Lybra - coś odstaje w oparciu fotela kierowcy

Awatar użytkownika
Toper
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 613
Rejestracja: 19 mar 2006, 0:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Lybra - coś odstaje w oparciu fotela kierowcy

Post autor: Toper » 02 maja 2009, 23:19

Witam,
mam taki problem, pasażer z tyłu ostatnio zauważył, że coś wypycha tapicerkę oparcia kierowcy. Mniej więcej na wysokości połowy oparcia.
Zdejmował ktoś już może alcantarę z oparcia w Lybrze? Muszę coś z tym zrobić, bo mi krzywo plecy podpiera i boję się, że usterka będzie postępować :(
Macie jakiś pomysł? Taka tapicerka w ogóle jest demontowalna? No i co z poduszką w oparciu :(?
Pozdrawiam

dudekken

Odp: Lybra-coś odstaje w oparciu fotela kierowcy.

Post autor: dudekken » 03 maja 2009, 10:50

Jeżeli krzywo podpiera ci plecy i "coś" wystaje z tyłu fotela to znaczy że coś w konstrukcji pękło lub się wyczepiło. Każdy fotel ma demontowaną tapicerkę więc czeka cię sporo pracy.

Awatar użytkownika
Toper
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 613
Rejestracja: 19 mar 2006, 0:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Odp: Lybra-coś odstaje w oparciu fotela kierowcy.

Post autor: Toper » 06 maja 2009, 16:40

dudekken pisze:Jeżeli krzywo podpiera ci plecy i "coś" wystaje z tyłu fotela to znaczy że coś w konstrukcji pękło lub się wyczepiło. Każdy fotel ma demontowaną tapicerkę więc czeka cię sporo pracy.
dobrze, że da się jak mówisz tą tapicerkę zdjąć.
Spróbuję poszukać jakiejś instrukcji, bo na razie znalazłem tylko do Kappy, może w Lybrze jest podobnie?

Podrawiam

dudekken

Odp: Lybra-coś odstaje w oparciu fotela kierowcy.

Post autor: dudekken » 06 maja 2009, 18:01

Do Lybry nie znajdziesz na pewno, wzoruj się na instrukcji Topcia z rozbiórki tapicerki Kappy, Ze względu na to że to przecież jedna marka powinno być na podobnej zasadzie.

Awatar użytkownika
BJK
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 351
Rejestracja: 09 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Warszawa (wcześniej Piła, Szczecin, Londyn)
Kontakt:

Odp: Lybra-coś odstaje w oparciu fotela kierowcy.

Post autor: BJK » 06 maja 2009, 18:05

Toper pisze:Witam,
mam taki problem, pasażer z tyłu ostatnio zauważył, że coś wypycha tapicerkę oparcia kierowcy. Mniej więcej na wysokości połowy oparcia.
Zdejmował ktoś już może alcantarę z oparcia w Lybrze? Muszę coś z tym zrobić, bo mi krzywo plecy podpiera i boję się, że usterka będzie postępować :(
Macie jakiś pomysł? Taka tapicerka w ogóle jest demontowalna? No i co z poduszką w oparciu :(?
Pozdrawiam
prawdopodobnie zepsuta podpórka ledźwi - w Lybrach takie coś było. U mnie też jest zepsute :?
Jakbyś zdejmował tapicerkę to rób fotki - przydadzą się dla innych :)

Awatar użytkownika
Toper
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 613
Rejestracja: 19 mar 2006, 0:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Odp: Lybra-coś odstaje w oparciu fotela kierowcy.

Post autor: Toper » 02 sie 2009, 12:49

Pilnie potrzebuję info, jak zdjąć podłokietnik w Lybrze.
Rozpiąłem tapicerkę, podniosłem ja do wysokości podłokietnika i dalej kupa. Wiem też co mi się złamało, taki pręt, który idzie od doły fotela do góry, podtrzymuje ten mechanizm do regulacji lędźwi. Niestety jest pęknięty na górze i dlatego muszę całą tapicerkę zdjąć :(

(już nie takie pilne, założyłem tapicerkę z powrotem, ale nie spinałem tego plastiku pod spodem, żeby się łatwiej do tego dobrać w przyszłym tygodniu ;-) )

Pozdrawiam

Gość

Odp: Lybra-coś odstaje w oparciu fotela kierowcy.

Post autor: Gość » 02 sie 2009, 14:44

Nigdy nie potrafiłem wytłumaczyć tylko sam zrobię chociaż na odległość to niemożliwe,zerknij
jpeg.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Toper
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 613
Rejestracja: 19 mar 2006, 0:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Odp: Lybra-coś odstaje w oparciu fotela kierowcy.

Post autor: Toper » 02 sie 2009, 15:15

dzięki za info.
Interesuje mnie pkt. 3, pewnie jest kluczowy ;-) skad mam wiedzieć, że czas przesunać podłokietnik na sama górę i go zdjać?
Rozumiem, że
1. opuszczam go na dół aż do zadziałania blokady
2. wciskam guzik i próbuję go odcignać w tej pozycji (na razie nie idzie i nic sie nie dzieje)
3. coś ma zaskoczyć i wtedy podnoszę go z powrotem na górę i zsuwam?

kurde, próbuję i nic nie idzie :(

Gość

Odp: Lybra-coś odstaje w oparciu fotela kierowcy.

Post autor: Gość » 02 sie 2009, 15:55

Opuszczasz do pierwszej zapadki ,wsadzasz rękę miedzy podłokietnik a siedzenie/bardzo h....to zrobić/wciskasz blokadę,krótkimi ruchami odciągnąć podłokietnik od siedzenia.Podłokietnik odsunie się od siedzenia obracasz do góry i wyciągasz.Inaczej nie potrafię wytłumaczyć.pic polega aby wsunąć rękę pomiedzy podłokietnik a siedzenie -jak to uczynisz masz jak już wyciągnięty podłokietnik.Wiem ,że nie idzie ale próbuj . :D

Awatar użytkownika
Toper
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 613
Rejestracja: 19 mar 2006, 0:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Odp: Lybra-coś odstaje w oparciu fotela kierowcy.

Post autor: Toper » 01 maja 2010, 12:22

Gość pisze:Opuszczasz do pierwszej zapadki ,wsadzasz rękę miedzy podłokietnik a siedzenie/bardzo h....to zrobić/wciskasz blokadę,krótkimi ruchami odciągnąć podłokietnik od siedzenia.Podłokietnik odsunie się od siedzenia obracasz do góry i wyciągasz.Inaczej nie potrafię wytłumaczyć.pic polega aby wsunąć rękę pomiedzy podłokietnik a siedzenie -jak to uczynisz masz jak już wyciągnięty podłokietnik.Wiem ,że nie idzie ale próbuj . :D
nie idzie :(
męczę się z tym już ponad godzinę i nic. Ani drgnie :(
Może tam między to siedzenie włożę jakiś łom, bo rąk to już nie czuję :(

Awatar użytkownika
pamaj
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 264
Rejestracja: 09 gru 2009, 16:37
Lokalizacja: Wrocław/J-L

Re: Lybra-coś odstaje w oparciu fotela kierowcy.

Post autor: pamaj » 15 maja 2010, 16:07

Mam ten sam problem, chcę wyciągnąć podłokietnik wg opisu i ani nie drgnie : cenzura :
Może jest inny sposób żeby się dostać do mechanizmu, który mi skrzypi. Myślałem żeby prysnąć od środka, ale obawiam się, że mogę pobrudzić alkantarę. Może ktoś ma na to jakiś patent i zechce podzielić się swoim doświadczeniem.

Awatar użytkownika
Toper
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 613
Rejestracja: 19 mar 2006, 0:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Lybra-coś odstaje w oparciu fotela kierowcy.

Post autor: Toper » 16 maja 2010, 0:05

pamaj pisze:Mam ten sam problem, chcę wyciągnąć podłokietnik wg opisu i ani nie drgnie : cenzura :
Może jest inny sposób żeby się dostać do mechanizmu, który mi skrzypi. Myślałem żeby prysnąć od środka, ale obawiam się, że mogę pobrudzić alkantarę. Może ktoś ma na to jakiś patent i zechce podzielić się swoim doświadczeniem.
Ja próbowałem wszystkiego i nie dałem rady. Ale muszę to jakoś zrobić, bo za bardzo mi to pęknięcie od podparcia lędźwiowego przeszkadza :(
Tyle, że ostatnio to nawet częściowo rozebrałem ten podłokietnik i odkręciłem 2 śruby mocujące do fotela, ale nie dałem rady ruszyć trzeciej :( słaby dostęp jest.

Jak sobie poradzisz z podłokietnikiem to daj znać.

Awatar użytkownika
pamaj
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 264
Rejestracja: 09 gru 2009, 16:37
Lokalizacja: Wrocław/J-L

Re: Lybra-coś odstaje w oparciu fotela kierowcy.

Post autor: pamaj » 16 maja 2010, 15:15

Ja na razie popsikałem WD 40 od środka ten mechanizm i jakby trochę mniej skrzypiało, ale czy na długo to wystarczy tego nie wiem. Wg instrukcji wygląda to prosto, natomiast chcąc to zrobić w praktyce trudno trafić na punkt, w którym powinno się odciągać podłokietnik. Dodatkowo lewą ręką ciężko chwycić od drugiej strony. Może faktycznie czymś podważyć, ale boję się żeby czegoś nie połamać. Robiłeś jakieś zdjęcia przy próbie demontażu?

Awatar użytkownika
Toper
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 613
Rejestracja: 19 mar 2006, 0:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Lybra-coś odstaje w oparciu fotela kierowcy.

Post autor: Toper » 17 maja 2010, 9:09

pamaj pisze:Ja na razie popsikałem WD 40 od środka ten mechanizm i jakby trochę mniej skrzypiało, ale czy na długo to wystarczy tego nie wiem. Wg instrukcji wygląda to prosto, natomiast chcąc to zrobić w praktyce trudno trafić na punkt, w którym powinno się odciągać podłokietnik. Dodatkowo lewą ręką ciężko chwycić od drugiej strony. Może faktycznie czymś podważyć, ale boję się żeby czegoś nie połamać. Robiłeś jakieś zdjęcia przy próbie demontażu?
robiłem, ale komórką, więc nie za wiele widać :(
Próbowałem na różne sposoby :( zdjąłem górę z podłokietnika, odsłoniłem mechanizm i widziałem jak on działał, ale jakbym nie próbował tak nie chce nawet drgnąć ten podłokietnik :(

Awatar użytkownika
kaeres
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1413
Rejestracja: 20 maja 2008, 0:00
Lokalizacja: Wodzislaw Sl., Poland

Lybra - da się ściągnąć tapicerkę fotela kierowcy ?

Post autor: kaeres » 28 maja 2010, 11:58

Czy można zajrzeć pod tapicerkę, a dokładniej mówiąc jej tylną część ?
Okazuje się, że albo mi sprężyna strzeliła albo gdzieś wyleciała z oczka i wystarczy włożyć.
Tak czy siak muszę to zrobić bo szpetnie wygląda (gdy usiądę to osoba za mną widzi taki wystający garb na wysokości moich pleców).
Dodam, że mam alcantarę i oczywiście poduchy z boku.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”