś dziwne odgłosy z okolic napędu pompy? Przewód do chłodnicy gorący? Czy przy tych 130 st C po zdjęciu korka ze zbiornika słychać syk i silnie paruje ciecz (może czujnik zawyża).

Awatar użytkownika
Kubek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1773
Rejestracja: 26 maja 2005, 0:00
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Thema - gotuje mi się woda

Post autor: Kubek » 18 wrz 2005, 21:54

to zalezy czy ci sie faktycznie ta woda gotuje, po tych 5 km, leci ci para z ilnika, musisz sie zatrzymac, samochod dalej nie chce jechac, czy poprostu ci tyle wskaznik wskazuje, ale samoxhod dalej jedzie, bo ja np. w swojej dedrze mam tak wskaznik popsuty ze, mi pokazuje 130 stopni a naprawde jest polowa z tego :)
Juz bez Lancia ale dalej w Klubie :)

Awatar użytkownika
Miro
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1371
Rejestracja: 26 sie 2005, 0:00
Imię: Mirek
Lokalizacja: Limanowa/UE

Re: Thema - gotuje mi się woda

Post autor: Miro » 19 wrz 2005, 22:11

"maxikazek1" pisze:Witam mam mały problem. Jestem posiadaczem Themy 2.0. Jak przejadę się kawałek ( ok. 5 km ) gotuje mi się woda do 130 stopni. Mam więc pytanie - co to może być ? Początkujący Klubowicz


__________________________________________

maxikazek1 thema 2,0 92
Witam kolege...
Hm.. widze ze mamy ten sam problem tylko Ja juz sie go pozbylem.
Wracalem z Limanowej i na stacji benzynowej zauwazylem, ze gdzies ucieka mi woda. No to podnioslem maske do gory i zaczalem patrzec skad mi to spiepsza. Okazalo sie ze jak jest odplyw to tamtedy mi wyrzucalo wode. Odczekalem az silnik ostygnie i wlalem prawie 3litry wody do zbiorniczka. Potem juz tylko obserwowalem temperarture i nie przekroczyla 110 stopni Dojechalem wtedy bez problemu do domu (mialem 140km)
Nie wiem jakim cudem brakowalo mi tyle wody. Kolega mi powiedzial ze moze jej brakowalo troche wody i mogla sie zapowietrzyc. Ale teraz juz jezdze i jest OK...
Hm... co jest u Ciebie to nie za bardzo wiem.
Musisz wszystko sprawdzic po kolei...
Moze brakuje Ci wody tak jak u mnie? Sprawdz czy nie masz jakis wyciekow, moze termostat sie spiepszyl albo pompa do dupy.
Daj znac potem co to bylo...?
Pozdrawiam...
Lancia Thema 3.0V6 12V 93r
Alfa Romeo 147 1.6 16V 06r
FSO Polonez Caro Plus 3.0V6 24V 98r
501579950
_____Thema_____

Anonymous

Thema - gotuje mi się woda

Post autor: Anonymous » 22 wrz 2005, 23:45

witaj miro tak jak mówiłes dolałem 3 litry wody i chodzi teraz jak przczółka

Awatar użytkownika
Miro
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1371
Rejestracja: 26 sie 2005, 0:00
Imię: Mirek
Lokalizacja: Limanowa/UE

Thema - gotuje mi się woda

Post autor: Miro » 23 wrz 2005, 23:00

"maxikazek1" pisze:witaj miro tak jak mówiłes dolałem 3 litry wody i chodzi teraz jak przczółka
Witaj :)
No widzisz miales to samo co Ja. Wystarczylo tylko dolac wody...
Musze na dniach zmienic wode na plyn bo szkoda pompy...
Pozdrawiam :)
Lancia Thema 3.0V6 12V 93r
Alfa Romeo 147 1.6 16V 06r
FSO Polonez Caro Plus 3.0V6 24V 98r
501579950
_____Thema_____

Awatar użytkownika
2fines
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 170
Rejestracja: 03 wrz 2005, 0:00
Lokalizacja: LUBLIN

Thema - gotuje mi się woda

Post autor: 2fines » 24 wrz 2005, 14:48

"maxikazek1" pisze:witaj miro tak jak mówiłes dolałem 3 litry wody i chodzi teraz jak przczółka
w sumie dziwna historia ...troche dużo ci tego plynu brakowało nie kontrolowałe na bierzaco czy jak a jeżeli jej tyle brakowało to musi być gdzies nieszczelność chyba ze w okresie letnim sparowało aż tyle ale to chyba niemożliwe :?: :?: lub też przyciał Ci sie termostat i wtedy jak piszesz złapał motorek tempreaturke ale mimo to nie moghe uwierzyć zeby az tyle wody uwiało..za mało kontretów podałeś .Kiedyś w renówce miałem tai przypadek ze przewód od nagrzewnicy mi pekl ze starości buchneło para ale dolałem potem tylko 1,5 litra mineralnej ale wtedy chłodziło :P coprawda pojemności silników sa rózne mialem wtedy 1.2 i na tasmie izolacyjnej dotarłem do domu :wink: ale
VW VARIAT 130hps
"I po co niszczyć sobie zdrowie głupotą innych !!! " 2fines

Anonymous

Thema - gotuje mi się woda

Post autor: Anonymous » 24 wrz 2005, 15:06

Ja sie tak zastanawiam dlaczego maxikazek1 najpierw nie spojrzał pod maskę, w mojej niuni jest czujnik zarówno w płynie chłodzącym jak i do szyb, no może nie dokońca pokazuje w jakiej ilości jest płyn ale jak ubywa to zapala się kontrolka check :wink:

Awatar użytkownika
2fines
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 170
Rejestracja: 03 wrz 2005, 0:00
Lokalizacja: LUBLIN

Thema - gotuje mi się woda

Post autor: 2fines » 24 wrz 2005, 15:08

może mu nie działaja wskaźniki ja tam zawsze pilnuje temperatury motoru 8)
VW VARIAT 130hps
"I po co niszczyć sobie zdrowie głupotą innych !!! " 2fines

Anonymous

Thema - gotuje mi się woda

Post autor: Anonymous » 24 wrz 2005, 15:13

Wskaźniki wskaźnikami, ale maskę mozna otworzyć i spojrzeć od czasu do czasu czy mam wszystko w miare :wink:

Awatar użytkownika
2fines
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 170
Rejestracja: 03 wrz 2005, 0:00
Lokalizacja: LUBLIN

Thema - gotuje mi się woda

Post autor: 2fines » 24 wrz 2005, 15:17

wiesz może niktórym wstyd na ulicy zagladać pod maske w lancii , wezmy przyklad taki że jedzie Pan prezydent kappa i zatrzymuje sie na poboczu i sprawdza czy z silnikiem wszystko OK rozumiesz marka niewypada lepiej niech sie popsuje :wink: ludzie sa różni (bez urazy) :wink: ale dobrze ze problem już poszedł w zapomnienie po dolaniu płynu...
VW VARIAT 130hps
"I po co niszczyć sobie zdrowie głupotą innych !!! " 2fines

Awatar użytkownika
bogdan
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 1789
Rejestracja: 20 mar 2005, 0:00
Lokalizacja: Narew
Kontakt:

Thema - gotuje mi się woda

Post autor: bogdan » 25 wrz 2005, 14:50

Witam. Nasze auta nie są nowe więc OC jest wskazane, ja stosuję to zawsze.
Pozdrawiam.
TYLKO L A N C I A

Awatar użytkownika
Miro
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1371
Rejestracja: 26 sie 2005, 0:00
Imię: Mirek
Lokalizacja: Limanowa/UE

Thema - gotuje mi się woda

Post autor: Miro » 25 wrz 2005, 21:58

"mufnal" pisze:Ja sie tak zastanawiam dlaczego maxikazek1 najpierw nie spojrzał pod maskę, w mojej niuni jest czujnik zarówno w płynie chłodzącym jak i do szyb, no może nie dokońca pokazuje w jakiej ilości jest płyn ale jak ubywa to zapala się kontrolka check :wink:

Jakby nie bylo to u mnie tez jest taka kontrolka check :wink: i jesli mi brakuje plynu to sie oswieca. Ale w tym przypadku jakos sie nie zaswiecila i powaznie wtedy wlalem prawie 3litry wody i cisza do tej pory :D A sprawdzalem wszystkie weze i nie ma nigdzie zadnych wyciekow. Jeszcze popatrzylem na zbiorniczek wyrownawczy, pomyslalem ze moze jest gdizes dziurawy ale na cale szczescie jest dobry. Ale bylem dzis w trasie (zrobilem prawie 500km) i wszystko jest OK - Zero wyciekow, a stan plynu taki jaki powinien byc.
Lancia Thema 3.0V6 12V 93r
Alfa Romeo 147 1.6 16V 06r
FSO Polonez Caro Plus 3.0V6 24V 98r
501579950
_____Thema_____

Awatar użytkownika
pew
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2071
Rejestracja: 13 paź 2005, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

brak wody

Post autor: pew » 13 paź 2005, 21:44

Jak widzę to jakiś wspólny problem - może ma coś wspólnego ze znikającymi skarpetkami od pary? Mi też się zdarzyło kilkakrotnie znikanie wody mimo bardzo starannego sprawdzania wszystkiego i zawsze sygnalizował mi to najpierw wzrost temperatury silnika (potem dopiero kontrolka braku płynu) - w końcu wymieniłem termostat i chłodnicę (miałem okazję tanio kupić) i mam święty spokój ...
Pepe le Pew
Lybra SW 2.4 jtd / była Thema i.e. turbo i 2x Delta II HPE 1.8 GT

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik, przeniesienie napędu i układ chłodzenia”