Y - bezpiecznik

Awatar użytkownika
greagh
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 121
Rejestracja: 11 lut 2008, 0:00
Lokalizacja: Warszawa-Ursynów

Y - bezpiecznik

Post autor: greagh » 30 lis 2008, 17:18

witam

mam problem z bezpiecznikiem 15A odpowiadajacym za swiatlo stopu, kierunkowskazy, swiatlo biegu wstecznego i komputer pokladowy, mianowicie bezpiecznik od czasu do czasu sie przepala i nikt nie wie dlaczego. bylem juz u 3 roznych elektrykow ale zakladaja nowy i dziala i na tym naprawa sie konczy. w przepalaniu sie bezpiecznika nie ma zadnej reguly, raz jak stoje raz jak jade raz jak hamuje. mial ktos juz taki problem? zastanawiam sie co sie stanie jezeli zamiast bezpiecznika wloze gwozc....

Awatar użytkownika
Gruby007
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 246
Rejestracja: 21 sie 2008, 0:00
Imię: Robert
Lokalizacja: Biała Podlaska

Y - problem z bepiecznikiem

Post autor: Gruby007 » 30 lis 2008, 18:21

a próbowałeś włożyć mocniejszy bezpiecznik? np 25A? może ten jest za słaby..
Jest:
-Lancia Kappa 2.4 JTD, 2001. :)

Były:
-Lancia Thema 2.0 i.e ; -Thema 2.0 i.e 16V :( - marnie skończyła.. :(
-VW GOLF MK.II 1.8 GT
-VW Passat B4 TDI
-Ford Galaxy 1.9TDI

Awatar użytkownika
makek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 698
Rejestracja: 24 sty 2005, 0:00
Lokalizacja: Bełchatów

Y - problem z bepiecznikiem

Post autor: makek » 30 lis 2008, 18:54

W mojej Y palił się bezpiecznik od kierunków. Żeby się przekonać gdzie leży usterka to porozcinałem przewody za skrzynką i wstawiłem tam dodatkowe, odpowiednio mniejsze bezpieczniki. W Twoim przypadku trzeba by rozdzielić: stop, kierunkowskazy, wsteczny.... i później jak się przepali szukać dalej.

Awatar użytkownika
felix
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 13
Rejestracja: 10 wrz 2007, 0:00
Lokalizacja: Slupca / Poznan

Y - problem z bepiecznikiem

Post autor: felix » 01 gru 2008, 1:15

u mnie przepalały się ciągle bezpieczniki od szyby po stronie kierowcy niezależnie od tego jakie były mocne, okazało się że był kabel w drzwiach wyrobiony / połamany (w końcu miał 12 lat otwierania i zamykania) i robił zwarcia, u Ciebie może być podobnie... dobrze sprawdź wiązkę kabli czy czy przypadkiem nie jest gdzieś mechanicznie uszkodzona

Awatar użytkownika
Aras
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 705
Rejestracja: 26 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Śląsk

Y - problem z bepiecznikiem

Post autor: Aras » 01 gru 2008, 8:47

tak jak piszą wyżej szukaj w poprzecieanych lub połamanych przewodach sprawdz przejście kabli przez klape bagażnika tam najczęściej sie łamie przewód
Landrynka -Y 1,2 16V
zamiast Pasikonika srebrna Santarita:)

Awatar użytkownika
greagh
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 121
Rejestracja: 11 lut 2008, 0:00
Lokalizacja: Warszawa-Ursynów

Y - problem z bepiecznikiem

Post autor: greagh » 01 gru 2008, 17:02

kable mam dobre bo elektrycy juz sprawdzali, zreszta gdyby byly polamane to by bezpiecznik ciagle sie przepalal a u mnie wystepuje to raz na jakis czas (czasem dzien, czasem tydzien, czasem miesiac a czasem pol roku), sprobuje wlozyc bezpiecznik o wiekszej mocy i zobaczymy ile podziala

Awatar użytkownika
felix
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 13
Rejestracja: 10 wrz 2007, 0:00
Lokalizacja: Slupca / Poznan

Y - problem z bepiecznikiem

Post autor: felix » 02 gru 2008, 20:58

trochę abstrakcji na temat... możesz mieć gdzieś poluzowany styk i zależnie od warunków pogodowo-drogowych może robić się spięcie (np.: jak jest duża wilgoć albo/i odpowiedni przechył auta... tudzież odpowiednio niska czy wysoka temperatura) więc tak łatwo z teorii o kablach może nie rezygnuj... i przyjrzyj się jeszcze raz elektryce pod tym kątem... nie wiem co na to inni użytkownicy?

Awatar użytkownika
greagh
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 121
Rejestracja: 11 lut 2008, 0:00
Lokalizacja: Warszawa-Ursynów

Y - problem z bepiecznikiem

Post autor: greagh » 27 gru 2008, 23:10

witam

znalazlem na allegro taki oto bezpiecznik: http://moto.allegro.pl/item510418639_be ... yczny.html

ktos wie jak to dziala? wkladalem bezpieczniki o wiekszej mocy i nadal sie przepalaja, co sie stanie gdy wloze metalowa blaszke zamiast bezpiecznika czy moze to spowodowac pozar w samochodzie?

Awatar użytkownika
makek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 698
Rejestracja: 24 sty 2005, 0:00
Lokalizacja: Bełchatów

Y - problem z bepiecznikiem

Post autor: makek » 28 gru 2008, 12:22

Jak masz zamiar zrezygnować z szukania przyczyny przepalania bezpiecznika to taki "automat" może się zwrócić. :)

Awatar użytkownika
greagh
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 121
Rejestracja: 11 lut 2008, 0:00
Lokalizacja: Warszawa-Ursynów

Y - problem z bepiecznikiem

Post autor: greagh » 17 sty 2009, 14:25

wstawiłem blaszke zamiast bezpiecznika, spowodowało to lekkie zwarcie i elektryk mógl zlokalizować usterke, okazalo sie ze przepalanie bezpiecznika powodowala zarowka swiatla stopu, koszt naprawy 20zl

ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja elektryczna”