Thesis V6 i gaz; czy jest sens / możliwość?

Problemy, porady i opinie dotyczące LPG w Naszych Lanciach
spiko
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 24
Rejestracja: 02 sie 2008, 0:00
Lokalizacja: Wrocław

Thesis V6 i gaz; czy jest sens / możliwość?

Post autor: spiko » 15 sie 2008, 20:39

Witam,

Borykam się z decyzją odnośnie montażu instalacji gazowej w swoim Thesisie. Chodzi mi o Thesis 3.0 V6.

Czy montaż gazu jest tutaj wykonalny bez większego kombinowania? Pytam ponieważ słyszałem, iż jest bardzo mało miejsca w komorze silnika na umieszczenie wszystkich potrzebnych elementów. Z tego co widzę po otwarciu maski rzeczywiście wydaje się, że miejsca na reduktor czy komputer może nie być ? lub trzeba będzie ?cudować?.

Czy ktoś montował w Thesisie z tym silnikiem gaz? Chodzi oczywiście o możliwie najnowszą sekwencję i nic innego? Jeżeli tak to może ma zdjęcia rozmieszczenia elementów?

Montaż gazu nie jest dla mnie koniecznością ale jeżeli dało by się jeździć taniej to czemu nie. Z drugiej strony nie chcę mieć więcej problemów niż pożytku z takiej zabawy? Co radzicie? Auto mam praktycznie jak nowe z minimalnym przebiegiem ? czy skazywać je na takie ?okaleczenie??

Pozdrawiam
Piotr
Pozdrawiam
SPIKO - Lancia Thesis z Alfowskim Sercem
Opel Signum

Poprzednio: [AR] 156 2.0 TS, [AR] 147 1.6 TS, [AR] 164 3.0 V6 24V, Fiat Tipo, Fiat Panda, Citroen ZX Volcane
W Rodzinie: Kappa, Bravo TJet, Alfa 164

przemas81
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2299
Rejestracja: 11 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Chojnice/Hünxe
Kontakt:

Thesis V6 i gaz; czy jest sens / możliwość?

Post autor: przemas81 » 15 sie 2008, 21:46

nie mówiłbym od razu że to okaleczenie samochodu z tego copamiętam z wypowiedzi koloegów to najlepszą instalacją jest prins do thesisa musisz t7ylko znależć dobry zakład czasamilepiej zapłacić500 zl wiecej niż dac jakiemuś papudrokowi i pużniej narzekać



mało jest thesisów z gazem wiec jeśli chidzi ofotki instalacji to chyba bedzie cieżko :cry:
Lancia Phedra 2.0 desel...Auto na codzien mojej zonki
Lancia Delta 2.0 turbo-moja zabawka-poki co w czesciach
Volvo xc 90- wół roboczy
Yamaha r1 RN09 plus FZR 600-moje
Aprilia rs125.....poczatki przygody z dwoma kolami mojej zonki

Byly kappy 2.4 lpg +2.4 tds,zeta 2.0 turbo,lybra 1.9 jtd

spiko
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 24
Rejestracja: 02 sie 2008, 0:00
Lokalizacja: Wrocław

Thesis V6 i gaz; czy jest sens / możliwość?

Post autor: spiko » 16 sie 2008, 1:18

Faktycznie okaleczenie to może za dużo powiedziane. Jeżeli instalacja jest dobra to jazda powinna być podobna do tej na benzynie. Wiem to również z własnych doświadczeń i przeciwnikiem gazu jako takiego nie jestem.

Bardziej mnie interesuje jednak to czy ktoś do Thesis'a 3.0 / 3.2 takowy gaz zakładał. Pofatygowałem się do jednego z warsztatów we Wrocławiu i mówią, że naprawdę miejsca jest mało. Trochę mnie to martwi bo oznacza to dla mnie instalację "przekombinowaną" - wciskanie elementów na siłę. Po prostu zastanawiam się czy w takim przypadku ma to sens i czy nie będzie więcej szkód niż pożytku.

Pozdrawiam
Piotr
Pozdrawiam
SPIKO - Lancia Thesis z Alfowskim Sercem
Opel Signum

Poprzednio: [AR] 156 2.0 TS, [AR] 147 1.6 TS, [AR] 164 3.0 V6 24V, Fiat Tipo, Fiat Panda, Citroen ZX Volcane
W Rodzinie: Kappa, Bravo TJet, Alfa 164

Awatar użytkownika
Artur G.
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2222
Rejestracja: 22 sty 2006, 0:00
Imię: Artur
Lokalizacja: Lubartów k/Lublina
Kontakt:

Thesis V6 i gaz; czy jest sens / możliwość?

Post autor: Artur G. » 16 sie 2008, 8:23

hmm, jesli instalacja dobrej klasy to czemu nie, jesli chodzi o sam montaż, to w szanującym sie warsztacie, przy odrobinie wiadomości i chęci to gazolik ma kombinować jak zamontować i gdzie elementy układu żeby wszysko dzoałąło ... ty możesz ewentualnie doradzać i nadzorować całość. To gazolik po sprawnym zamontowaniu zrobi sobie tym samym porządna reklamę, jemu powinno zależeć na fachowości. Nadto daje on gwarancję (sukcesu), co oczywiście nie oznacza że jak jest gwarancja to masz do niego co kilka dni jeździć bo "coś tam". A tak wogóle to trzeba zacząć od pytania czy wogóle da sobie radę z montażem, powinien zobaczyć naocznie co, jak i gdzie zamontować dopiero później sie decydować lub nie.
Wracając do tematu czy warto zakładać? jeśli dobrze założona i jeździsz trochę więcej niż "mało" to jak najbardziej na tak.
pozdrawiam Artur
kappa 2.0 96 lpg landirenzo sekw.
pozdrawiam, Artur
Kappa była przez 56 m i 14 dni.
Dedra była przez 28 m i 13 dni
Alfa 156 1.8 TS była - 26 m i 5 dni
Jaguar X-type 3.0 V6 awd był 40 miesięcy
Lancia Lybra sedan 1.6 była ponad 4 lata
była:
Delta III 1.4 150 KM przez 9 lat

arkashka

Thesis V6 i gaz; czy jest sens / możliwość?

Post autor: arkashka » 16 sie 2008, 8:27

Z tego co wiem ta wersja silnikowa jest strasznie trudna w serwisowaniu, przy byle g... trzeba wyjmować silnik albo połowę osprzętu. Musisz być bardzo odważnym człowiekiem myśląc o gazie. IMO ogromne ryzyko kosztownych napraw/regulacji.

Awatar użytkownika
Orsya
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 813
Rejestracja: 23 maja 2006, 0:00
Lokalizacja: Wrocław

Thesis V6 i gaz; czy jest sens / możliwość?

Post autor: Orsya » 16 sie 2008, 9:56

tak jak piszą koledzy - poszukaj dobrego warsztatu a wszystko się da
z informacji od ludzi pracujących w ADF-ie wiem, że ludzie montowali gaz do Alfy 166 3.0/3.2, do 147/156 GTA (a tu miejsca naprawdę mało), więc z Thereską nie powinno być problemu
znajomy opowiadał mi kiedyś o dobrym zakładzie gdzieś na Borowskiej lub okolicach, trzeba się pofatygować i poszukać

pytanie zasadnicze - czy jeszcze opłaca się montować gaz...?
była LANCIA MUSA:((
nowe cavallino rampante:)))) tylko w innym opakowaniu:)))
tel. 504 279 488

Awatar użytkownika
prezesjm
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2062
Rejestracja: 03 lip 2005, 0:00
Imię: Janusz
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Thesis V6 i gaz; czy jest sens / możliwość?

Post autor: prezesjm » 16 sie 2008, 10:01

Trochę obciach tankować gaz do tereski. Proponuje dobrą instalację wtrysku ciekłego gazu, silnik jest alfy to jest szansa że jest metoda na instalację takiego gazu. Odpada wiele elementów montowanych w komorze silnika. Dobra regulacja i powinno banglać jak trzeba.

spiko
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 24
Rejestracja: 02 sie 2008, 0:00
Lokalizacja: Wrocław

Thesis V6 i gaz; czy jest sens / możliwość?

Post autor: spiko » 16 sie 2008, 12:32

Po długim namyśle jednak wstrzymam się z montowaniem gazu. Nie zwraca się to dzisiaj już tak szybko jak kiedyś a i obawa przed możliwością powstania jakiś problemów też jest u mnie za wysoka :)

Pozdrawiam
Piotr
Pozdrawiam
SPIKO - Lancia Thesis z Alfowskim Sercem
Opel Signum

Poprzednio: [AR] 156 2.0 TS, [AR] 147 1.6 TS, [AR] 164 3.0 V6 24V, Fiat Tipo, Fiat Panda, Citroen ZX Volcane
W Rodzinie: Kappa, Bravo TJet, Alfa 164

Awatar użytkownika
Łukasz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 446
Rejestracja: 30 gru 2004, 0:00
Lokalizacja: Dąbrowa

Thesis V6 i gaz; czy jest sens / możliwość?

Post autor: Łukasz » 17 sie 2008, 13:57

Nie pomoge w temacie zakladac czy nie ale technicznie doradze.
3.0 to dojrzaly technicznie silniczek i dobrze sie gazuje. Ma dlugie czasy wtrysku na b.jalowym i o dziwo chodzi nawet na takim dziadostwie jak wtryskiwacz valtek czerwony.
Co wrzucic pod maske...
Elektronike: Stag 300/4 bo ma dobre korekcje po temperaturze i cisnieniu.
Reduktor: europegas 200kw. da stabilne cisnienie wtryskiwaczom
Wtryski: magic jet-sa szybkie i wydajne
Przewod miedziany 8mm
Cala instalacja nie powinna kosztowac wiecej niz 3500zl. Przynajmniej ja bym wiecej nie dal. Koszt takiej inwestycji powinien sie szybko zwrocic bo to autko sporo pali.
A czy tankowac tereske gazem to obciach?? nie wiem na moich stacjach tankuja jeszcze drozsze egzotyki np H2 i jest to przynajmniej dla mnie normalne.
Lancia Lybra SW 1.8 16VLX+ Navi
Mercedes C-klase 200 kompresor
Peuegot 307 SW HDI 110ps

spiko
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 24
Rejestracja: 02 sie 2008, 0:00
Lokalizacja: Wrocław

Thesis V6 i gaz; czy jest sens / możliwość?

Post autor: spiko » 17 sie 2008, 19:53

Witam,

Dziękuje za odpowiedź.

Bardziej martwiło mnie czy da się sensownie upchać wszystkie elementy pod maską Thesisa. Byłem w jednym z warsztatów na terenie Wrocławia i powiedzieli, że będzie z tym problem - miejsce na komputer, reduktor itd. To głównie odstrasza mnie od montowania gazu.

Pozdrawiam
Piotr
Pozdrawiam
SPIKO - Lancia Thesis z Alfowskim Sercem
Opel Signum

Poprzednio: [AR] 156 2.0 TS, [AR] 147 1.6 TS, [AR] 164 3.0 V6 24V, Fiat Tipo, Fiat Panda, Citroen ZX Volcane
W Rodzinie: Kappa, Bravo TJet, Alfa 164

Awatar użytkownika
Łukasz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 446
Rejestracja: 30 gru 2004, 0:00
Lokalizacja: Dąbrowa

Thesis V6 i gaz; czy jest sens / możliwość?

Post autor: Łukasz » 17 sie 2008, 20:00

"spiko" pisze:Witam,

Dziękuje za odpowiedź.

Bardziej martwiło mnie czy da się sensownie upchać wszystkie elementy pod maską Thesisa. Byłem w jednym z warsztatów na terenie Wrocławia i powiedzieli, że będzie z tym problem - miejsce na komputer, reduktor itd. To głównie odstrasza mnie od montowania gazu.

Pozdrawiam
Piotr
Wszytko sie da jak sie chce. Widzialem juz zagazowana 156 gta czy S4 4.2 V8 a te samochody maja jeszcze mniej miejca pod maska. Reduktor idzie w tedy w okolice zderzaka a komuter do kabiny pasazerskiej. I jest w tym nawet cos lepszego bo przynajmniej komputer nie nagrzewa sie tak bardzo jak w komorze silnika.
Lancia Lybra SW 1.8 16VLX+ Navi
Mercedes C-klase 200 kompresor
Peuegot 307 SW HDI 110ps

Awatar użytkownika
prezesjm
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2062
Rejestracja: 03 lip 2005, 0:00
Imię: Janusz
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Thesis V6 i gaz; czy jest sens / możliwość?

Post autor: prezesjm » 17 sie 2008, 20:32

"spiko" pisze:Witam,

Dziękuje za odpowiedź.

Bardziej martwiło mnie czy da się sensownie upchać wszystkie elementy pod maską Thesisa.
Piotr
Napisałem Ci przecież, zainteresuj się wtryskiem ciekłego gazu, odpadną twoje zmartwienia bo tu nie ma reduktora, dodatkowych przewodów, komputerów sterujących. Cena tych instalacji spadła już do akceptowalnych wartości.

mirek0p
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 271
Rejestracja: 11 paź 2005, 0:00
Lokalizacja: Barlinek

Thesis V6 i gaz; czy jest sens / możliwość?

Post autor: mirek0p » 30 wrz 2008, 20:18

Ciekły wtrysk Lpi jest tylko do określoych marek i silników .Do Lancii jest tylko do 2.0 20 V

Awatar użytkownika
larry123
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 939
Rejestracja: 01 wrz 2005, 0:00
Lokalizacja: Warszawa-Bródno-Białołęka
Kontakt:

...

Post autor: larry123 » 01 paź 2008, 8:36

oczywiście zawsze się wypowiadają ... ci którzy maja najwięcej do powiedzenia w sprawie lpg.

odezwij się do tej firmy - instalacja trwa ok . 2 - 3dni ze zdjęciem kolektora, warto od razu wymienić świeczki

http://www.kas-car.pl

możesz powiedzieć że jesteś od larryego.
prins jest nie jest warty swojej kasy :)- najbardziej w prinsie boli okresowa wymiana wtrysków - 6 sztuk z wymianą - ok 2000 zł. - także sens posiadania prinsa mija się z celem oszczędzania na paliwie.

Awatar użytkownika
Przemo
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 966
Rejestracja: 24 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Re: ...

Post autor: Przemo » 01 paź 2008, 9:38

"larry123" pisze: możesz powiedzieć że jesteś od larryego.
prins jest nie jest warty swojej kasy :)- najbardziej w prinsie boli okresowa wymiana wtrysków - 6 sztuk z wymianą - ok 2000 zł. - także sens posiadania prinsa mija się z celem oszczędzania na paliwie.
A skąd masz takie wiadomości???? Tzn o jakich wtryskach mowa jakiej firmy?
Ford Fusion 1.4 TDCI
Audi A6 S-line 2.7 T Quattro 265 KM :)
Alfa Romeo 145 1.6 TS

ODPOWIEDZ

Wróć do „::: LPG :::”