Lybra-Duże zuzycie paliwa na biegu jałowym! Co zrobić?

lancia-dd
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 2
Rejestracja: 12 kwie 2010, 14:34
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Lybra-Duże zuzycie paliwa na biegu jałowym! Co zrobić?

Post autor: lancia-dd » 12 kwie 2010, 14:52

Witam!
Mam problem ze swoją Lancią Lybrą 2,4 JTD 150 KM. Jak stoję w korkach to moja Lancia pije jak smok! Po przejechaniu w trasie średnie spalanie (nie tymczasowe) wskazywało mi 5,4 - 6 litrów. Jak tylko wjechałem do miasta i postałem 10 minut to średnia zaczęła skakać do 7 , potem 8 , 9 i skończyło się na 12 litrach !!!! Dodam że po mieście przejechałem tylko 10 km! (w sumie 100 trasa - 10 miasto). Nie ma tego problemu, gdy się nie zatrzymuje na dłużej. Po mieście pali mi około 9,5 - 10 litrów, ale jak dłużej postoję z włączonym silnikiem to tragedia! Spalanie skacze w zastraszającym tępię. Byłem z tym problemem w ASO , ale oni powiedzieli, że to ciężko wyczuć....że oni to nie wiedzą co to może być. Podłączyłem pod komputer, też nic nie pokazało! Mam przejechanych około 120 tys. km. Silnik był sprawdzany - wszystko OK. Czy ktoś miał podobny problem?

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Re: Pomocy! Duże zuzycie paliwa na biegu jałowym! Co zrobić?

Post autor: Nat » 12 kwie 2010, 14:56

Jest znacznie gorzej niż myślisz.
Jadąc palisz (powiedzmy) 5,4-6 litrów na 100 km. Stojąc - palisz nieskończoną ilość litrów na 100 km :!:
Na szczęście jest recepta - jechać zamiast stać, albo wyłączyć silnik. ;)
A tak serio - jeśli masz obroty biegu jałowego w normie i pali w normie w trakcie jazdy - chyba robisz fałszywy alarm.
Nie resetuj kompa przez dłuższy czas - spalanie powinno zatrzymać się na wspomnianych 6 litrach, nawet jeśli stoisz w korku.. Bo im dalszy przejechany duystans od poprzedniego resetowania, tym mniejszy wpływ chwilowych wahań na średnie spalanie.
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

Awatar użytkownika
topcio
Prezes Lancia Klub Polska
Prezes Lancia Klub Polska
Posty: 11993
Rejestracja: 20 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Lublin woj. Lubelskie

Re: Pomocy! Duże zuzycie paliwa na biegu jałowym! Co zrobić?

Post autor: topcio » 12 kwie 2010, 14:58

piszesz o wskazaniu z kompa, a ile tak naprawdę spali przez godzinę pracy na wolnych obrotach? Powiedzmy sobie wprost : komp liczy zużyte paliwo i przebytą drogę, więc jeśli paliwa ubywa a kilometry nie lecą to średnia idzie w górę. Pytanie do innych użytkowników co ich kompy pokazują.
Delta Intergale 16v
Fulvia Coupe 1.3 S 1972
Fulvia Coupe 1.3S 1971
Beta Spider Zagato 1.6
Obrazek

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Re: Pomocy! Duże zuzycie paliwa na biegu jałowym! Co zrobić?

Post autor: Nat » 12 kwie 2010, 15:00

topcio1 pisze:piszesz o wskazaniu z kompa, a ile tak naprawdę spali przez godzinę pracy na wolnych obrotach?
Auto osobowe innej marki pokazuje chwilowe spalanie podczas postoju w jednostkach litry/motogodzinę. dla turbodiesla 2,0 wynosi to w granicach 0,6-1,3 litra na motogodzinę.

Więc nie ma o co włosów rwać.
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

Awatar użytkownika
topcio
Prezes Lancia Klub Polska
Prezes Lancia Klub Polska
Posty: 11993
Rejestracja: 20 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Lublin woj. Lubelskie

Re: Pomocy! Duże zuzycie paliwa na biegu jałowym! Co zrobić?

Post autor: topcio » 12 kwie 2010, 15:05

solaris 2,6 do 3 , niestety Lybra zawsze pokazuje l/km
Delta Intergale 16v
Fulvia Coupe 1.3 S 1972
Fulvia Coupe 1.3S 1971
Beta Spider Zagato 1.6
Obrazek

Awatar użytkownika
Heathen
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2001
Rejestracja: 15 paź 2009, 14:35
Imię: Konrad
Lokalizacja: Zabrze

Re: Pomocy! Duże zuzycie paliwa na biegu jałowym! Co zrobić?

Post autor: Heathen » 12 kwie 2010, 15:08

mi pokazuje 25l/100km....jak stoje w korku:P
QV...soon:)

lancia-dd
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 2
Rejestracja: 12 kwie 2010, 14:34
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Re: Pomocy! Duże zuzycie paliwa na biegu jałowym! Co zrobić?

Post autor: lancia-dd » 12 kwie 2010, 15:23

Dzięki za pocieszenie! A co można zrobić, żeby te spalanie trochę zmniejszyć? Wiem, że średnie spalanie powinno być w granicach 8,5 l /100. U mnie to wychodzi (nie tylko z komputera ale i z faktycznych obliczeń) pod 10 l/100?
(50 % miasto - 50 % trasa)

Awatar użytkownika
brygadzista1
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2675
Rejestracja: 23 lis 2009, 21:48
Imię: Hubert
Lokalizacja: Solec/Wolsztyn/Reklinek

Re: Pomocy! Duże zuzycie paliwa na biegu jałowym! Co zrobić?

Post autor: brygadzista1 » 12 kwie 2010, 15:28

Przejmowac sie tymi wskazaniami z kompa to jak przejmowac sie koncem swiata w 2012roku. Jedno klamie i drugie klamie. Trzeba nauczyc sie czytac te dane. Spalanie chwilowe w trasie mysle ze jest adekwatne do rzeczywistosci. Co do sredniego to ja np tripa nie resetuje juz od 1500km i pokazuje 6.0l/100km i trudno ten wynik zmienic chocby stac w korku 3 godziny. Jesli resetujesz co chwile ten trip to komp nie ma sie do czego odniesc w kwestii kilometrow i rozklada to sobie w taki dziwny sposob. Srednie spalanie na dystansie 3tys km wyszlo mi 5,9l a komp na dystansie 1500km pokazuje 6l wiec jest ok.
Była:Piękna Lybra 1.9 JTD 115
Tysiące części do modeli: THESIS/LYBRA/PHEDRA/KAPPA oraz inne włoskie marki
SZUKASZ WŁOSKIEGO AUTA? POMOGĘ CI W ZNALEZIENIU ZADBANEGO EGZEMPLARZA
SPROWADZANIE SAMOCHODÓW NA ZAMÓWIENIE - 781952180
WYBIERZ MAILA ZAMIAST PW - it.carczesci@gmail.com

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Re: Pomocy! Duże zuzycie paliwa na biegu jałowym! Co zrobić?

Post autor: Nat » 12 kwie 2010, 15:30

lancia-dd pisze:Dzięki za pocieszenie! A co można zrobić, żeby te spalanie trochę zmniejszyć? Wiem, że średnie spalanie powinno być w granicach 8,5 l /100. U mnie to wychodzi (nie tylko z komputera ale i z faktycznych obliczeń) pod 10 l/100?
(50 % miasto - 50 % trasa)
Przełączyć na funkcję trip (nie resetuje danych przy każdym odpaleniu auta).
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

Awatar użytkownika
ESSOX
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 489
Rejestracja: 08 lip 2009, 21:59
Imię: Robert
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Pomocy! Duże zuzycie paliwa na biegu jałowym! Co zrobić?

Post autor: ESSOX » 12 kwie 2010, 19:12

Nie przejmuj się tymi wskazaniami. To tylko tak wygląda na wyświetlaczu. Spalanie faktyczne jak w każdym innym samochodzie.
Lybra SW 2,4JTD

Awatar użytkownika
kaeres
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1413
Rejestracja: 20 maja 2008, 0:00
Lokalizacja: Wodzislaw Sl., Poland

Re: Pomocy! Duże zuzycie paliwa na biegu jałowym! Co zrobić?

Post autor: kaeres » 16 kwie 2010, 6:35

Było o tym problemie sporo razy na forum.
Włoski ICS i wskazania spalania pasują do siebie jak pięść do oka.
Nigdy się nim nie kieruj po prostu.

jenks
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 386
Rejestracja: 20 gru 2007, 0:00
Imię: Artur
Lokalizacja: dominowo

Re: Pomocy! Duże zuzycie paliwa na biegu jałowym! Co zrobić?

Post autor: jenks » 01 lip 2010, 20:02

lancia-dd pisze:Witam!
Mam problem ze swoją Lancią Lybrą 2,4 JTD 150 KM. Jak stoję w korkach to moja Lancia pije jak smok! Po przejechaniu w trasie średnie spalanie (nie tymczasowe) wskazywało mi 5,4 - 6 litrów. Jak tylko wjechałem do miasta i postałem 10 minut to średnia zaczęła skakać do 7 , potem 8 , 9 i skończyło się na 12 litrach !!!! Dodam że po mieście przejechałem tylko 10 km! (w sumie 100 trasa - 10 miasto). Nie ma tego problemu, gdy się nie zatrzymuje na dłużej. Po mieście pali mi około 9,5 - 10 litrów, ale jak dłużej postoję z włączonym silnikiem to tragedia! Spalanie skacze w zastraszającym tępię. Byłem z tym problemem w ASO , ale oni powiedzieli, że to ciężko wyczuć....że oni to nie wiedzą co to może być. Podłączyłem pod komputer, też nic nie pokazało! Mam przejechanych około 120 tys. km. Silnik był sprawdzany - wszystko OK. Czy ktoś miał podobny problem?
witam,komp w lanci pokazuje śr spalanie z ostatnich 5 minut a nie od wyzerowania kompa,w korku drastycznie rosnie spalanie max 25 litr ale tylko w kompie bo potrzebuje on parametru przebytej drogi

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”