Lybra-MP3 przez stary zestaw głośnomówiący Nokia MCC-1

feros
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 54
Rejestracja: 25 mar 2008, 0:00
Skype: feros_lj
Lokalizacja: Świecie

Lybra-MP3 przez stary zestaw głośnomówiący Nokia MCC-1

Post autor: feros » 26 sie 2009, 21:38

Witam
Lancie Lybre kupiłem z zamontowanym zestawem głośnomówiącym Nokia 6310i z uchwytem MCC-1.

Jeździłem z tym, bo nie miałem czasy z tym nic zrobić, ale dzisiaj coś mnie tchnęło, że może jest możliwość podłączenia tam odtwarzacza MP3 np. nawigację, którą wożę.

Odkręciłem w cholerę ten uchwyt, bo i tak już nikt nie używa tego telefonu (dobrej legendy z resztą).

Przy suficie mam mikrofon jeszcze.

No ale nic. Popatrzyłem sobie na tą wtyczkę, którą wyjąłem z tego uchwytu MCC-1 i drogą dedukcji próbowałem kabelki poskręcać z wtyczką mini jack i włożyłem do nawigacji.
Puściłem muzykę, włączyłem radio no i czekałem na efekty, ale nic nie było słychać. Nic nie przełączyło. Oczywiście ci którzy wiedzą dlaczego, mogą się teraz śmiać.
Proszę podpowiedzcie mi co i jak mam podłączyć, żeby grało.
Przeszukałem już "elektrodę" i nic nie znalazłem. Szukałem schematu tego kabla co wychodzi, nic nie ma. Nie wiem które kabelki odpowiadają za dźwięk.
Załączam fotki.
1.JPG
2.JPG
4.JPG
5.JPG
6.JPG
7.JPG
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Lancia Lybra 1.9JTD SW '00 / 105KM

Osobiście nie naprawiam, ale samodzielna diagnoza usterki w samochodzie przynosi wiele satysfakcji.
Sam zamawiam części.

Awatar użytkownika
lordabarth
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 143
Rejestracja: 23 lis 2008, 0:00
Skype: lordabarth
Imię: Michał
Lokalizacja: Wolbrom

Odp: Lybra-MP3 przez stary zestaw głośnomówiący Nokia MCC-1

Post autor: lordabarth » 26 sie 2009, 21:57

ELEKTRODA

Masz tam opis wyjsc z 6310.
Ostatnio zmieniony 27 sie 2009, 0:11 przez lordabarth, łącznie zmieniany 1 raz.

feros
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 54
Rejestracja: 25 mar 2008, 0:00
Skype: feros_lj
Lokalizacja: Świecie

Odp: Lybra-MP3 przez stary zestaw głośnomówiący Nokia MCC-1

Post autor: feros » 26 sie 2009, 22:42

Próbowałem
Podłączyłem 5 kabel (żółty) licząc od Końca (z obrazka 6.jpg) pod kanał lewy (+) i GND pod 6 kabel (próbowałem też na pomarańczowy).
Radio gra, ale żadnej muzyki z nawigacji nie słychać.

Awatar użytkownika
lordabarth
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 143
Rejestracja: 23 lis 2008, 0:00
Skype: lordabarth
Imię: Michał
Lokalizacja: Wolbrom

Odp: Lybra-MP3 przez stary zestaw głośnomówiący Nokia MCC-1

Post autor: lordabarth » 27 sie 2009, 0:14

Wydaje mi sie ze urzadzenie musi byc wprowadzone w stan odbioru dzwieku przez podanie sygnalu na odpowiedni pin.

feros
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 54
Rejestracja: 25 mar 2008, 0:00
Skype: feros_lj
Lokalizacja: Świecie

Odp: Lybra-MP3 przez stary zestaw głośnomówiący Nokia MCC-1

Post autor: feros » 01 wrz 2009, 23:22

Dobra, a jak mam to zrobić bez odkręcania radia? To jest pytanie. Nie chcę nic odkręcać.

Jeżeli był tam zestaw słuchawkowy, to znaczy że teoretycznie jak wlutuję np. wtyczkę od SE, to powinien mi np. K800 chodzić na tym.

Kwestia, skąd pozyskać takie informacje :-?

Nie wiem na jakiej zasadzie działa to radio w lanci, czy jak wykryje dźwięk (napięcie) na odpowiednim pinie, to wyciszy się samo i przekieruje ten dźwięk na głośniki?
Nie mam pojęcia. Też wydaje mi się, ze może to być jeszcze jeden pin, który wycisza radio i musi być podłączony.....ale gdzie? :D
Lancia Lybra 1.9JTD SW '00 / 105KM

Osobiście nie naprawiam, ale samodzielna diagnoza usterki w samochodzie przynosi wiele satysfakcji.
Sam zamawiam części.

Awatar użytkownika
lordabarth
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 143
Rejestracja: 23 lis 2008, 0:00
Skype: lordabarth
Imię: Michał
Lokalizacja: Wolbrom

Odp: Lybra-MP3 przez stary zestaw głośnomówiący Nokia MCC-1

Post autor: lordabarth » 05 gru 2009, 15:36


Gość

Odp: Lybra-MP3 przez stary zestaw głośnomówiący Nokia MCC-1

Post autor: Gość » 07 gru 2009, 21:19

lordabarth pisze:Wydaje mi sie ze urzadzenie musi byc wprowadzone w stan odbioru dzwieku przez podanie sygnalu na odpowiedni pin.

Dobrze Ci sie wydaje należy podać sygnał masy na pin2/złącze napięciowe iso/ złącza A
Powodzenia

feros
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 54
Rejestracja: 25 mar 2008, 0:00
Skype: feros_lj
Lokalizacja: Świecie

Re: Lybra-MP3 przez stary zestaw głośnomówiący Nokia MCC-1

Post autor: feros » 28 maja 2010, 18:43

Nie czaje, jaki pin 2 jakie złącze A? Po za tym tam jest 13 kabelków, a we wtyczce jest 9 pinów :-?
Lancia Lybra 1.9JTD SW '00 / 105KM

Osobiście nie naprawiam, ale samodzielna diagnoza usterki w samochodzie przynosi wiele satysfakcji.
Sam zamawiam części.

Awatar użytkownika
lordabarth
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 143
Rejestracja: 23 lis 2008, 0:00
Skype: lordabarth
Imię: Michał
Lokalizacja: Wolbrom

Re: Lybra-MP3 przez stary zestaw głośnomówiący Nokia MCC-1

Post autor: lordabarth » 29 maja 2010, 8:42

Chodzi o wtyczki w radiu.Masz dwie kostki ISO do radia A z napięciami i B z wyjściami głośników.
Na tym rysunku A na dole ,B w środku.


Obrazek


Ale bardziej mi chodzilo o to co jest na schemacie ktory wkleiłem wcześniej.Szczególnie po lewej stronie .

Awatar użytkownika
lulu85
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1390
Rejestracja: 09 cze 2009, 21:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lybra-MP3 przez stary zestaw głośnomówiący Nokia MCC-1

Post autor: lulu85 » 29 maja 2010, 8:56

A nie myślałeś żeby iść prostszą linią ?

- Jeżeli Twoja navi ma tryb nadawania FM - transmiter FM
- Jeżeli masz nowszą Nokię - adapter popport albo co tam innego wynaleźli teraz, ewentualnie pokombinowanie z podmianą elementów zestawu CK-7W i puszczenie muzyki przez Bluetooth.

Sprawdź może jeszcze z jakąś 63/63(i) czy ten zestaw jest sprawny w 100%
Były :
Kappa TDS, Kappa 2.0 20vt, Kappa JTD

sel
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 173
Rejestracja: 25 paź 2009, 8:54
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Lybra-MP3 przez stary zestaw głośnomówiący Nokia MCC-1

Post autor: sel » 29 maja 2010, 14:37

Wydaje mi się,że znowu będziesz musiał zdemontować schowek a pod nim znajdziesz moduł nokia do telefonu.Dochodzą tam przewody głośnika,anteny,słuchawki i zasilania-sterowania radia.Tam należy szukać problemu i sposobu podłączenia.Mam samochód z tego samego roku produkcji,podejrzewam że u ciebie jest podobnie.Dodać mogę że czasami radio głupiało gdy słuchawka była odpięta.Po odpięciu modułu problem ustąpił.Radziłbym jednak radio wymontować w celu sprawdzenia,który pin odpowiada za sterowanie.Gdyby udało się podłączyć,to wrzuć mały opis.
Lancia Lybra 1.9JTD 2000r.

feros
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 54
Rejestracja: 25 mar 2008, 0:00
Skype: feros_lj
Lokalizacja: Świecie

Re: Lybra-MP3 przez stary zestaw głośnomówiący Nokia MCC-1

Post autor: feros » 29 maja 2010, 15:40

No właśnie, powinno jeszcze być jakieś pudełeczko Nokia (nawet nie wiem co to za model i może bt ma :-? )....że ja na to nie wpadłem i nie sprawdziłem przy zdjętym schowku :x
Najlepiej to bym zastąpił ten moduł noki jakimś BT. Było by uniwersalnie i bezprzewodowo. No i chciał bym, żeby to bt było stereo, a kabel do pudełka noki pewnie mono idzie:(. Kuzyn w swojej alfie 159, którą ostatnio z Holandii przyprowadziliśmy, ma zamontowane takie ustrojstwo. Nazywa się Parrot i wygląda tak: http://www.parrot.com/usa/products/blue ... ot-mki9200" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;
To by było świetne. Cały czas chodzi mi o muzę, a to by rozwiązywało problem muzyki i zestawu głośnomówiącego.
Lancia Lybra 1.9JTD SW '00 / 105KM

Osobiście nie naprawiam, ale samodzielna diagnoza usterki w samochodzie przynosi wiele satysfakcji.
Sam zamawiam części.

sel
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 173
Rejestracja: 25 paź 2009, 8:54
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Lybra-MP3 przez stary zestaw głośnomówiący Nokia MCC-1

Post autor: sel » 29 maja 2010, 23:13

Tutaj masz jak zamontować MP3viewtopic.php?f=74&t=6840&start=0&hilit ... +mp3+lybraTo wyjaśni jak zamontować inne źródło dźwięku.
Lancia Lybra 1.9JTD 2000r.

feros
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 54
Rejestracja: 25 mar 2008, 0:00
Skype: feros_lj
Lokalizacja: Świecie

Re: Lybra-MP3 przez stary zestaw głośnomówiący Nokia MCC-1

Post autor: feros » 30 maja 2010, 13:32

Dzisiaj znalazłem centralkę HFU-2 sprytnie schowaną nie daleko nawiewu na nogi od strony pasażera:)

Jakiś duży bezpiecznik tam jest, ze światełkiem ("finder"). Podłączyłem na krótko źródło dźwięku i te kable są połączone do głośnika pasażera (bezpośrednio), a miałem nadzieje, że do radia. Jakość dźwięku - marna i to już kończy moje zmagania z tym zestawem. Chyba rzeczywiście będę musiał rozebrać to radio jak chcę dobry dźwięk i stereo.

Mogę jeszcze polutować sobie wtyczkę do SE na pop-port ale nie ma gwarancji, że to zatrybi, więc wypiąłem tą centralkę, pozwijałem kable i poskładałem wszystko.

Zacznę rozglądać się za urządzeniem typu "Parrot" (wbudowana pamięć i możliwość parowania wszystkich telefonów na BT), podłącze to ładnie do radyjka na aux i wykorzystam wyciszanie radia. To jest chyba najrozsądniejsze wyjście.

Dziękuję wszystkim za podpowiedzi.
Lancia Lybra 1.9JTD SW '00 / 105KM

Osobiście nie naprawiam, ale samodzielna diagnoza usterki w samochodzie przynosi wiele satysfakcji.
Sam zamawiam części.

feros
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 54
Rejestracja: 25 mar 2008, 0:00
Skype: feros_lj
Lokalizacja: Świecie

Re: Lybra-MP3 przez stary zestaw głośnomówiący Nokia MCC-1

Post autor: feros » 01 cze 2010, 17:53

Poczytałem trochę na włoskim forum i jeżeli dobrze zrozumiałem, to mp3 można podłączyć bez wyciągania radia. Dzisiaj podłącze (wcześniej wspomnianą nawigację) na kurtko i zobaczę czy to działa. Mam zamiar zrobić dokładną fotorelacje:)
Lancia Lybra 1.9JTD SW '00 / 105KM

Osobiście nie naprawiam, ale samodzielna diagnoza usterki w samochodzie przynosi wiele satysfakcji.
Sam zamawiam części.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio & Navi”