Dedra - obroty a klimatronik

Awatar użytkownika
Patryklancia
Specjalista ds. części zamiennych
Specjalista ds. części zamiennych
Posty: 522
Rejestracja: 18 maja 2005, 0:00
Lokalizacja: Gliwice

Dedra - obroty a klimatronik

Post autor: Patryklancia » 24 kwie 2006, 9:27

Więc mam nastepującuy problem a może i nie problem hmm... po włączeniu klimy sprężarka pracuje i chłodzi wszystko jak najlepiej działa jeszcze nie serwisowałem chociaż zamierzam niedługo dobić, tak jak pisze działa wszystko jak należy schładza i wyłacza i tak w kółko przyczym obroty silnika są jak najbardziej ok. w momencie włączenia sprężarki niecałe 900 jak sie rozłącza na chwilke lekko powyżej 900, natomiast po przejściu z trybu auto na ekono , tzn. wyłączeniu z przełącznika klimatronika nagle wzrastają obroty do 1300/1400 i taki stan się utrzymują pozostawiając silnik na wolnych obrotach tak jakby na ssaniu chodził , taki stan utrzymuje sie przez dobre 10 minut po czym ustaje i znów jest 900 na wolnych obrotach, zastanawia mnie w czym jest problem czy to może normalne jest? mam tak od kiedy nabyłem auto czy może to wina jakiegoś sterownika który pomimo wyłączenia sprężarki nie zmniejsza obrotów , wykazująć dla centralki sterującej nadal obciążenie? Jak jest u was doradźcie.. Pozdrawiam
ObrazekObrazek
Lancia Dedra 1.8 i.e 16v Ls
GG:7270607 GG:7270607

Awatar użytkownika
Kubek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1773
Rejestracja: 26 maja 2005, 0:00
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Dedra - obroty a klimatronik

Post autor: Kubek » 24 kwie 2006, 13:40

Dziwne doscy, u mnie na szczescie nie zauwazylem takiego problemu, ja zawsze patrze na ekonomizer, ja wlacze klime to wskazowka ekonomizera idzie troche w gore a jak wylacze to spada w dol.
mozna by podpiac pod komputer ale i tak pewnie nic nie pokaze jak to dedry maja w zwyczaju.
A jak masz te oborty 1400 i mu dodasz gazu, wrzucisz bieg itp, i potem wrocisz na luz to nie spadaja ?
Juz bez Lancia ale dalej w Klubie :)

Awatar użytkownika
Patryklancia
Specjalista ds. części zamiennych
Specjalista ds. części zamiennych
Posty: 522
Rejestracja: 18 maja 2005, 0:00
Lokalizacja: Gliwice

Dedra - obroty a klimatronik

Post autor: Patryklancia » 24 kwie 2006, 14:33

Tak jak pisałem trzyma 1300-1400 przez około 5-10 minut
ObrazekObrazek
Lancia Dedra 1.8 i.e 16v Ls
GG:7270607 GG:7270607

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik, przeniesienie napędu i układ chłodzenia”