Lybra - szumy radia/wzmacniacz antenowy

monry
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 161
Rejestracja: 17 lis 2009, 22:46
Lokalizacja: Poznań

Lybra - szumy radia/wzmacniacz antenowy

Post autor: monry » 21 cze 2010, 10:37

Witam,
ostatnio pojawiły się podczas odbioru radia dziwne szumy - bardzo krótkie, kilka następujących po sobie. Nie są związane z przejeżdżaniem przez nierówności, ale gdy auto się nie porusza to nie występują. Im głośniej gra radio tym lepiej je słychać. Antenę mam w bocznej tylnej szybie i tą małą na dachu (ona też ma wpływ na odbiór radia?). Wszystkie tematy związane z szumami już przeczytałem - przy okazji wyjmowania radia poprawiłem wszystkie złącza, sprawdziłem przy wzmacniaczu antenowym (w tylnym słupku) i nic nie pomogło. Ciekawe jest też to, że przy korzystaniu z transmitera tych szumów nie ma. Ktoś się z czymś takim spotkał lub ma jakiś pomysł?
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 24 cze 2010, 21:00 przez Dudi, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Zmieniłem tytuł

monry
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 161
Rejestracja: 17 lis 2009, 22:46
Lokalizacja: Poznań

Re: Lybra - radio, dziwne szumy

Post autor: monry » 24 cze 2010, 17:05

Postęp prac:
- przeczyszczone złącze od antenki na dachu
- sprawdzone wszystkie styki przy wzmacniaczu antenowym
- radio rozkręcone (wpadła sprężynka od urwanej klapki od kaset) i wyglądało ok, przy okazji poprawione ponownie wszystkie wtyczki do radia

Czy będzie "pykać" okaże się przy następnej jeździe.
Póki co wklejam zdjęcie wzmacniacza antenowego, bo na forum się jeszcze z tym nie spotkałem, a może się komuś przyda w przyszłości. Dostać się można do niego po zdjęciu tapicerki z tylnego lewego słupka (za kierowcą) - w kombi oczywiście. Trzyma ją jedna śrubka, trzeba obalić siedzenie i później wyjąć z trzech zatrzasków.
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio & Navi”