Kappa - stukanie na równej drodze

Awatar użytkownika
Cossi86
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 476
Rejestracja: 29 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Pruszków

Kappa - stukanie na równej drodze

Post autor: Cossi86 » 07 paź 2008, 12:04

Witam,
jeśli nie dojdę z tym do ładu to będę miał powód do sprzedaży tego wspaniałego wozu : cenzura :

Byłem u 3ech diagnostów i każdy twierdzi że zawieszenie jest perfekt. A jednak coś stuka i to głośno :? Co jest niezwykle ciekawe stukanie zazwyczaj pojawia się rano gdy silnik jest zimny. Nie wiem jakie to ma znaczenie dla zawieszenie 8O Po przejechaniu około 10 kilometrów jest już "zazwyczaj" cicho.
Stukanie występuje na równej drodze i niewielkich poprzecznych nierównościach (tarka).

Tak myślę że to może jakieś luzy przegub - skrzynia. Gdy olej się rozgrzeje itd itd. Ale to chyba raczej jest nie możliwe.
Może maglownica ale podobno luz jest minimalny.
Amorki 84 % sprawności.

Wymieniłem sworznie wahaczy, łączniki stabilizatora, wszystkie gumy na wahaczu, gumy stabilizatora. W zasadzie została końcówka drążka, ew. drążek.

Nie mam już pomysłu a ten odgłos jest strasznie denerwujący. Przypomina wybity sworzeń.

Co jeszcze zauważyłem to luz ten minimalnie czuć na pedałach.

Pomocy :cry:
Lancia Kappa 2.4 T.DS

szymon_delta
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 33
Rejestracja: 12 cze 2008, 0:00
Imię: Szymon
Lokalizacja: Skierniewice

Kappa - stukanie na równej drodze

Post autor: szymon_delta » 07 paź 2008, 13:57

Czy felgi są orginalne? (chodzi o to czy śruby mocyjące tarcze nie są wykręcone) czy były w ostanim czasie wymieniane klocki hamulcowe? Słabej jakości klocki mają słabe sprężynki i klocki potrafią się krzywić.
Lancie - było ich 5
teraz tylko 4-łapy :-)

STOD
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 399
Rejestracja: 19 lis 2007, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Kappa - stukanie na równej drodze

Post autor: STOD » 07 paź 2008, 14:16

Na pustej całkowicie drodze zgaś silnik i zobacz czy też stuka.Tak przy 50 na godzine.
Lybra 2.4JTD
Najpiękniejszą rzeczą w życiu mężczyzny jest wiatr we włosach, świeży koń pod siodłem i ostry horyzont stepu...

Awatar użytkownika
Marcin_D
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3248
Rejestracja: 21 wrz 2005, 0:00
Lokalizacja: Radom woj. mazowieckie

Re: Kappa - stukanie na równej drodze

Post autor: Marcin_D » 07 paź 2008, 14:51

"Cossi86" pisze: Stukanie występuje na równej drodze i niewielkich poprzecznych nierównościach (tarka).

Wymieniłem sworznie wahaczy, łączniki stabilizatora, wszystkie gumy na wahaczu, gumy stabilizatora. W zasadzie została końcówka drążka, ew. drążek.
Tak w sumie to pozostały Ci jeszcze poduszki McPerson'ów.
U mnie też coś stuka, tyle że nie ma róznicy czy jest ciepły czy nie.
Wymieniłem te same elementy o których piszesz, koła mam oryginalne, klocki trzymają się OK, tarcze proste, opony OK i wyważone koła.
Rozebrałem już drzwi od pasażera bo myślałem że w nich coś lata.
Doszedłem do wniosku, że jedyne co może tak stukać to poduszki McPerson'ów, no chyba że mi pokrzywiły się tłoki amortyzatorów (dokładniej ten trzpień od tłoka).

Tylko teraz mam pytanie - czy da się jakoś sprawdzić czy te trzpienie są proste. Badanie amorków wyszło OK.
Lancia i jeszcze raz Lancia

Lancia Kappa 2,4 20V LX Bi-Power

Awatar użytkownika
Cossi86
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 476
Rejestracja: 29 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Pruszków

Kappa - stukanie na równej drodze

Post autor: Cossi86 » 07 paź 2008, 15:11

Felgi oryginalne od Kappy SW. Śruby oryginalne.
Tarcze i klocki nowe.
Koła proste wyważone.
Lancia Kappa 2.4 T.DS

Awatar użytkownika
jc406
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 185
Rejestracja: 09 wrz 2008, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Kappa - stukanie na równej drodze

Post autor: jc406 » 07 paź 2008, 15:35

"Cossi86" pisze:Felgi oryginalne od Kappy SW. Śruby oryginalne.
Tarcze i klocki nowe.
Koła proste wyważone.
Byłeś na szarpakach?
Jerzy Czyż
Citroen Xantia 1.8i 16v, Sable d'Ete (1997) > 654 000 km
!!!!DECEASED!!!! Lancia k 2.0t (5.20 turbo), Blu Apollo (1999) > 375 000 km !!!!DECEASED!!!!
Citroen C4 Grand Picasso 2.0HDi MCP, Noir Onyx (2010) > 366 000 km
Citroen C4 1.6i 16v Exclusive, Sable de Langrune (2006) > 288 000 km
Citroen C6 3.0 HDi Exclusive, Rouge Profond (2009) >186 000 km

Awatar użytkownika
Egon
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1718
Rejestracja: 14 mar 2007, 0:00
Lokalizacja: Łódź -
Kontakt:

Kappa - stukanie na równej drodze

Post autor: Egon » 07 paź 2008, 16:01

Cossi ja mam dokladnie to samo na 99% to stukaja amorki bo tylko to tłumaczy wyciszenie sie, jak popracuje troche olej sie przepompuje i sie wycisza jak mi padna amorki to zmienie i wtedy bedzie wiadomo ale jak narazie maja tak jak twoje po 84% moze sie rozleca po zimie póki co nie inwestuje moze jak bym miał 100% pewności to bym zakupił
PS: narazie jechałem 1 kappa (przebieg 80 tys sprowadzona) i była cisza w pozostałych 4 szt. to puka
Lancia Klub Polska - Łódź


Lancia Kappa 2.4 1997 ,Fiat 126p 1978, kiedyś 3 x Kappa 1x Lybra, oraz 35 innych aut

Awatar użytkownika
Cossi86
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 476
Rejestracja: 29 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Pruszków

Kappa - stukanie na równej drodze

Post autor: Cossi86 » 07 paź 2008, 16:34

Na szarpakach byłem zawieszenie jest idealne z tego co mówią : cenzura :

Może faktycznie to wina amorków. W sumie latem nie było problemów. Teraz jak zrobiło się zimno olej gęstnieje, ciężej się przeciska i stąd te stuki.

Sam już nie wiem :roll:
Lancia Kappa 2.4 T.DS

Awatar użytkownika
fazi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1687
Rejestracja: 09 lis 2007, 0:00
Imię: Maciej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Kappa - stukanie na równej drodze

Post autor: fazi » 07 paź 2008, 16:44

U mnie też przód delikatnie postukuje,będe wymieniał amory to pewnie ucichnie ,na bank poduszki mc person,bo wszystko juz : cenzura : wymieniłem i mam to w ch......trzeba se głośniej zrobić radio,tylko to ,że w tej klasie auta tak jest to kpina ,ale no cóz lata ,do tego nasze drogi nadają się do traktorów.Teraz sie nie dziwie ,ze ludzie zostawiają za zawieszenia po 6,7 tyś ,bo przychodzi taki moment ,że w Lanci trzeba wymienić wszystko od a do z,inaczej stuczki,puczki :D
Alfa Romeo 159 1,9 16v
Mitsubishi ASX 1.8DID 4WD

Awatar użytkownika
Python25
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 175
Rejestracja: 28 lut 2007, 0:00
Lokalizacja: Ropczyce

Kappa - stukanie na równej drodze

Post autor: Python25 » 07 paź 2008, 19:45

panowie mam to samo i też skłąniam sie ku amortyzatorom ale u mnie jeszcze przy gaszeniu silnika jest ten sam charakterystyczny stuk ale jak już samochodzik troszkę przejedzie i sie rozgrzeje to znika to. Mi wszyscy mówią że to amortyzatory że pojeździł samochód po równych autostradach wyrobiły sie amortyzatory w jednym miejscu i przesto stuka na tłuminie mają dobre więc niewykaże przy pomiaże że są uszkodzone.
Lancia kappa 2.4 JTD
Alfa 147 GTA

Awatar użytkownika
Egon
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1718
Rejestracja: 14 mar 2007, 0:00
Lokalizacja: Łódź -
Kontakt:

Kappa - stukanie na równej drodze

Post autor: Egon » 07 paź 2008, 19:52

to jest bardzo prawdopodobne ze to amorki bo one sa 2 stronnego działania a stukanie pojawia sie własnie w punkcie 0 na minimalnych nierównościach, ja po zimie jak nie sprzedam auta to zainwestuje tył niedawno zminiłem
Lancia Klub Polska - Łódź


Lancia Kappa 2.4 1997 ,Fiat 126p 1978, kiedyś 3 x Kappa 1x Lybra, oraz 35 innych aut

Awatar użytkownika
wujekp
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6894
Rejestracja: 03 paź 2006, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Kappa - stukanie na równej drodze

Post autor: wujekp » 07 paź 2008, 20:26

"Marcin_D" pisze: Tak w sumie to pozostały Ci jeszcze poduszki McPerson'ów.
Tyle że one nie będą się raczej tłukły na równym. Niedawno wymieniałem bo łomot był okrutny, ale własnie na większych dziurach.
Pozdrawiam
Wujek (p)
Lancia Delta III 1.8 tbi, Fiat Croma 2.4
była: Lancia Kappa 2.0T, "Lancia" Voyager/Chrysler T&C 3.8

Liczby nie kłamią, ale kłamcy liczą ...
Jeśli chcesz do mnie napisać wybierz raczej maila zamiast PW - wujekp(małpa)lanciapolska.org - mogę odpowiadać z opóźnieniem na PW :)

Awatar użytkownika
Marcin_D
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3248
Rejestracja: 21 wrz 2005, 0:00
Lokalizacja: Radom woj. mazowieckie

Re: Kappa - stukanie na równej drodze

Post autor: Marcin_D » 08 paź 2008, 15:33

"wujekp" pisze:
"Marcin_D" pisze: Tak w sumie to pozostały Ci jeszcze poduszki McPerson'ów.
Tyle że one nie będą się raczej tłukły na równym. Niedawno wymieniałem bo łomot był okrutny, ale własnie na większych dziurach.
W Tipo potrafiły stukać jak się kierownicą w miejscu kręciło. To szczerze to cholera wiem, jak to z nimi jest.
Ja to sie właśnie zastanawiam nad tymi amorkami, tylko kurde mnie stuka tylko z prawej strony.
No i jeszcze jedno, jak jedziesz po idelanie równej drodze to amorki też nie powinny stukać.
Mam poduszki, wymienię, będę wiedział. Jak się okaże że to nie one to zostały amory.
Właśnie - a ile kosztuje amorek do Kappy 95 przedni.
Lancia i jeszcze raz Lancia

Lancia Kappa 2,4 20V LX Bi-Power

Awatar użytkownika
Cossi86
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 476
Rejestracja: 29 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Pruszków

Re: Kappa - stukanie na równej drodze

Post autor: Cossi86 » 08 paź 2008, 15:50

"Marcin_D" pisze:
"wujekp" pisze:
"Marcin_D" pisze: Tak w sumie to pozostały Ci jeszcze poduszki McPerson'ów.
Tyle że one nie będą się raczej tłukły na równym. Niedawno wymieniałem bo łomot był okrutny, ale własnie na większych dziurach.
W Tipo potrafiły stukać jak się kierownicą w miejscu kręciło. To szczerze to cholera wiem, jak to z nimi jest.
Ja to sie właśnie zastanawiam nad tymi amorkami, tylko kurde mnie stuka tylko z prawej strony.
No i jeszcze jedno, jak jedziesz po idelanie równej drodze to amorki też nie powinny stukać.
Mam poduszki, wymienię, będę wiedział. Jak się okaże że to nie one to zostały amory.
Właśnie - a ile kosztuje amorek do Kappy 95 przedni.
Amorek około 320 zł Kayba.
Mi w sumie stuka też tylko z prawej strony :/ ale jakoś zaczynam wątpić że to amorek. Wymienię końcówki drążków zrobię zbieżność. Zobaczymy :/
Lancia Kappa 2.4 T.DS

Awatar użytkownika
Weeb
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 402
Rejestracja: 16 paź 2007, 0:00
Lokalizacja: W-wa

Re: Kappa - stukanie na równej drodze

Post autor: Weeb » 08 paź 2008, 16:07

"Cossi86" pisze:
"Marcin_D" pisze:
"wujekp" pisze:
"Marcin_D" pisze: Tak w sumie to pozostały Ci jeszcze poduszki McPerson'ów.
Tyle że one nie będą się raczej tłukły na równym. Niedawno wymieniałem bo łomot był okrutny, ale własnie na większych dziurach.
W Tipo potrafiły stukać jak się kierownicą w miejscu kręciło. To szczerze to cholera wiem, jak to z nimi jest.
Ja to sie właśnie zastanawiam nad tymi amorkami, tylko kurde mnie stuka tylko z prawej strony.
No i jeszcze jedno, jak jedziesz po idelanie równej drodze to amorki też nie powinny stukać.
Mam poduszki, wymienię, będę wiedział. Jak się okaże że to nie one to zostały amory.
Właśnie - a ile kosztuje amorek do Kappy 95 przedni.
Amorek około 320 zł Kayba.
Mi w sumie stuka też tylko z prawej strony :/ ale jakoś zaczynam wątpić że to amorek. Wymienię końcówki drążków zrobię zbieżność. Zobaczymy :/
Jeżeli nie wyszły Ci końcówki na szarpakach i sprawdzaniu zawieszenia, to przychylam się do amorów. Miałem podobnie pukało na niby równej drodze (w rzeczywistości zawsze sa minimalne nierówności) i pomimo tego, że wskazania amorów były bardzo dobre - 2 tygodnie później się wylał ...
Pozdrawiam
Łukasz
------------------------------------------------------------------------
Była ostra Włoszka Lancia Kappa 3.0 '97

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie i hamulce”