Nuova Delta - Pompa wtryskowa

madman
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 117
Rejestracja: 14 paź 2006, 0:00
Lokalizacja: Cieszyn

Nuova Delta - Pompa wtryskowa

Post autor: madman » 13 maja 2008, 13:25

Czy któryś z Panó orientuje się ile kosztuje regeneracja pompy paliwa. Czy moze lepiej kupić używaną? Jak to jest z ta regeneracją ile to wytrzyma?
Delta TURBO diesel ;) by madman :D

Awatar użytkownika
adasik12
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 243
Rejestracja: 30 lis 2006, 0:00
Lokalizacja: Pajęczno

Nuova Delta - Pompa wtryskowa

Post autor: adasik12 » 14 maja 2008, 8:24

Sprawdzenie razem z demontażem to tak 80 do 120 zeta a regeneracja to zależy co jest do regeneracji. U mnie w okolicy to tak do 500 zł. Można na allegro wyrwać pompę ostatnio widziałem za 100 na gwarancji.
Lancia Dedra sw 1.9 tds ls

madman
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 117
Rejestracja: 14 paź 2006, 0:00
Lokalizacja: Cieszyn

Nuova Delta - Pompa wtryskowa

Post autor: madman » 28 maja 2008, 20:24

Zrobilem wstepne rozpoznanie. Regeneracja to wymiana oringów, czyszczenie i dostrajanie, ten zabieg zabiera nam z portfela 550plnów jeśli wszystko idzie cacy, jesli jednak trzeba wymienić cześc mechaniczna pompy to sam koszt jakiegoś tam rozdzielacza jak zwal tak zwal to koszt 1100pln. Doliczyc nalezy tez demontaż i montaż pompy 180zł... Reasumując: Wydaje mi się że koszta przewyszaja nieco sęs tej operacji... Pozostaje zakup używki z jakiegos jeżdzacego autka. Pytanie: Czy pompy fiatowskie do diesli są uniwersalne. Tzn czy ten sam rodzaj pomy wystepuje w marei, bravie, temprze, tipo..ducato??? ceny wachają się od 200zł do 1000... ale trzeba wiedzieć co kupić, więc proszę o radę, na co trzeba ewentualnie uważać itp.
Delta TURBO diesel ;) by madman :D

Awatar użytkownika
adasik12
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 243
Rejestracja: 30 lis 2006, 0:00
Lokalizacja: Pajęczno

Nuova Delta - Pompa wtryskowa

Post autor: adasik12 » 28 maja 2008, 20:44

Powinna podejść każda pompa z modelu 1.9 td czyli z dedry, tempry, tipo, alfa 155, 145, 146, ducato z brawo to nie wiem ale chyba tam jest montowany nowszy silnik. Jak na stole nie sprawdzisz używki to nie wiadomo co się kupuje.
Lancia Dedra sw 1.9 tds ls

Awatar użytkownika
dr_scott
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 506
Rejestracja: 31 mar 2008, 0:00
Imię: Scott
Lokalizacja: Radzionków

Nuova Delta - Pompa wtryskowa

Post autor: dr_scott » 30 maja 2008, 16:22

Pompy fiat lancia alfa 1.9 td pozornie wyglądają tak samo, ale różnią się osprzętem. Sama Lancia ma dwa typy pomp. Szukaj pompy z Lanci z lat w których była ona montowana.
Kupując pompę z innym osprzętem teoretycznie można ją przerobić na sterowanie takie jak u Ciebie, ale prawdopodobnie będzie trzeba później wszystko zestroić... a to kosztuje.

I jeszcze pytanko, skąd wiesz że masz padniętą pompę?
Alfa Romeo 159 SW ti 2.0jtdm '09
Lancia Ypsilon 1.4 16V '06

Lancia Lybra SW 1.9JTD LX '01
Lancia Dedra SW 1.9TDS LS '97
Opel Corsa 1.2i JOY '93
Fiat 125p '87 + Fiat Argenta 2.0i '82 --> FIAT 125 2000 iniezione eletronica
* * * OBERSCHLESIEN... mein Vaterland * * *

madman
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 117
Rejestracja: 14 paź 2006, 0:00
Lokalizacja: Cieszyn

Nuova Delta - Pompa wtryskowa

Post autor: madman » 30 maja 2008, 16:32

Strasznie dlawi, szarpie, kopci przy rozruchu... Świeczki żarowe pozmienialem na NGK, i dalej takie same objawy. Dodatkowo przy prubuie ruszania bez dodania gazu , przy popuszczaniu sprzegla strasznie telepie... :? ... Pozatym mechanik tak stwierdzil, ze mam cos z pompa, tzn jakies poczotkowe costam.. bo po dodaniu gazu i paru sekundach pracy wszystko wraca do normy i jest ok, no poza ruszaniem i szarpanie w tym momencie...
Delta TURBO diesel ;) by madman :D

Awatar użytkownika
PYCIU
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 70
Rejestracja: 14 maja 2006, 0:00
Lokalizacja: Białystok

Nuova Delta - Pompa wtryskowa

Post autor: PYCIU » 01 cze 2008, 13:49

może to kwestia regulacji i ustawienia pompy, sprawdź na początek przyśpieszacz kąta wrtysku bo to jest boląśczka tych pomp i często się psuje u mnie to też nie działa i odpalać z rana muszę z lekko wciśniętym pedałem ale po krutkiej jeździe to się normuje i dale jest ok, wszystko na temat przyśpieszacza konta wtrysku było już opisywane na forum
czarna DEDRA 1.9TD 95r.

Awatar użytkownika
dr_scott
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 506
Rejestracja: 31 mar 2008, 0:00
Imię: Scott
Lokalizacja: Radzionków

Nuova Delta - Pompa wtryskowa

Post autor: dr_scott » 04 cze 2008, 20:40

szarpanie i kopcenie przy rozruchu to normalka... powinno ustąpić po krótkim czasie pracy silnika (lekki gaz i po sprawie).

jesli szarpie przy ruszaniu to faktycznie jest cos nie tak ze wtryskiem przy niskich obrotach. jednak nie wydaje mi sie zeby byla to jakas poważna awaria pompy.

spróbuj może skonsultować się z jakimś specjalistą z serwisu ktory zajmuje sie tylko dieslami. być może że twój mechanik źle zdiagnozował i wywalisz kupe kasy na zrobienie pompy a to nie pomoże...

jaki masz rocznik tej lanci?
Alfa Romeo 159 SW ti 2.0jtdm '09
Lancia Ypsilon 1.4 16V '06

Lancia Lybra SW 1.9JTD LX '01
Lancia Dedra SW 1.9TDS LS '97
Opel Corsa 1.2i JOY '93
Fiat 125p '87 + Fiat Argenta 2.0i '82 --> FIAT 125 2000 iniezione eletronica
* * * OBERSCHLESIEN... mein Vaterland * * *

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik, przeniesienie napędu i układ chłodzenia”