Przerywanie na LPG Kappa 3.0

Problemy, porady i opinie dotyczące LPG w Naszych Lanciach
krzychc
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 109
Rejestracja: 18 gru 2007, 0:00
Lokalizacja: Namysłów

Przerywanie na LPG Kappa 3.0

Post autor: krzychc » 10 lip 2009, 19:44

Witam, założyłem Stag300 z MagicJetami oraz Goldem do swojej Kappy 3.0 Przez 2500 km wszystko było super - spalanie na poziomie 12,5 oraz żadnej różnicy do benzyny (poza oszczędnością). Wczoraj zaczęło mi na niskich obrotach lekko szarpać jakby zaczynało brakować gazu. Przełączyłem na benzynę i wszystko OK. Zatankowałem do pełna i efekt podobny, choć mam wrażenie jakby szarpało troszkę mniej ale na niskich obrotach częściej na wysokich mniej. Podjechałem do firmy, w której mi montowano instalację, gdzie podłączono komputer i wg kompa wszystko prawidłowo - mapa wtrysku praktycznie pokrywała się z mapą wtrysku benzyny, praca wtrysków też ok i temperatura. Podpowiedziano mi, że może to być wina gazu (stacja na której tankuję nie ma dobrej opinii). Padło też hasło, że może to być coś z elektryką. Kilka dni wcześniej jak robiłem przegląd gwarancyjny LPG po podłączeniu czujnika spalin zasugerowano, że coś może być nie tak z sondą lambda (może być zawieszona). Cokolwiek to oznacza to auto spisywało sie na gazie super. Czy obecne szarpania na gazie mogą mieć coś wspólnego z lambdą? Co jeszcze może być przyczyną szarpania na niskich obrotach kiedy komputer LPG wskazuje prawidłowe parametry a na benzynie szarpania nie ma? Czy może to być zła jakość gazu (2500 km przejechałem na gazie z tej samej stacji i było OK)? Proszę Was o jakieś sugestie.

Awatar użytkownika
danielr
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 13
Rejestracja: 05 lip 2009, 14:49
Skype: daniel_rubaj
Lokalizacja: warszawa

Odp: Przerywanie na LPG Kappa 3.0

Post autor: danielr » 10 lip 2009, 21:04

Miałem to samo przerywało mi na niskich obrotach , przyczyna może być
uszkodzona sonda lambda lub
przepływomierz.
u mnie to było przyczyna ,paliła mi kappa wtedy tyle co ruski czołg ponad 30 l/ 100km LPG
teraz po wymianie sondy i przepływomierza spala mi 10l gazu
Kappa 2.0 20v 95r.

krzychc
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 109
Rejestracja: 18 gru 2007, 0:00
Lokalizacja: Namysłów

Odp: Przerywanie na LPG Kappa 3.0

Post autor: krzychc » 27 lip 2009, 22:11

danielr pisze:Miałem to samo przerywało mi na niskich obrotach , przyczyna może być
uszkodzona sonda lambda lub
przepływomierz.
u mnie to było przyczyna ,paliła mi kappa wtedy tyle co ruski czołg ponad 30 l/ 100km LPG
teraz po wymianie sondy i przepływomierza spala mi 10l gazu
Właśnie zaczynam odczuwać wzrost spalania. Z 12,5 do 17! Muszę jak najszybciej podjechać do serwisu i podpiąć pod komputer aby sprawdzić sondę.

-- 05 Sie 2009, 16:13 --

właśnie wracam z serwisu - sonda lambda i przepływomierz OK a silnik na benzynie, zdaniem mechanika działa prawidłowo. wszystko sprowadza się w takim razie do instalacji gazowej. Diagnostyk powiedział mi również, że nowa instalacja gazowa, ze względu na m.in. membrany reduktora musi być po jakimś czasie na nowo ustawiona ponieważ są to elementy, które świeżo zamontowane "układają się" i mogą po jakimś czasie wymagać ponownej regulacji układu. Po wizycie u gazownika dam znać.

-- 27 Wrz 2009, 23:12 --

zauważyłem pewną prawidłowość - przerywanie na gazie na niskich obrotach dokucza mi dopóki nie wykorzystam 2/3 zbiornika gazu. Jeśli pozostaje mi 1/3 zbiornika przerywanie praktycznie nie pojawia się. Czy macie jakieś pomysły?

-- 29 Wrz 2009, 22:04 --

Czy ktoś z Was spotkał się z taką przypadłością, że praca silnika na gazie zależy od ilości gazu w butli? Na niskich obrotach silnik potrafi przerywać jeśli gazu jest więcej jak 1/3 baku. Jeśli gazu jest poniżej 1/3 przerywanie nie występuję lub zdarza się bardzo rzadko. Jeden z instalatorów zasugerował uszkodzony reduktor jako tą część, która powinna regulować ciśnienie gazu, zależące m.in. od ilości w zbiorniku.

ODPOWIEDZ

Wróć do „::: LPG :::”