Lybra - skrzypienie podczas skręcania kołem kierownicy

Awatar użytkownika
Ricardus
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 605
Rejestracja: 17 kwie 2008, 0:00
Lokalizacja: Łódź/Grotniki
Kontakt:

Lybra - skrzypienie podczas skręcania kołem kierownicy

Post autor: Ricardus » 27 kwie 2011, 13:35

Co może być przyczyną skrzypienia podczas skręcania kołem kierownicy? Skrzypienie pojawia się w okolicach kół. Czy trzeba coś przesmarować, a może kończy się jakaś część? Pojawił się jeszcze jeden problem- po lewej stronie czasami coś stuknie ( wydaje się, że słychać ten stukot w okolicach mocowania amortyzatora do karoserii. W tamtym roku wymieniałem łożyska i poduszkę mocowania kolumny, ale mam spore obawy, że cos jednak się wybiło. Poza tym wszystko działa prawidłowo, zawieszenie nie stuka, luzów brak. Te dwie sprawy mogą być związane ze sobą czy raczej nie?

Awatar użytkownika
Mefisto
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 493
Rejestracja: 29 kwie 2010, 13:29
Lokalizacja: Knurów

Re: Lybra - Skrzypienie podczas skręcania kołem kierownicy

Post autor: Mefisto » 27 kwie 2011, 14:54

Witam.
Miałem podobną przypadłość i okazało się że wybite były drążki kierownicze. Kosztowało to grosze, a wymiana była łatwa i trwała bardzo krótko. Ja przy okazji wymieniłem od razu wszystkie tuleje metalowa-gumowe. Sprawa dotyczyła Sieny ale myślę, że po opisie może być to samo.

Pozdrawiam
Mefisto

Lancia...the way of life...

sel
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 173
Rejestracja: 25 paź 2009, 8:54
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Lybra - Skrzypienie podczas skręcania kołem kierownicy

Post autor: sel » 27 kwie 2011, 15:19

Podczas skręcania mogą skrzypieć sworznie wahaczy, łożyska amortyzatora lub przeguby drążków kierowniczych. Sprawdź czy przy przegubach nie masz uszkodzonej gumy zabezpieczającej przed brudem, jeżeli znajdziesz pęknięcie to masz winowajcę. Najczęściej skrzypią przeguby wahaczy i łożyska amortyzatora.
Lancia Lybra 1.9JTD 2000r.

Awatar użytkownika
blantek212
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 66
Rejestracja: 19 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Poznań, okolice

Re: Lybra - Skrzypienie podczas skręcania kołem kierownicy

Post autor: blantek212 » 07 paź 2011, 21:03

Też miałem ten problem, wymieniłem łożyska amortyzatora, potem gumy stabilizatora i nadal skrzypiało podczas skręcania, potem któryś z forumowiczów podpowiedział mi że mogą to być łączniki stabilizatora, a najprostszy sposób aby to sprawdzić to strzykawką z igłą wstrzyknąć trochę oleju za gumę w przegubach łącznika na górze i na dole, u mnie po tym zabiegu skrzypienie ustąpiło. Podobno po takim zabiegu łączniki szybciej się zużywają choć opinie są różne, jak jeździłem tak chyba jeszcze dobry rok.

Awatar użytkownika
pastucho
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 27
Rejestracja: 29 lis 2008, 0:00
Imię: Jacek
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Lybra - skrzypienie podczas skręcania kołem kierownicy

Post autor: pastucho » 08 paź 2011, 21:29

Miałem podobne objawy okazało się że uszkodzeniu uległa guma na łączniku stabilizatora dostała się wilgoć no i oczywiście korozja po wymianie łącznika cisza :D

Awatar użytkownika
Ricardus
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 605
Rejestracja: 17 kwie 2008, 0:00
Lokalizacja: Łódź/Grotniki
Kontakt:

Re: Lybra - skrzypienie podczas skręcania kołem kierownicy

Post autor: Ricardus » 08 lis 2011, 22:16

Problem rozwiązany.
Zgodnie z sugestią problemem był łącznik stabilizatora,

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie i hamulce”