Thesis - podgrzewane szyby i lusterka

bobik123

Thesis - podgrzewane szyby i lusterka

Post autor: bobik123 » 01 sty 2010, 19:06

Czy w thesis wystepują podgrzewane uszczelki drzwi kierowcy?Jesli tak to gdzie to jest zaznaczone na tym schemacie?
ogrzewanie scemat.JPG
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

argenta67

Odp: Thesis-Podgrzewane szyby i lusterka

Post autor: argenta67 » 01 sty 2010, 20:41

Występuje we wszystkich drzwiach ale nie ma na tym schemacie

argenta67

Odp: Thesis-Podgrzewane szyby i lusterka

Post autor: argenta67 » 01 sty 2010, 22:27

A dlaczego interesuje cie Thesis?

bobik123

Odp: Thesis-Podgrzewane szyby i lusterka

Post autor: bobik123 » 02 sty 2010, 6:49

Bo mam akurat taki wózek na warsztacie.Gość w zaparte twierdzi,że ma podgrzewane uszczelki w drzwiach,ale ja tam żadnych kabli nie widzę-dlatego pytam gdzie one się znajdują? Pytałem o to jan123456,ale ten sam nie wie gdzie i czy w ogóle są?Cosik mi tu podjezdza lipą?W/g mnie gość nie wie co ma,przejrzałem instrukcje do thesis ale tam ani słowa nie ma ten temat.Nawet w connect nie ma opcji włączenia tego ustrojstwa-cosik mi ,Panie argenta67 nie pasuje.Brak kabli ?Więc jak to miałoby być sterowane?Chyba,że włączasz nadmuch powietrza specjalnym kanałem na te uszczelki?Podjadę do serwisu fiata aby podłączyli mi thesis pod body computer i zobaczę co tam mozna obejrzeć?Niema innego schematu do podgrzewanych lusterek i szyb-też poświęciłem troszkę czasu dla poszukania tego dziadostwa?/ustrojstwa/

argenta67

Odp: Thesis-Podgrzewane szyby i lusterka

Post autor: argenta67 » 02 sty 2010, 8:16

bobik123 pisze:Bo mam akurat taki wózek na warsztacie.Gość w zaparte twierdzi,że ma podgrzewane uszczelki w drzwiach,ale ja tam żadnych kabli nie widzę-dlatego pytam gdzie one się znajdują? Pytałem o to jan123456,ale ten sam nie wie gdzie i czy w ogóle są?Cosik mi tu podjezdza lipą?W/g mnie gość nie wie co ma,przejrzałem instrukcje do thesis ale tam ani słowa nie ma ten temat.Nawet w connect nie ma opcji włączenia tego ustrojstwa-cosik mi ,Panie argenta67 nie pasuje.Brak kabli ?Więc jak to miałoby być sterowane?Chyba,że włączasz nadmuch powietrza specjalnym kanałem na te uszczelki?Podjadę do serwisu fiata aby podłączyli mi thesis pod body computer i zobaczę co tam mozna obejrzeć?Niema innego schematu do podgrzewanych lusterek i szyb-też poświęciłem troszkę czasu dla poszukania tego dziadostwa?/ustrojstwa/
Niestety, może to i pachnie koledze lipą(wiosna blisko)ale tak jest, w uszczelkach w drzwiach nad szybami, tych górnych idą przewody i jest taka dwu-stykowa hermetyczna kostka a w tych gumkach są prawdopodobnie druty oporowe zapewne do tego aby grzać te szyby bo niestety zamarzają jebi : cenzura : Wiem też o tym, że Janek nie słyszał nic na ten temat, ciekawe co powiedzą w ASO. Przewody idą na 100%, bynajmniej u mnie w aucie.

bobik123

Odp: Thesis-Podgrzewane szyby i lusterka

Post autor: bobik123 » 02 sty 2010, 18:17

Już wyprostowałem gościa z thesis to co jest w uszczelkach to czujniki przeciwzgnieceniowe.Po rozebraniu drzwi do "golasa"i odłączeniu kostek na zestawie wskazników warczy ,że nie ma przeciązeniówki podnosnika szyb.

P.S.
Jeszcze raz dziekuję .
Ostatnio zmieniony 02 sty 2010, 21:07 przez bobik123, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Jano
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 305
Rejestracja: 18 sty 2009, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: Thesis-Podgrzewane szyby i lusterka

Post autor: Jano » 02 sty 2010, 19:10

Fachowo i rzeczowo na temat......
Lybra 2,4 JTD CF3

argenta67

Odp: Thesis-Podgrzewane szyby i lusterka

Post autor: argenta67 » 02 sty 2010, 19:25

To co piszesz jest również możliwe bo choć ja rozbierałem drzwi i tak jak pisałem wcześniej są te kable we wszystkich drzwiach to nie miałem zamiaru niszczyć takiej uszczelki aby sprawdzić co tam jest w środku.

Awatar użytkownika
Michael G
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 114
Rejestracja: 05 maja 2009, 11:57
Lokalizacja: Zgierz

Odp: Thesis-Podgrzewane szyby i lusterka

Post autor: Michael G » 06 sty 2010, 16:59

argenta67 pisze:To co piszesz jest również możliwe bo choć ja rozbierałem drzwi i tak jak pisałem wcześniej są te kable we wszystkich drzwiach to nie miałem zamiaru niszczyć takiej uszczelki aby sprawdzić co tam jest w środku.
Ja tam mechanikiem nie jestem ale wydaje mi się że to podgrzewanie uszczelek to jakaś ściema.
Mam Thesiske i nigdzie zadnych kabli do uszczelek. Do tego musiał by byc cały system grzewczy s termostatem itd... Powinny być jakieś kontrolki, gdyby układ zdechł a nie ma.
Nigdzie nic o tym się nie pisze. A jak by było to by Włosi w instrukcji napisali. W końcu i tak ma ze 400 stron i jedna więcej czy mniej nie zrobiła by różnicy
Do tego wydaje mi się, że jakby zafundować gumie taki galimatjas tempertur to uszczelka poleci w 3 lata jak nic z powodu parcienia materiału. Myślę, że jest jedynie nawiew na szyby. Albo jakiś kanał grzewczy w dzwiach. Bo przód i tył mają niezalezne ogrzewanie ale to wiecie
A uszczelki marzną sprawdziłem....
Pozdrawiam
Michael G
W każdej kobiecie jest Lancii dwie trzecie.Były: Thema 2.0 16V 155 KM,Kappa 2,4 JTD 136 KM, Wiśniowy Thesis 2,4 JTD 150 KM Tereską zwany ;-)

argenta67

Odp: Thesis-Podgrzewane szyby i lusterka

Post autor: argenta67 » 06 sty 2010, 18:15

Michael G pisze: Ja tam mechanikiem nie jestem
Mam Thesiske i nigdzie zadnych kabli do uszczelek.
Nigdzie nic o tym się nie pisze.
Dobrze, że mechanikiem nie jesteś ale i polonistą też nie a w tym wątku temat został wyjaśniony dość wyraźnie i tak JEST NAPISANE, że kable w uszczelkach są( : zdziwiony : ty ich nie widzisz) i służą do zabezpieczenia przed zgnieceniem np paluszków jak kto je wsadzi pod czas zamykania szyby, u ciebie "nigdzie nic o tym nie pisze", choć to ten sam wątek. : cenzura :

Awatar użytkownika
Michael G
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 114
Rejestracja: 05 maja 2009, 11:57
Lokalizacja: Zgierz

Odp: Thesis-Podgrzewane szyby i lusterka

Post autor: Michael G » 07 sty 2010, 16:45

argenta67 pisze:
Michael G pisze: Dobrze, że mechanikiem nie jesteś ale i polonistą też nie a w tym wątku temat został wyjaśniony dość wyraźnie i tak JEST NAPISANE, że kable w uszczelkach są( : zdziwiony : ty ich nie widzisz) i służą do zabezpieczenia przed zgnieceniem np paluszków jak kto je wsadzi pod czas zamykania szyby, u ciebie "nigdzie nic o tym nie pisze", choć to ten sam wątek. : cenzura :
Po pierwsze to wykazał sie kolega dokładnie tym co ja. Nieuważnym czytanie postu :-).
Czyli z Ciebie też polonista do bani. :roll: i jest nas dwóch

Ja pisałem o kablach od ogrzewania a nie o jakichkolwiek kablach. To po pierwsze.
Co do "nigdzie nic o tym nie pisze", miałem na myśli informację w instrukcji obsługi o istnieniu ogrzewania uszczelek. To tez napisałem.
Dalej we wcześniejszych postach, wyjaśnione jest że są czujniki przeciwzgnieceniowe a nie kable od ogrzewania A ty sam piszesz, że uszczelki nie rozwalałeś by to sprawdzić.
Co do "dobrze żę nie jestem mechanikiem..." mhm pewnie tak :D ....wykonuje bowiem inną równie szlachetną profesję :-), która nie skłania do malkontenctwa :lol:

Finito w temacie :lol:
Pozdrawiam
Michael G
W każdej kobiecie jest Lancii dwie trzecie.Były: Thema 2.0 16V 155 KM,Kappa 2,4 JTD 136 KM, Wiśniowy Thesis 2,4 JTD 150 KM Tereską zwany ;-)

flyshark
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 316
Rejestracja: 27 paź 2007, 0:00
Imię: http://www.flyshark.ayz.p
Lokalizacja: Krasnystaw a obecnie Pruszcz Gdanski
Kontakt:

Re: Thesis-Podgrzewane szyby i lusterka

Post autor: flyshark » 15 gru 2011, 15:37

Witam serdecznie i pozdrawiam

Co do tematu grzania, to mam pytanie :
czy jest, a jeżeli tak to jak można sprawdzić podgrzewanie przedniej szyby w Thesis ( tak jak moja 2003 Emblema 2.4 )
Tak mnie zaintrygowało pewne ogłoszenie a ponieważ jestem świeżym posiadaczem to postanowiłem zapytać.

Dzięki, pozdrawiam i wesołych świąt.

Awatar użytkownika
grnb
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 444
Rejestracja: 18 mar 2011, 19:52
Imię: piotr
Lokalizacja: Racibórz

Re: Thesis-Podgrzewane szyby i lusterka

Post autor: grnb » 15 gru 2011, 16:44

osobiście nie spotkałem się z podgrzewaną szybą przednią w thesisie
Lancie:

'02 Thesis 2.0t, http://do-slubu.com.pl

'07 ypsilon 1,4 16v,

flyshark
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 316
Rejestracja: 27 paź 2007, 0:00
Imię: http://www.flyshark.ayz.p
Lokalizacja: Krasnystaw a obecnie Pruszcz Gdanski
Kontakt:

Re: Thesis-Podgrzewane szyby i lusterka

Post autor: flyshark » 15 gru 2011, 17:00

To ludzie niezłe bzdury wypisują w ogłoszeniach, chcąc sprzedać samochód. :-?

LUKI82

Re: Thesis-Podgrzewane szyby i lusterka

Post autor: LUKI82 » 15 gru 2011, 17:35

przednia szyba jest podgrzewana. Podgrzewanie znajduje się w dolnej części szyby ( czarnej ) zaraz pod wycieraczkami, uzwojenie widoczne jest w słoneczny dzień gdy na szybę świeci słońce. Pod plastikowym podszybiem znajduje się złącze ( kostka ).

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”