Lybra 2.4 - zawieszają się zegary

Maly11
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 21
Rejestracja: 02 kwie 2011, 17:36
Lokalizacja: Wrocław

Lybra 2.4 - zawieszają się zegary

Post autor: Maly11 » 03 kwie 2011, 1:17

Witam,
Mam problem z zegarami mojej Lybry, czy ktoś z was spotkał się z takimi objawami i wie jak to leczyć:

Po włączeniu zapłonu przez ok. dwie sekundy widać na liczniku przejechany dystans, a następnie wyświetlają się samy ósemki i zaświeca napis CHECK. Jednocześnie po włączeniu silnika nie działa zegar obrotomierza, wskaźnik paliwa, prędkościomierz oraz wskaźnik temperatury silnika (wskazuje 0 i świeci się lampka przegrzania). Brak również podświetlenia zegarów, jednak wszystkie lampki sygnalizacyjne działają. Komputer wyświetla również na panelu środkowym, komunikat ?CHECK/TRIP K.O.?. Co ciekawe, czasami wszystko pracuje normalnie jednak w trakcie jazdy, potrafią zegary się zawiesić, pokazując wartości chwilowe. W takim przypadku po zgaszeniu silnika nadal widać na wskaźnikach jakąś zapamiętaną prędkość, obroty silnika i temperaturę roboczą oraz wskazanie ilości paliwa. Podczas takiej awarii zawiesza się również wskazywanie na komputerze aktualnego zużycia paliwa, średniej prędkości itp, jednak licznik kilometrów pomimo wskazywania samych ósemek po odwieszeniu się zauważa przejechany w międzyczasie dystans.
Co to może być, czy jest możliwe, że poluzował się jakiś kabel, czy też może coś nie tak z bezpiecznikami ?? co o tym sądzicie ?
Lancia Lybra SW 2,4 JTD

Awatar użytkownika
bargaw3181
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 4067
Rejestracja: 24 maja 2009, 9:06
Imię: Bartłomiej
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Zawieszają się zegary w lybrze 2.4

Post autor: bargaw3181 » 03 kwie 2011, 8:10

Sprawdziłeś masę ?
514449239 Bartek (Bartłomiej, nie Bartosz ! ) vel modo ;)
Obrazek
Jestem odpowiedzialny za to co powiedziałem, nie za to co zrozumiałeś !

Awatar użytkownika
michalkrk
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1252
Rejestracja: 13 mar 2007, 0:00
Lokalizacja: kraków

Re: Lybra 2.4 - Zawieszają się zegary

Post autor: michalkrk » 03 kwie 2011, 10:11

Stało się to nagle czy kupiłeś dopiero auto? Pytam bo napis "CHECK/TRIP K.O.? i wariujące zegary w większości przypadków wynikają z nieumiejętnego cofania licznika.
Lancia Ypsilon `11 platinium
c3 2018

Maly11
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 21
Rejestracja: 02 kwie 2011, 17:36
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zawieszają się zegary w lybrze 2.4

Post autor: Maly11 » 03 kwie 2011, 15:24

bargaw3181 pisze:Sprawdziłeś masę ?
Jeszcze nic nie rozkręcałem :-? , rozumiem że masę sprawdzam po odkręceniu liczników, tylko w którym miejscu?
Lancia Lybra SW 2,4 JTD

Maly11
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 21
Rejestracja: 02 kwie 2011, 17:36
Lokalizacja: Wrocław

Re: Lybra 2.4 - Zawieszają się zegary

Post autor: Maly11 » 03 kwie 2011, 15:28

michalkrk pisze:Stało się to nagle czy kupiłeś dopiero auto? Pytam bo napis "CHECK/TRIP K.O.? i wariujące zegary w większości przypadków wynikają z nieumiejętnego cofania licznika.
To raczej nie to, samochodzik mam dwa lata i przejechałem bez problemów ok 45 kkm. Stało się to po naprawie przedniego lewego zawieszenia, samochów był na wibratorze i może wstrząsy zaszkodziły :-?
Lancia Lybra SW 2,4 JTD

Maly11
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 21
Rejestracja: 02 kwie 2011, 17:36
Lokalizacja: Wrocław

Re: Lybra 2.4 - zawieszają się zegary

Post autor: Maly11 » 19 cze 2011, 18:38

Mam już rozwiązanie problemu z zawieszającymi się zegarami. Wstawiłem samochód do elektronika samochodowego, a ten stwierdził jednoznacznie winę po stronie zestawu wskaźników. Padł w nich ponoć jakiś scalak. Poszedłem za radą warsztatu i kupiłem używany zestaw, zamontowałem i znowu wszystko działa : yesyes : : yesyes : : yesyes : : yesyes : Uff . Trochę mnie to zdziwiło bo kupiłem pierwszy z brzegu zestaw wskaźników o innym numerze identyfikacyjnym, który ma zgodność jedynie dwóch pierwszych cyfr. Teraz raz jeszcze wyprawa do elektronika w celu dostosowania przebiegu i problem z głowy.
Lancia Lybra SW 2,4 JTD

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”