Lybra- co powinna mieć moja Lancia?

Moderator: stabraf

skromny555
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 163
Rejestracja: 06 lip 2008, 0:00
Imię: Wacek
Lokalizacja: Ostrów k Debicy

Lybra- co powinna mieć moja Lancia?

Post autor: skromny555 » 08 lip 2008, 22:06

Witam .Od niedawna jestem posiadaczem slicznej LYBERKI sprowadzonej z Wloch .i niestety nie wiele wiem o tym modelu . Posiada silnik o pojemnosci 2,4jtd .Silnik ma symbol 839A5000. Co ten model ma w opcji ,jesli ktos ma taki model prosze opisac cos o nim (ile ma kobylek ,co ma w standarcie ,itd) z gory dziekuje

Awatar użytkownika
Torell007
Założyciel LKP
Założyciel LKP
Posty: 1363
Rejestracja: 09 sty 2005, 0:00
Imię: Michał
Lokalizacja: Gdynia

Lancia Lybra

Post autor: Torell007 » 08 lip 2008, 23:10

post przeniesiony do odpowiedniego dzialu pozdrawiasy xD
Wiele serc, jedno bicie, ciężarówki ponad życie ;-)

Obrazek

Awatar użytkownika
Afamia
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 121
Rejestracja: 19 mar 2008, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Lancia Lybra

Post autor: Afamia » 09 lip 2008, 9:52

: witaj :

839 to ważna data dla producentów włoskich aut. Wtedy to po śmierci króla Akwitanii Pepina I jego królestwo zostało podzielone między Lotara I i Karola Łysego, zaś z karolińskiej marchii fryzyjskiej wykształciło się przy ujściu Renu hrabstwo Holandii, rządzone przez hrabiego Gerolfa I (trudno stwierdzić czemu to tak dla nich ważne, ale to Włosi - wiadomo, z nimi nigdy nic nie wiadomo)

A - Alfa Romeo - bratnia marka, którą Włosi lubią się chwalić zawsze i wszędzie, stare zgrywusy

5000 - nie rozszyfrowane. Prawdopodobnie chodzi o to, że co 5000 sztuka jest wypuszczana na rynek z niedokręconymi śrubkami, tak by podtrzymac powszechną opinę w przekonaniu, że Lancia to złom (wiadomo - marketing, nie ważne co mówią byleby mówili). Jest takie stare ludowe powiedzenie, że kłamstwo obiegnie cały Świat zanim prawda włoży buty. Miejmy nadzieje, że to jednak nie twój model jest tym wybrańcem :)

Niektórzy twierdzą też, że 839A5000 to kod Leonarda Davinci, mówiący, że Jezus ma dzieci, ale jakoś ja w to wiary nie daje!

A pozatym, z którego roku jest twoja Lyberka?

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Lancia Lybra

Post autor: Nat » 09 lip 2008, 10:01

Skromny- polecamy obszerne archiwum naszego forum- powinieneś znaleźć tam więcej informacji, niż jestes w stanie przyswoić. : ok2 :

Ale zanim przystąpisz do konkretów- przeczytaj post na temat tego forum.==> kliknij tutaj <==
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

skromny555
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 163
Rejestracja: 06 lip 2008, 0:00
Imię: Wacek
Lokalizacja: Ostrów k Debicy

Lancia Lybra

Post autor: skromny555 » 09 lip 2008, 20:39

Witam .No moze sie pospieszylem z pytaniem nie przegladajac forum . Nat dzieki za dobra rade .Natomiast nie spodobala mi sie podpowiedz Afamia ,opowiadac p........doly to mozna na GG tam mozna spotkac byle kogo a nie tutaj. Sory za szczerosc.

mglod7
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 80
Rejestracja: 07 paź 2007, 0:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Lancia Lybra

Post autor: mglod7 » 10 lip 2008, 1:45

"skromny555" pisze:Witam .Od niedawna jestem posiadaczem slicznej LYBERKI sprowadzonej z Wloch .i niestety nie wiele wiem o tym modelu . Posiada silnik o pojemnosci 2,4jtd .Silnik ma symbol 839A5000. Co ten model ma w opcji ,jesli ktos ma taki model prosze opisac cos o nim (ile ma kobylek ,co ma w standarcie ,itd) z gory dziekuje
skoro znalazles to forum w sieci to znalezienie m.in. ilosci "kobylek" w lybrze 2,4 jtd uzywajac np google'a na pewno nie przysporzy Ci wiekszych trudnosci...
co do tego co ma miec w standardzie, to polecam tekst z wikipedii, ktory byl opracowywany m.in. przez jednego z naszych forumowych kolegow...
myslenie ma kapitalna przyszlosc ;)
pozdrawiam i witam na forum!
Obrazek
semper fidelis
www.tchp.wroc.pl

Awatar użytkownika
Afamia
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 121
Rejestracja: 19 mar 2008, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Lancia Lybra

Post autor: Afamia » 10 lip 2008, 10:36

Skromny, ja tu sobie jaja zwykłe robie a ty mnie obrażasz, skoro mówisz o poziomie forum to wiedz, że nikt tu nikogo od byle kogo nie wyzywa.
A pierdoły odpisuje, bo wystarczy poczytać forum. Pozatym spytałem, z którego roku zeby ci troche berdziej rzeczowo odpisać. Nie widze powodu do nerwów.

Fugaz
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 340
Rejestracja: 09 kwie 2008, 0:00
Lokalizacja: Tychy

Lancia Lybra

Post autor: Fugaz » 10 lip 2008, 11:02

Skromny pojechałeś trochę po bandzie, jeśli zadasz nie sprecyzowne pytanie, to możesz oczekiwać wielu różnych odpowiedzi. Ja proponuje zacząć przygodę od zapoznania się z regulaminem forum, a tam na samym początku dowiesz się, że w profilu trzeba podać miejscowość, której ty w swoim nie uzupełniłeś jak widzę. Funkcja szukaj działa i zanim się o coś konkretnego spytasz poszukaj najpierw tam. Dziwię się, że można kupić auto i nie wiedzieć nic na temat np. mocy silnika. Tu moje pytanie, albo ktoś jest leniem i nie chce mu się szukać więc myśli zapytam i niech inni szukają za mnie, albo ktoś nie ma zielonego pojęcia o zasobach internetu i wiedzy jak z niego korzystać. Ale skoro udało Ci się założyć konto na forum, to bardziej przychylam się pierwszej grupy osób.
Witam na forum i nie obrażaj się na nas za bardzo gdyż każdy z nas jakoś zaczynał w lepszy lub gorszy sposób. Jak się trochę zadomowisz to zobaczysz, że wiele z osób lubi sobie czasem coś śmieśnie skomentować i tu mi np podobało się Afami podejscie do twojego pytania.
Zachorowałem na Lybrę i tylko jej kupno może mnie uleczyć!
P.S. Już ją mam 2,4 SW jtd czarna perła

bocianek
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 14
Rejestracja: 11 maja 2008, 0:00

Lancia Lybra

Post autor: bocianek » 10 lip 2008, 14:34

Afamia... heheh spoko ;)

skromny555
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 163
Rejestracja: 06 lip 2008, 0:00
Imię: Wacek
Lokalizacja: Ostrów k Debicy

Lancia Lybra

Post autor: skromny555 » 10 lip 2008, 21:30

Witam szanownych Kolegow No wiec dostalem mala lekcje jako nowy ,snać tak mialo byc , jesli kogos obrazilem to przepraszam choc nie bylo to moja intencja .Powracajac do tematu .Oczywiscie czytalem wiele na temat Lybry ale nie spotkalem sie z tego rodzaju silnikiem (839A5000) i w tym problem Auto jest z 2000 roku ,przyjechalo z Wloch ,silnik 2,4 jtd no i jest za.......iscie sliczne hi hi. Nie mam ksiazki serwisowej (no bo to Wloszka ) no i ten nieszczesny numer motora. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Kis79
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 211
Rejestracja: 25 lut 2008, 0:00
Lokalizacja: Giżycko

Lancia Lybra

Post autor: Kis79 » 10 lip 2008, 21:38

masz silnik 2.4 jtd bez zmiennej geometrii turbiny. zreszta taki jak moj ( w eperze jest taki numer jaki podałeś )
Lybra SW Lx 2.4 JTD , YZF 750 R
Obrazek

Fugaz
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 340
Rejestracja: 09 kwie 2008, 0:00
Lokalizacja: Tychy

Lancia Lybra

Post autor: Fugaz » 11 lip 2008, 14:44

"skromny555" pisze:Witam szanownych Kolegow No wiec dostalem mala lekcje jako nowy ,snać tak mialo byc , jesli kogos obrazilem to przepraszam choc nie bylo to moja intencja .Powracajac do tematu .Oczywiscie czytalem wiele na temat Lybry ale nie spotkalem sie z tego rodzaju silnikiem (839A5000) i w tym problem Auto jest z 2000 roku ,przyjechalo z Wloch ,silnik 2,4 jtd no i jest za.......iscie sliczne hi hi. Nie mam ksiazki serwisowej (no bo to Wloszka ) no i ten nieszczesny numer motora. Pozdrawiam
Fajnie, że przyjąłeś nasze zimne przywitanie na klatę. Tak naprwadę to jesteśmy fajni i sympatyczni :P
Zachorowałem na Lybrę i tylko jej kupno może mnie uleczyć!
P.S. Już ją mam 2,4 SW jtd czarna perła

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Lancia Lybra

Post autor: Nat » 11 lip 2008, 15:58

839 (czyli trzy pierwsze cyfry) to typ lancii (czyli to, że Lybra).
Wspomine o tym było np. ==>tutaj<==.
Ale i tak interpretacja afamii bardziej mi sie podoba ;)
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

Awatar użytkownika
delta81
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1308
Rejestracja: 30 mar 2006, 0:00
Imię: Łukasz
Lokalizacja: mazowieckie

Lancia Lybra

Post autor: delta81 » 06 sie 2008, 10:26

Poszukuję dla brata Lyberki i znalazłem TAKĄ

Pytanie do właścicieli Lyberek, co możecie o niej powiedzieć?

Bo jakaś tania jest, przebieg też oczywiście jakiś taki :roll:
I chyba słabe wyposażenie ma

STOD
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 399
Rejestracja: 19 lis 2007, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Lancia Lybra

Post autor: STOD » 06 sie 2008, 11:55

jeśli przebieg prawdziwy to samochód bardzo ciekawy.
Lybra 2.4JTD
Najpiękniejszą rzeczą w życiu mężczyzny jest wiatr we włosach, świeży koń pod siodłem i ostry horyzont stepu...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lybra/Lybra SW”