Problem z praca silnika po zalozeniu LPG

Problemy, porady i opinie dotyczące LPG w Naszych Lanciach
bartek.p
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 15
Rejestracja: 21 cze 2009, 10:17
Lokalizacja: Katowice

Problem z praca silnika po zalozeniu LPG

Post autor: bartek.p » 06 wrz 2009, 10:39

Witam,
Sprawa wyglada tak, przychodze do samochodu odpalam go po nocy. Silnik nie trzyma obrotow wyzszych takich jak na ssaniu, nie pali na ktorys cylinder, na pewno w jednym cyklu wtrysku benzyny na 3 cylinder nie zapali w kolejnym cyklu zapali bo raz slychac ze chodzi na 4 gary raz zaczyna pracowac na 3 po czym spowrotem zaczyna pracowac na 4, obroty spadaja na 500, kilka razy zgasnie, po 2 minutach jest wszystko ok. obroty zaczynaja wzrastac i juz wsztstko normalnie pracuje.
Natomiast jak rozlacze kleme przyjde rano do auta, zaloze kleme, auto normalnie odpala bez tych wszystkich ceregieli...
Co to moze byc, jak to naprawic? Kidys widzialem na forum podobny temat ale nie moge sie juz go doszukac ;-/ pomocy!
Z gory dziekuje za odpowiedz
Pozdrawiam
Bartek


silnik 2.0 20V VIS

KGB
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1456
Rejestracja: 17 sty 2009, 0:00
Lokalizacja: Ełk/wawa

Odp: Problem z praca silnika po zalozeniu LPG

Post autor: KGB » 06 wrz 2009, 20:43

jaki gaz masz zalozony ?

bartek.p
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 15
Rejestracja: 21 cze 2009, 10:17
Lokalizacja: Katowice

Odp: Problem z praca silnika po zalozeniu LPG

Post autor: bartek.p » 06 wrz 2009, 21:08

sekwencyjny, sterownik SEC

Awatar użytkownika
Krzys
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 672
Rejestracja: 12 kwie 2008, 0:00
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Piaseczno / Krasnobród

Odp: Problem z praca silnika po zalozeniu LPG

Post autor: Krzys » 07 wrz 2009, 11:51

Wracaj do gazowników. Najczęściej przyczyną złej pracy na benzynie jest LPG. U Ciebie obstawiałbym źle ustawioną instalację LPG. Może być to wina także nieszczelnych wtrysków LPG. Ale obstawiam to pierwsze.

KGB
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1456
Rejestracja: 17 sty 2009, 0:00
Lokalizacja: Ełk/wawa

Odp: Problem z praca silnika po zalozeniu LPG

Post autor: KGB » 08 wrz 2009, 11:15

masz zle ustawiony mnoznik i kalibracja ci sie rozjezdza ,sporo tez zalezy od reduktora i wtryskow ,
jak masz SECa to pewnie dali najtansze Valteki i reduktor moze nie byc za ciekawy - jak nie bedzie trzymal cis. to tez beda sie mapy rozjezdzac

mike_d
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 740
Rejestracja: 10 kwie 2007, 0:00

Odp: Problem z praca silnika po zalozeniu LPG

Post autor: mike_d » 08 wrz 2009, 21:27

U mnie wtryski gazu puszczaly gaz i zalewało silnik podczas pierwszego odpalania rano. Po chwili wszystko wracało do normy.

bartek.p
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 15
Rejestracja: 21 cze 2009, 10:17
Lokalizacja: Katowice

Odp: Problem z praca silnika po zalozeniu LPG

Post autor: bartek.p » 09 wrz 2009, 10:54

dziekuje za odpowiedzi,
to mnie wlasnie interesowalo.
przekaze to swojemu gazownikowi nich cos z tym zrobi bo mnie to juz doporowadza do nerwicy. 3 miesiace meczarni bo nie mam kiedy im auta zostawic... a jednak przynajmniej 2 dni bedzie im trzeba bo na cieplym silniku tego nie sprawdza...
pozdrawiam

wezuwiusz3
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 25
Rejestracja: 26 wrz 2009, 23:24
Lokalizacja: Pustyny

Odp: Problem z praca silnika po zalozeniu LPG

Post autor: wezuwiusz3 » 27 wrz 2009, 0:06

Bartek.Podobnie mam przy mojej Dedrze.Z tymi obrotami akurat mogę ci pomóc ,bo sam też z tym sobie poradziłem.Zresetuj kompa,(ściągnij klemę na parę sekund),poczym włącz zapłon na około 5 sekund,wyłącz ,terz na około 5 sekund i odpal auto na benzynie.Zrób to na powietrzu,nie w garażu.Po prostu trzeba zaprogramować krokowca.Jak będziesz zdejmował klemę ,to rób to co ci mówię z tym programowaniem za każdym razem .U mnie pomogło.Po każdej ingerencji przy krokowcu ,trzeba zaproramować powtórnie kompa.

ODPOWIEDZ

Wróć do „::: LPG :::”