Thesis 2,4 JTD 2002 EOL Error

Awatar użytkownika
Foe
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 44
Rejestracja: 30 kwie 2010, 23:46
Lokalizacja: Warszawa

Thesis 2,4 JTD 2002 EOL Error

Post autor: Foe » 01 maja 2010, 0:00

EOL Error czyli End Of Line Error = koniec linii, brak napięcia, brak zasilania...

Zdarza się niestety że w mojej Theresie ;) zamiast grać muzyka, chodzić klima, nawiew bądź cokolwiek... pojawia się info że EOL Error i wtedy nie chodzi zupełnie panel komputera, klimy i panel informacyjny nie pokazuje temperatury ani godziny...
Jak dla mnie wygląda to na zwarcie albo przebicie sieci elektrycznej powodujące wahnięcia napięcia (komputer kiedy działa, pokazuje w swoim menu dotyczącym błędów info, że "Abnormal voltage"), przebicia(czasem walną mnie prądem drzwi), sprzeczne impulsy do komputera (w trakcie jazdy dostaję info, ze bagażnik otwarty), chociaż testy komputerowe pokazują błąd linii Khann - nie wiem jak to się pisze - a ta odpowiada za połączenie między modułowe... ale ja się nie znam... :( może to coś innego...
Niestety ASO nie kwapią się żeby się tym zająć...
Czy zdarzył się komuś podobny problem?
Jeśli tak to jak go "wyleczyliście"?
Ponieważ generalnie szukam elektryka znającego się na Thesis i gotowego się podjąć naprawy...
w razie czego proszę o kontakt.

pozdrawiam...
Lancia Thema 3,0 CRD
Lancia Thesis 2,4 JTD
Lancia Y 1,1 Elefantino

argenta67

Re: Thesis 2,4 JTD 2002 EOL Error

Post autor: argenta67 » 03 maja 2010, 12:09

Foe pisze:EOL Error czyli End Of Line Error = koniec linii, brak napięcia, brak zasilania...

Zdarza się niestety że w mojej Theresie ;) zamiast grać muzyka, chodzić klima, nawiew bądź cokolwiek... pojawia się info że EOL Error i wtedy nie chodzi zupełnie panel komputera, klimy i panel informacyjny nie pokazuje temperatury ani godziny...
Jak dla mnie wygląda to na zwarcie albo przebicie sieci elektrycznej powodujące wahnięcia napięcia (komputer kiedy działa, pokazuje w swoim menu dotyczącym błędów info, że "Abnormal voltage"), przebicia(czasem walną mnie prądem drzwi), sprzeczne impulsy do komputera (w trakcie jazdy dostaję info, ze bagażnik otwarty), chociaż testy komputerowe pokazują błąd linii Khann - nie wiem jak to się pisze - a ta odpowiada za połączenie między modułowe... ale ja się nie znam... :( może to coś innego...
Niestety ASO nie kwapią się żeby się tym zająć...
Czy zdarzył się komuś podobny problem?
Jeśli tak to jak go "wyleczyliście"?
Ponieważ generalnie szukam elektryka znającego się na Thesis i gotowego się podjąć naprawy...
w razie czego proszę o kontakt.
pozdrawiam...
Jak na razie to nikt nie będzie ciebie szukał po kraju bo niestety nie wypełniłeś wszystkich pól w profilu.
Komunikat "Eol error" to info o problemie z "connect"-tem.

Awatar użytkownika
Foe
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 44
Rejestracja: 30 kwie 2010, 23:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: Thesis 2,4 JTD 2002 EOL Error

Post autor: Foe » 03 maja 2010, 12:54

...
czy to znaczy, że powinienem zmienić oprogramowanie w komputerze pokładowym?
jest w ogóle taka możliwość?
postawić system od zera?
zmienić sterownik?
zmienić panel?
...
co w tej sytuacji mogę zrobić?
Lancia Thema 3,0 CRD
Lancia Thesis 2,4 JTD
Lancia Y 1,1 Elefantino

argenta67

Re: Thesis 2,4 JTD 2002 EOL Error

Post autor: argenta67 » 03 maja 2010, 13:07

Nie wiem co się dzieje dokładnie i w jakich okolicznościach, jak świeci się już na stałe to tylko examiner serwis autoryzowany ale jak po prostu im zostawisz to szykuj gruby portfel.

Awatar użytkownika
Foe
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 44
Rejestracja: 30 kwie 2010, 23:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: Thesis 2,4 JTD 2002 EOL Error

Post autor: Foe » 03 maja 2010, 20:07

Już piszę...
raz na jakiś czas komputer - a konkretnie panel - wyłącza się zupełnie, wtedy nie mam dostępu do klimy, regulacji nawiewu, radia i wszystkiego co oferuje komputer...
do tego nie mam na wyświetlaczu między zegarami ani godziny ani temperatury, a na liczniku kilometrów miga mi napis
EOL Error
Byłem z tym w ASO, po podłączeniu do komputera i usunięciu błędów zostaje tylko błąd linii Khann ale sam fakt usunięcia błędów niekoniecznie uruchamia na nowo komputer, nawet odpięcie akumulatora nie zawsze pomaga.
Sam komputer po jakimś czasie próbuje się uruchomić i czasem mu się udaje i wtedy działa przez kilka dni albo przez kilka godzin, natomiast czasem próbuje się uruchomić i po rozbłyśnięciu na kilka sekund znowu pada.
W trakcie tego rozbłysku - jeśli jestem odpowiednio szybki ;) - mogę np włączyć klimę, zmienić ustawienia klimy etc i to dalej działa, sam komputer niestety nie.
Zdarza mi się też komunikat, że bagażnik jest otwarty - w trakcie jazdy - mimo, że bagażnik jest zamknięty...
i to zdarza się niezależnie od tego czy komputer działa czy nie.
Stąd moje domysły, że to zwarcie czy też przebicie, w każdym razie elektryka a nie elektronika...
ale pewności nie mam.
W ASO ostrzegli mnie, że oni mogą grzebać i grzebać ale niekoniecznie znajdą przyczynę i ją zlikwidują więc szkoda moich pieniędzy za ich pracę, która nie pomoże w problemie.
Korzystam z ASO na Grochowskiej - uważam że najlepsze w mieście jeśli chodzi o rzetelność, obsługę i ceny.
Jutro jeszcze wiozę tam auto - wymienili mi klamkę, w której switch był padnięty więc może to to było przyczyną - okaże się jak się podłączą do komputera... ostatnio nie było już czasu.
Jestem dobrej myśli i dam znak jak sprawa się rozwinęła ale na wszelaki rozpytuję o magika i fascynata od elektryki, bo często w takich wypadkach tylko tacy ludzie mogą pomóc...
Lancia Thema 3,0 CRD
Lancia Thesis 2,4 JTD
Lancia Y 1,1 Elefantino

argenta67

Re: Thesis 2,4 JTD 2002 EOL Error

Post autor: argenta67 » 03 maja 2010, 20:38

Foe pisze:Już piszę...
raz na jakiś czas komputer - a konkretnie panel - wyłącza się zupełnie, wtedy nie mam dostępu do klimy, regulacji nawiewu, radia i wszystkiego co oferuje komputer...
do tego nie mam na wyświetlaczu między zegarami ani godziny ani temperatury, a na liczniku kilometrów miga mi napis
EOL Error
Byłem z tym w ASO, po podłączeniu do komputera i usunięciu błędów zostaje tylko błąd linii Khann ale sam fakt usunięcia błędów niekoniecznie uruchamia na nowo komputer, nawet odpięcie akumulatora nie zawsze pomaga.
Sam komputer po jakimś czasie próbuje się uruchomić i czasem mu się udaje i wtedy działa przez kilka dni albo przez kilka godzin, natomiast czasem próbuje się uruchomić i po rozbłyśnięciu na kilka sekund znowu pada.
W trakcie tego rozbłysku - jeśli jestem odpowiednio szybki ;) - mogę np włączyć klimę, zmienić ustawienia klimy etc i to dalej działa, sam komputer niestety nie.
Zdarza mi się też komunikat, że bagażnik jest otwarty - w trakcie jazdy - mimo, że bagażnik jest zamknięty...
i to zdarza się niezależnie od tego czy komputer działa czy nie.
Stąd moje domysły, że to zwarcie czy też przebicie, w każdym razie elektryka a nie elektronika...
ale pewności nie mam.
W ASO ostrzegli mnie, że oni mogą grzebać i grzebać ale niekoniecznie znajdą przyczynę i ją zlikwidują więc szkoda moich pieniędzy za ich pracę, która nie pomoże w problemie.
Korzystam z ASO na Grochowskiej - uważam że najlepsze w mieście jeśli chodzi o rzetelność, obsługę i ceny.
Jutro jeszcze wiozę tam auto - wymienili mi klamkę, w której switch był padnięty więc może to to było przyczyną - okaże się jak się podłączą do komputera... ostatnio nie było już czasu.
Jestem dobrej myśli i dam znak jak sprawa się rozwinęła ale na wszelaki rozpytuję o magika i fascynata od elektryki, bo często w takich wypadkach tylko tacy ludzie mogą pomóc...
Słuchaj to co piszesz to mi troszkę skórka cierpnie, ja swoją miałem rozebraną do golasa, łącznie z elektryką, wiązki komputery, itp, itd i taki gostek o nazwisku Bogusławski, chodził patrzył kwękał, że będę jego klientem bo nie dam rady złożyć tego a tu patrz złożyłem, uruchomiłem i jeżdżę a jedynym problemem był "Eol error" bo niestety miałem zmieniony "connect" i była konieczność zresetowania ustawień a i jeszcze poziomowanie świateł. Teraz jak odłączę zmieniarkę CD np to pojawia się ten komunikat ale nie miałem nigdy problemu z klimą, zawsze działała. Informacje takie jak piszesz o bagażniku to zimą miałem z przednią klapą a wiec trzeba by poznać dokładniej historię bo jak na razie to wygląda mi to serwisowe łapki : gafa :

Awatar użytkownika
Foe
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 44
Rejestracja: 30 kwie 2010, 23:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: Thesis 2,4 JTD 2002 EOL Error

Post autor: Foe » 05 maja 2010, 9:13

do argenta67:

hmmm...
czy to znaczy, że sam to zrobiłeś, własnoręcznie?
no no no - pogratulować!
ja póki co czekam na info z serwisu...
a może, gdyby im się nie udało - to spotkalibyśmy się jakoś i może coś byś zaradził?
Jeśli chodzi o mój Connect to z tego co mi wiadomo - nic nie było zmieniane, żaden tunning też raczej nie był robiony...
ale poczekam na autko i będę wiedział więcej
Swoją drogą - udało Ci się spolszczyć mapę?
Lancia Thema 3,0 CRD
Lancia Thesis 2,4 JTD
Lancia Y 1,1 Elefantino

argenta67

Re: Thesis 2,4 JTD 2002 EOL Error

Post autor: argenta67 » 05 maja 2010, 18:07

Foe pisze:do argenta67:

hmmm...
czy to znaczy, że sam to zrobiłeś, własnoręcznie?
no no no - pogratulować!
ja póki co czekam na info z serwisu...
a może, gdyby im się nie udało - to spotkalibyśmy się jakoś i może coś byś zaradził?
Jeśli chodzi o mój Connect to z tego co mi wiadomo - nic nie było zmieniane, żaden tunning też raczej nie był robiony...
ale poczekam na autko i będę wiedział więcej
Swoją drogą - udało Ci się spolszczyć mapę?
Tak, mam fotki golasa Thesisa ale robota tego co oryginalne to nie taki straszny problem a przeróbka navi to niestety nie moja działka (na razie, cały czas szukam kogoś w tym temacie) Zapewne było by milo mieć wszystko po polsku. Co ciekawe jak kupiłem stacje do napełniania klimy to było tam chyba pięć języków ale polskiego nie i serwisant przyszedł, mini układ scalony zmienił i maszyna nauczyła się polskiego.

Awatar użytkownika
Foe
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 44
Rejestracja: 30 kwie 2010, 23:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: Thesis 2,4 JTD 2002 EOL Error

Post autor: Foe » 06 maja 2010, 10:17

Ha,
no i nic, w serwisie się poddali, błąd linii Khann, nie dający się wykasować
EOL Error w dalszym ciągu mruga...
czy ktoś ma jakiś pomysł?
Lancia Thema 3,0 CRD
Lancia Thesis 2,4 JTD
Lancia Y 1,1 Elefantino

argenta67

Re: Thesis 2,4 JTD 2002 EOL Error

Post autor: argenta67 » 06 maja 2010, 17:46

Foe pisze:Ha,
no i nic, w serwisie się poddali, błąd linii Khann, nie dający się wykasować
EOL Error w dalszym ciągu mruga...
czy ktoś ma jakiś pomysł?
Na tyle na ile znam to auto to z tym problemem w sieci nie da się nic zrobić :nono:

bobik123

Re: Thesis 2,4 JTD 2002 EOL Error

Post autor: bobik123 » 06 maja 2010, 22:05

Tytułem wstepu EOL Error -bład zakonczenia sieci canA lub canB,lub uszkodzony terminator /końcowy odbiornik sieci can/.Ujmując rzecz krótko nalezy sprawdzic ciągłość obwodu sieci canA i B ,oraz wykluczyć zwarcie pomiędzy tymi przewodami,jak również zwarcie sieci can A lub B do masy lub plusa.Na koniec dodam zmudna robótka wymagająca cierpliwości i wytrwałości i na pewno znajdziesz

Awatar użytkownika
Foe
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 44
Rejestracja: 30 kwie 2010, 23:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: Thesis 2,4 JTD 2002 EOL Error

Post autor: Foe » 07 maja 2010, 0:04

do bobik123:

wielkie dzięki za info,
w razie czego będę dawał znak, a póki co do roboty ;)
pozdrawiam
Lancia Thema 3,0 CRD
Lancia Thesis 2,4 JTD
Lancia Y 1,1 Elefantino

LUKI82

Re: Thesis 2,4 JTD 2002 EOL Error

Post autor: LUKI82 » 07 maja 2010, 9:06

O u mnie też czasem wyskoczy ten błąd. Wyskakuje wtedy gdy włożę kluczyk do stacyjki lecz nie przekręcę go a siedzi w niej kilka minut i przy odpaleniu potrafi wyskoczyć owy błąd. Jak wyskoczy błąd to na całe szczęście wszystko działa bez problemu tylko wkurza ten komunikat mrygający. Jak zgaszę nawet od razu, wyjmę kluczyk i odpalę ponownie błędu już nie ma. Tak sobie myślę że to może coś w tej stacyjce jest ukryte :D .

Na http://www.viva-lancia.com/" onclick="window.open(this.href);return false; po przetłumaczeniu sobie postów można znaleźć odpowiedź na nurtujące nas pytania. ;)

michu2008
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 5
Rejestracja: 03 maja 2009, 20:48
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Re: Thesis 2,4 JTD 2002 EOL Error

Post autor: michu2008 » 08 maja 2010, 22:06

Witam sory ,że tutaj ale nie mogę znaleźć dobrego tematu do tego .Czy wiecie w jaki sposób można ustawić spryskiwacze w thesis lamp przednich??

peter
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 14
Rejestracja: 29 wrz 2008, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: Thesis 2,4 JTD 2002 EOL Error

Post autor: peter » 08 maja 2010, 22:45

Witam,
z podobnym problemem tj eol error walczyłem prawie rok, ale na szczęście udało się go pokonać. Wymieniłem conect i jest OK. Mam jeszcze jeden w zapasie i jak chcesz to możemy zrobić podmiankę. Zobaczysz czy to conect czy coś innego męczy twoją tereskę.
Pozdrawiam
Peter
tel 600 018 743

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”