Delta II - wysiadają wszystkie kierunkowskazy

Awatar użytkownika
pew
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2071
Rejestracja: 13 paź 2005, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Delta II - wysiadają wszystkie kierunkowskazy

Post autor: pew » 07 cze 2010, 23:22

Od kilku dni co jakiś czas przy odpalaniu samochodu nie działają mi kierunki - ani przełącznik przy kierownicy ani jako awaryjne. Czasami pomaga powachlowanie różnymi przełącznikami świateł/kierunków/awarii, czasami wyłączenie wszystkiego na chwilę i odpalenie silnika znowu - nie mogę znaleźć reguły. Gdzie mam zacząć szukać braku kontaktu?
Pepe le Pew
Lybra SW 2.4 jtd / była Thema i.e. turbo i 2x Delta II HPE 1.8 GT

Awatar użytkownika
solarzmr
Moderator
Moderator
Posty: 2669
Rejestracja: 01 mar 2008, 0:00
Imię: Marcin
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Re: Delta II - wysiadają wszystkie kierunkowskazy

Post autor: solarzmr » 07 cze 2010, 23:27

Chyba najlepiej zacząć od przekaźnika od kierunkowskazów. Bo skoro nie działają i normalnie i awaryjnie to raczej nie przełącznik przy kierownicy.
A może przy bezpiecznikach się poplątało

Awatar użytkownika
pew
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2071
Rejestracja: 13 paź 2005, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: Delta II - wysiadają wszystkie kierunkowskazy

Post autor: pew » 07 cze 2010, 23:32

bezpieczniki już sprawdzałem - są OK ... po tych deszczach/burzach to wysiadły mi jeszcze dwie żarówy (pozycyjna przód i tył) i podlewa mi do środka spod anteny dachowej - taki potop był w Wawie że boję się że mi jeszcze coś wyskoczy :-(
Pepe le Pew
Lybra SW 2.4 jtd / była Thema i.e. turbo i 2x Delta II HPE 1.8 GT

Awatar użytkownika
solarzmr
Moderator
Moderator
Posty: 2669
Rejestracja: 01 mar 2008, 0:00
Imię: Marcin
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Re: Delta II - wysiadają wszystkie kierunkowskazy

Post autor: solarzmr » 07 cze 2010, 23:43

Bezpieczniki może i są ok, ale sprawdź jeszcze jak wygląda skrzynka z drugiej strony. Może tam wilgoć podlazła i się robi jakieś zwarcie, lub zaśniedziały styki i gubią kontakt.
Czasem miałem tak w jednym reflektorze, niby wszystko było ok, a żarówka nie świeciła. Dopiero zaczęło działać prawidłowo po dokładnym wyczyszczeniu styków i wymianie wtyczek na nowe. Wcześniej raz działała, a raz nie, wystarczyło dotknąć kabel.

Ale chyba wpierw sprawdź przekaźnik i styki przy nim.

Awatar użytkownika
michalkrk
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1263
Rejestracja: 13 mar 2007, 0:00
Lokalizacja: kraków

Re: Delta II - wysiadają wszystkie kierunkowskazy

Post autor: michalkrk » 08 cze 2010, 8:53

Niebieski przkeaźnik nad skrzynką bezpieczników w środku. U mnie wystarczyło nim tylko poruszać i kierunki znowu działały.
Lancia Ypsilon `11 platinium
c3 2018

Awatar użytkownika
dr_scott
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 506
Rejestracja: 31 mar 2008, 0:00
Imię: Scott
Lokalizacja: Radzionków

Re: Delta II - wysiadają wszystkie kierunkowskazy

Post autor: dr_scott » 08 cze 2010, 13:53

Dokładnie, sprawdź niebieski przekaźnik (przerywacz kierunkowskazów), ewentualnie wymień go na nowy, kosztuje kilka złotych.

A co do anteny, ściągnij oświetlenie wnętrza i odkręć antenę. Zasmarkaj wszystko silikonem i skręć ponownie.

Awatar użytkownika
pew
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2071
Rejestracja: 13 paź 2005, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: Delta II - wysiadają wszystkie kierunkowskazy

Post autor: pew » 08 cze 2010, 20:47

dr_scott pisze:Dokładnie, sprawdź niebieski przekaźnik (przerywacz kierunkowskazów), ewentualnie wymień go na nowy, kosztuje kilka złotych.

A co do anteny, ściągnij oświetlenie wnętrza i odkręć antenę. Zasmarkaj wszystko silikonem i skręć ponownie.
antena to niby proste ale qpa roboty ... poza tym nie mogłem znaleźć czarnego silikonu, muszę skoczyć do jakiegoś OBI - bo przezroczystym jak się przymierzałem to jednak słabo wygląda :-) a nie chcę zasmarkiwać wszystkiego jak leci bo potem jak by trzeba było rozkręcać znowu to może być lekki kłopot ;-)
Pepe le Pew
Lybra SW 2.4 jtd / była Thema i.e. turbo i 2x Delta II HPE 1.8 GT

Awatar użytkownika
pew
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2071
Rejestracja: 13 paź 2005, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: Delta II - wysiadają wszystkie kierunkowskazy

Post autor: pew » 09 cze 2010, 21:14

no rusz/ch/anie kabelków z tyłu przełączników (na razie) dało efekt - nie ma to jak metody czołgowe ;-)
Pepe le Pew
Lybra SW 2.4 jtd / była Thema i.e. turbo i 2x Delta II HPE 1.8 GT

Awatar użytkownika
dr_scott
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 506
Rejestracja: 31 mar 2008, 0:00
Imię: Scott
Lokalizacja: Radzionków

Re: Delta II - wysiadają wszystkie kierunkowskazy

Post autor: dr_scott » 11 cze 2010, 21:44

pew pisze:
dr_scott pisze:Dokładnie, sprawdź niebieski przekaźnik (przerywacz kierunkowskazów), ewentualnie wymień go na nowy, kosztuje kilka złotych.

A co do anteny, ściągnij oświetlenie wnętrza i odkręć antenę. Zasmarkaj wszystko silikonem i skręć ponownie.
antena to niby proste ale qpa roboty ... poza tym nie mogłem znaleźć czarnego silikonu, muszę skoczyć do jakiegoś OBI - bo przezroczystym jak się przymierzałem to jednak słabo wygląda :-) a nie chcę zasmarkiwać wszystkiego jak leci bo potem jak by trzeba było rozkręcać znowu to może być lekki kłopot ;-)
Spokojnie, odkręć antenę i zasmarkaj wszystko pod uszczelką. Nie będzie tego widać z zewnątrz. Ja tak zrobiłem i jest spokój (miałem biały silikon). Byleby woda nie dochodziła do śruby mocującej.

A jeśli idzie o kierunkowskazy, to pewnie masz zaśniedziałe styki od wilgoci. Kup jakiś spray do czyszczenia i konserwacji styków i zapsikaj wszystko.
Alfa Romeo 159 SW ti 2.0jtdm '09
Lancia Ypsilon 1.4 16V '06

Lancia Lybra SW 1.9JTD LX '01
Lancia Dedra SW 1.9TDS LS '97
Opel Corsa 1.2i JOY '93
Fiat 125p '87 + Fiat Argenta 2.0i '82 --> FIAT 125 2000 iniezione eletronica
* * * OBERSCHLESIEN... mein Vaterland * * *

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”