Zeta 2.0 JTD - kopci na czarno, brak mocy, Check engine

Grac
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 4
Rejestracja: 02 lip 2011, 1:49
Imię: Grac
Lokalizacja: Poznań

Zeta 2.0 JTD - kopci na czarno, brak mocy, Check engine

Post autor: Grac » 02 lip 2011, 2:33

Witam,
kupiłem Zetę z silnikiem 2.0 JTD, po przejechaniu około 300 km moje subiektywne odczucie to brak mocy, za to kopci na czarno. Kontrolka check zapaliła się po wymianie wózka/sanek, świeci się cały czas i nie wiem czy to wina mechanika, być może czegoś nie podłączył lub trzeba podjechać na skasowanie błędów.
Turbina miała być niedawno regenerowana, myślę czy to nie wina wtrysków. Czy jest jakoś sposób na ich sprawdzenie czy najlepiej wykręcić i dać na "stół"?

Awatar użytkownika
markiz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1553
Rejestracja: 06 paź 2009, 18:57
Imię: Jerzy
Lokalizacja: AYLESBURY U.K

Re: Zeta 2.0 JTD - kopci na czarno, brak mocy, Check engine

Post autor: markiz » 04 lip 2011, 13:28

Grac pisze:Witam,
kupiłem Zetę z silnikiem 2.0 JTD, po przejechaniu około 300 km moje subiektywne odczucie to brak mocy, za to kopci na czarno. Kontrolka check zapaliła się po wymianie wózka/sanek, świeci się cały czas i nie wiem czy to wina mechanika, być może czegoś nie podłączył lub trzeba podjechać na skasowanie błędów.
Turbina miała być niedawno regenerowana, myślę czy to nie wina wtrysków. Czy jest jakoś sposób na ich sprawdzenie czy najlepiej wykręcić i dać na "stół"?
Na początek podjedź na komputer.
Pozdrawiam markiz
Lancia Lybra sedan 2.4jtd
Lancia Delta III 2.0 MJet
La pi? bella ? la Lancia

matias21
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 695
Rejestracja: 31 lip 2007, 0:00
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Zeta 2.0 JTD - kopci na czarno, brak mocy, Check engine

Post autor: matias21 » 04 lip 2011, 19:36

odłącz przepływomierz powinien być za filtrem powietrza, albo zobacz czy jest podłączony.

Grac
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 4
Rejestracja: 02 lip 2011, 1:49
Imię: Grac
Lokalizacja: Poznań

Re: Zeta 2.0 JTD - kopci na czarno, brak mocy, Check engine

Post autor: Grac » 08 lip 2011, 0:40

Przepraszam że odpowiadam w swoim temacie, nie mogę znaleźć funkcji Edytuj.

Auto zawiezione do mechanika, nie działa/nie załącza się turbina. Niestety nie jestem pewny czy przy zakupie auta ona działała czy też nie, jeśli działała to jest szansa, że mechanik wymieniający sanki czegoś nie podłączył. W poniedziałek będę wiedział co jej dolega.
Oprócz tego komputer pokazał kilka błędów, EGR, problem z pompą/obiegiem/ciśnieniem paliwa.
Bardzo dziękuję za podpowiedzi.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik, przeniesienie napędu i układ chłodzenia”