problem z kontrolka

Problemy, porady i opinie dotyczące LPG w Naszych Lanciach
m.m1981
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 16
Rejestracja: 05 mar 2010, 17:10
Lokalizacja: gorka jaklińska

problem z kontrolka

Post autor: m.m1981 » 28 mar 2010, 19:44

panowie moze mi ktos pomoc mam taki problem jezdze lancia delta od miesiaca i nie wiem co sie dzieje co jak jade na PB to jest wszystko ok a jak na LPG to zapala sie kontrolka wtrysku co to moze byc? dodam jeszcze ze reset komputera nie wiele daje niby po tym jest chwila spokoju ale po czasie problem wraca(jak zaswieci sie kontrolka to nic innego sie sie nie dzieje silnik pracuje normalnie trzyma wolne obroty przyspiesza normalnie i wszystko jest ok tylko ta kontrolka mnie wkurza) co moze byc powodem ze tak sie dzieje moze mial ktos pododny przypadek? POMOCY

Awatar użytkownika
Daro_wawa
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 407
Rejestracja: 29 maja 2009, 9:35
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Odp: problem z kontrolka

Post autor: Daro_wawa » 28 mar 2010, 20:08

m.m1981 pisze:panowie moze mi ktos pomoc mam taki problem jezdze lancia delta od miesiaca i nie wiem co sie dzieje co jak jade na PB to jest wszystko ok a jak na LPG to zapala sie kontrolka wtrysku co to moze byc? dodam jeszcze ze reset komputera nie wiele daje niby po tym jest chwila spokoju ale po czasie problem wraca(jak zaswieci sie kontrolka to nic innego sie sie nie dzieje silnik pracuje normalnie trzyma wolne obroty przyspiesza normalnie i wszystko jest ok tylko ta kontrolka mnie wkurza) co moze byc powodem ze tak sie dzieje moze mial ktos pododny przypadek? POMOCY
A może kolega niema emulatora wtryskiwaczy i jak się przełączasz na gaz to wyskakuje błąd wtryskiwaczy. Podjęć do gazownika żeby sprawdził
Były :
1.Kappa 2.4b 2.Kappa 2,4b 3.Kappa 2.0 4.Kappa 2.0 5.Kappa 2.4b 6. Kappa 2.4b 7.Kappa Coupe 2.4 20V nr 1410,Kappa Coupe 2.4 20V nr 0615, Lanos 1.6 16V,Kappa Coupe 2.0 20VT nr 2774
Jest :
BMW E39 2.5 24V
OPEL VECTRA C GTS OPC LINE

m.m1981
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 16
Rejestracja: 05 mar 2010, 17:10
Lokalizacja: gorka jaklińska

Re: problem z kontrolka

Post autor: m.m1981 » 28 mar 2010, 20:46

A może kolega niema emulatora wtryskiwaczy i jak się przełączasz na gaz to wyskakuje błąd wtryskiwaczy. Podjęć do gazownika żeby sprawdził



a mozesz mi powiedziec co to jest i do i gdzie tego szukac (to moje pierwsze auto z wtryskiem i niewiem co tam gdzxie szukac)do tej pory byly same gazniki i o nich wiem wszystko(dodam jeszcze ze mam silnik 1.6 8V 75 kucy)

Awatar użytkownika
Daro_wawa
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 407
Rejestracja: 29 maja 2009, 9:35
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Odp: Re: problem z kontrolka

Post autor: Daro_wawa » 28 mar 2010, 21:09

m.m1981 pisze:A może kolega niema emulatora wtryskiwaczy i jak się przełączasz na gaz to wyskakuje błąd wtryskiwaczy. Podjęć do gazownika żeby sprawdził



a mozesz mi powiedziec co to jest i do i gdzie tego szukac (to moje pierwsze auto z wtryskiem i niewiem co tam gdzxie szukac)do tej pory byly same gazniki i o nich wiem wszystko(dodam jeszcze ze mam silnik 1.6 8V 75 kucy)
zależy to od instalacji gazowej jaką masz zamontowaną więc tak z góry nie jestem w stanie podać ci przykładu gdzie to się znajduje ale z tego co piszesz że na PB jest wszystko oki a na gazie bładą wtryskiwaczy to wydaje mi się że albo brak emulatora lub mógł się uszkodzić i raczej nikt nie da ci konkretnej odpowiedzi jeśli tego nie zobaczy.
Były :
1.Kappa 2.4b 2.Kappa 2,4b 3.Kappa 2.0 4.Kappa 2.0 5.Kappa 2.4b 6. Kappa 2.4b 7.Kappa Coupe 2.4 20V nr 1410,Kappa Coupe 2.4 20V nr 0615, Lanos 1.6 16V,Kappa Coupe 2.0 20VT nr 2774
Jest :
BMW E39 2.5 24V
OPEL VECTRA C GTS OPC LINE

m.m1981
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 16
Rejestracja: 05 mar 2010, 17:10
Lokalizacja: gorka jaklińska

Re: problem z kontrolka

Post autor: m.m1981 » 28 mar 2010, 21:27

ok dzieki za pomoc chociaz i tak nic z tego nie wiem dez wizyty u fachowca sie nie obejdzie tylko ze oni wszyscy mnie zloszcza bo bylem juz u trzech i kazdy mowi co innego jeden ze niby musialem zly gaz zatankowac drugi ze to moze sonda lambda a trzeci ze to pewnie tylko jakies styki od wtrysku zasniedzialy llub nie ma gdzies masy...to na oko a pozatym kazdy z nich twierdzi ze musi auto do kompa podlaczyc za to mnie 70zeta skasuje i nie daja gwarancji ze komp pokaze co jest bledem a co myslicz o tym mowia czy to moze byc cos z tego co mowia

Awatar użytkownika
Daro_wawa
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 407
Rejestracja: 29 maja 2009, 9:35
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Odp: Re: problem z kontrolka

Post autor: Daro_wawa » 28 mar 2010, 21:33

m.m1981 pisze:ok dzieki za pomoc chociaz i tak nic z tego nie wiem dez wizyty u fachowca sie nie obejdzie tylko ze oni wszyscy mnie zloszcza bo bylem juz u trzech i kazdy mowi co innego jeden ze niby musialem zly gaz zatankowac drugi ze to moze sonda lambda a trzeci ze to pewnie tylko jakies styki od wtrysku zasniedzialy llub nie ma gdzies masy...to na oko a pozatym kazdy z nich twierdzi ze musi auto do kompa podlaczyc za to mnie 70zeta skasuje i nie daja gwarancji ze komp pokaze co jest bledem a co myslicz o tym mowia czy to moze byc cos z tego co mowia
ile czasu jeździsz tym autem i od jak długo pali ci się kontrolka??
i powiedz mi jaką instalacje masz założoną sekwencja czy inna??
Były :
1.Kappa 2.4b 2.Kappa 2,4b 3.Kappa 2.0 4.Kappa 2.0 5.Kappa 2.4b 6. Kappa 2.4b 7.Kappa Coupe 2.4 20V nr 1410,Kappa Coupe 2.4 20V nr 0615, Lanos 1.6 16V,Kappa Coupe 2.0 20VT nr 2774
Jest :
BMW E39 2.5 24V
OPEL VECTRA C GTS OPC LINE

m.m1981
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 16
Rejestracja: 05 mar 2010, 17:10
Lokalizacja: gorka jaklińska

Re: problem z kontrolka

Post autor: m.m1981 » 29 mar 2010, 9:27

mam to auto od miesiaca i bylo tak jakies dwa tygodnie temu jechalem do lodzi to ok 250 km odemnie i po drodze zaswiecila troche sie tym przejolem do nie wiedzialem o co tu chodzi wiec wstepuje do pierwszego napotkanego mechanika zeby pomogl a on mi mowi ze to nic powaznego i ze moge jechec ze to wina paliwa(LPG) przejechalem z 50 moze 80 km o zgasla sama od siebie i bylo ok a problem powrocil w piatek i jest tak jek pisalem(a co do instalacji to nie jest to sekwecja ta zwykla instalka do monowtrysku przelaczajaca na LPG po przegazowaniu do 3000obrotow)

ODPOWIEDZ

Wróć do „::: LPG :::”