Delta II - zamki wewnętrzne drzwi

Awatar użytkownika
pani_bichoniowa
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 113
Rejestracja: 16 cze 2011, 13:42
Imię: Karolina
Lokalizacja: Wieliczka

Delta II - zamki wewnętrzne drzwi

Post autor: pani_bichoniowa » 15 maja 2012, 19:40

Ponieważ zamek kierowcy na dobre zaciął się, muszę znaleźć "nowy". Czy z każdej delty II podejdzie takowy zamek?
Chodzi mi o to czy do 1.8 8v podejdzie zamek z delty o innych "parametrach" i roku produkcji?
Ostatnio zmieniony 16 maja 2012, 17:12 przez pani_bichoniowa, łącznie zmieniany 1 raz.

bolger
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 152
Rejestracja: 24 sie 2006, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: Delta II - zamki

Post autor: bolger » 16 maja 2012, 0:07

Wydaje mi się, że mogły być jakieś drobne różnice, ale generalnie chyba wszystko pasuje.
Jeżeli tylko możesz, kup nowy, np na ebay.it:
http://www.ebay.it/sch/i.html?_trkparms ... 581&_pgn=2

montowanie używek to strata czasu, przekonałem się o tym trzy razy ... i tak potem trzeba kupić nowy.

Awatar użytkownika
pani_bichoniowa
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 113
Rejestracja: 16 cze 2011, 13:42
Imię: Karolina
Lokalizacja: Wieliczka

Re: Delta II - zamki

Post autor: pani_bichoniowa » 16 maja 2012, 9:20

to pod linkiem chyba nie jest tym co szukam, znowu posłużę się fotką Topcia. Chce wiedzieć czy ta część jest taka sama we wszystkich deltach II różnych roczników itp.
Obrazek

Awatar użytkownika
bassman
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1680
Rejestracja: 25 sty 2007, 0:00
Imię: Szymon
Lokalizacja: Łódź

Re: Delta II - zamki wewnętrzne drzwi

Post autor: bassman » 16 maja 2012, 19:22

Jeśli chodzi o zamki, to pasuje z każdego modelu Lancii Delty II i Dedry.
W czym dokładnie tkwi problem, jakie są objawy? Konstrukcja tych zamków jest trudna do uszkodzenia, najczęstsze problemy występują w wyniku zabrudzenia rygla zamka w kasece - wystarczy porządnie wyczyścić np. WD-40 i problem znika na długie lata.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
pani_bichoniowa
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 113
Rejestracja: 16 cze 2011, 13:42
Imię: Karolina
Lokalizacja: Wieliczka

Re: Delta II - zamki wewnętrzne drzwi

Post autor: pani_bichoniowa » 16 maja 2012, 19:33

Krótka historia: wysiadłam z auta i chciałam zamknąć drzwi, ale się nie zatrzasnęły tylko otworzyły. Kręcenie kluczykiem ani zamykanie bolcem przy szybie nic nie robiło. Jak teściu zaczął grzebać przy skoblu to zaciął go w pozycji zatrzaśnięcia i nie można było domknąć drzwi. Rozkręciłam boczek, ale wszystko wydawało się sprawne, słychać było takie "cykanie" przy przekręcaniu kluczyka. Wypsikałam WD-40 co się dało, ale nadal bolec był zablokowany. W końcu porządnie przyłożyłam z pięści w drzwi na wysokości tego zamka, i bolec odskoczył w pozycję otwartą, przy drugim uderzeniu zamknął się po przekręceniu klucza i nawet pracował dobrze. ale dla bezpieczeństwa wyjęłam bezpiecznik i zamknęłam te drzwi... na drugi dzień nie mogłam już ich otworzyć i tak jest do dziś (od niedzieli)...

mechanik twierdzi, że się zatarł zamek na amen...

Awatar użytkownika
bassman
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1680
Rejestracja: 25 sty 2007, 0:00
Imię: Szymon
Lokalizacja: Łódź

Re: Delta II - zamki wewnętrzne drzwi

Post autor: bassman » 17 maja 2012, 4:43

Jeśli był mocno zabrudzony piachem lub czymś podobnym, to jest taka możliwość. Jednak ja na miejscu mechanika bym go rozebrał i porządnie wyczyścił, na nowo nasmarował. Powinien ożyć po tym zabiegu.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
pani_bichoniowa
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 113
Rejestracja: 16 cze 2011, 13:42
Imię: Karolina
Lokalizacja: Wieliczka

Re: Delta II - zamki wewnętrzne drzwi

Post autor: pani_bichoniowa » 17 maja 2012, 8:55

Z tego co ja wiem, to jest on nierozbieralny... ale co sie da to sie wyczysci, mimo to wolałabym mieć zamek w zapasie...

Awatar użytkownika
stabraf
Administrator
Administrator
Posty: 8477
Rejestracja: 22 lut 2008, 0:00
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Delta II - zamki wewnętrzne drzwi

Post autor: stabraf » 17 maja 2012, 9:48

W Kappie też jest nierozbieralny, a ja już duuużo naprawiłem ;)
Mechanikowi się nie chce - wymieniacz :-P

Awatar użytkownika
topcio
Prezes Lancia Klub Polska
Prezes Lancia Klub Polska
Posty: 11992
Rejestracja: 20 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Lublin woj. Lubelskie

Re: Delta II - zamki wewnętrzne drzwi

Post autor: topcio » 17 maja 2012, 10:03

pani_bichoniowa pisze:Z tego co ja wiem, to jest on nierozbieralny..
Fakt.
pani_bichoniowa pisze: co sie da to sie wyczysci, mimo to wolałabym mieć zamek w zapasie...
Raz zaciął mi się zamek przy zamkniętych drzwiach - nic przyjemnego : beczy : , od tamtej pory wymieniam zamki przy pierwszym objawie zacinania.
stabraf pisze:W Kappie też jest nierozbieralny, a ja już duuużo naprawiłem
Tak często Ci się psują? Może to znak, że czas wymienić na nowe. Tak czy inaczej jak bym zobaczył, że zaciął mi się "naprawiany" przez kogoś zamek, to by mnie szlag trafił na takie druciarstwo. Moim zdaniem niektórych części się nie rozbiera, zwłaszcza gdy "oszczędność" może przysporzyć wiele problemów.
Delta Intergale 16v
Fulvia Coupe 1.3 S 1972
Fulvia Coupe 1.3S 1971
Beta Spider Zagato 1.6
Obrazek

Awatar użytkownika
stabraf
Administrator
Administrator
Posty: 8477
Rejestracja: 22 lut 2008, 0:00
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Delta II - zamki wewnętrzne drzwi

Post autor: stabraf » 17 maja 2012, 10:06

topcio1 pisze:
Tak często Ci się psują?
Nie, nie Marcinie - swoje naprawiałem raz i prawie 4 lata spokój. Kolegom z forum duuużo naprawiłem ;)

Awatar użytkownika
topcio
Prezes Lancia Klub Polska
Prezes Lancia Klub Polska
Posty: 11992
Rejestracja: 20 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Lublin woj. Lubelskie

Re: Delta II - zamki wewnętrzne drzwi

Post autor: topcio » 17 maja 2012, 10:12

stabraf pisze:
topcio1 pisze:
Tak często Ci się psują?
Nie, nie Marcinie - swoje naprawiałem raz i prawie 4 lata spokój. Kolegom z forum duuużo naprawiłem ;)
A to spoko : ok2 : . Tak czy inaczej oszczędność na zamkach uważam za zbędną wobec problemów jakich mogą przysporzyć.
Delta Intergale 16v
Fulvia Coupe 1.3 S 1972
Fulvia Coupe 1.3S 1971
Beta Spider Zagato 1.6
Obrazek

Awatar użytkownika
pani_bichoniowa
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 113
Rejestracja: 16 cze 2011, 13:42
Imię: Karolina
Lokalizacja: Wieliczka

Re: Delta II - zamki wewnętrzne drzwi

Post autor: pani_bichoniowa » 17 maja 2012, 10:27

Raz zaciął mi się zamek przy zamkniętych drzwiach - nic przyjemnego : beczy : , od tamtej pory wymieniam zamki przy pierwszym objawie zacinania.
No właśnie teraz mam zacięty na zamkniętych drzwiach, ale lepsze to niż jak był zacięty w pozycji zamkniętej przy otwartych.
A powiedz mi jak udało ci się wymienić zamek jak drzwi byly zamknięte? "Rozwiercałeś" zamek, czy jest jakiś inny sposób?

Awatar użytkownika
topcio
Prezes Lancia Klub Polska
Prezes Lancia Klub Polska
Posty: 11992
Rejestracja: 20 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Lublin woj. Lubelskie

Re: Delta II - zamki wewnętrzne drzwi

Post autor: topcio » 17 maja 2012, 11:22

pani_bichoniowa pisze:No właśnie teraz mam zacięty na zamkniętych drzwiach, ale lepsze to niż jak był zacięty w pozycji zamkniętej przy otwartych.
Przedziwny dla mnie tok rozumowania :roll: , ale nic w tym dziwnego przecież Wy jesteście z Wenus :lol: (żarcik- oczywiście nic złego nie mam na myśli :) ) Moim zdaniem Trzeba było zdemontować zamek, uchylić szybę w drzwiach i zaciągnąć opaskę kablową
Spoiler:
do słupka środkowego :roll: .
pani_bichoniowa pisze:A powiedz mi jak udało ci się wymienić zamek jak drzwi byly zamknięte? "Rozwiercałeś" zamek, czy jest jakiś inny sposób?
Pukałem, stukałem, kręciłem kluczykiem i nagle gdy po dwóch dniach nic nie zdziałałem i stałem nad nimi z gumówką nagle się otworzyły :) . Dlatego teraz dmucham na zimne i przy pierwszej oznace szwankowania zamki wylatują ;) .

PS. Rozwiercenie zamka czyli jak mniemam tej dziurki gdzie się wkłada kluczyk absolutnie w niczym nie pomoże !!! Konieczne jest magiczne zdjęcie tapicerki drzwi i rozbrojenie cwaniaka od środka lub trzeba się rozejrzeć za nowymi drzwiami w kolorze aby zastąpić te pocięte gumówką :) .
Delta Intergale 16v
Fulvia Coupe 1.3 S 1972
Fulvia Coupe 1.3S 1971
Beta Spider Zagato 1.6
Obrazek

Awatar użytkownika
pani_bichoniowa
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 113
Rejestracja: 16 cze 2011, 13:42
Imię: Karolina
Lokalizacja: Wieliczka

Re: Delta II - zamki wewnętrzne drzwi

Post autor: pani_bichoniowa » 17 maja 2012, 11:33

Przedziwny dla mnie tok rozumowania :roll: , ale nic w tym dziwnego przecież Wy jesteście z Wenus :lol: (żarcik- oczywiście nic złego nie mam na myśli :) ) Moim zdaniem Trzeba było zdemontować zamek, uchylić szybę w drzwiach i zaciągnąć opaskę kablową
No wiesz rozumowanie kobiece czy niekobiece, : yesyes : hehe, ale ciężko w garniturach, sukienkach i szpilkach bawić się w demontaż zamka podczas imprezy z okazji I Komunii Św. ... 30 km od domu na parkingu restauracji...

No no, o to mi chodziło, że rozwiercać sam ten mechanizm z cynglem :) Broń Boże wkładkę...

btw. wiem co to opaska zaciskowa/kablowa :)

Awatar użytkownika
topcio
Prezes Lancia Klub Polska
Prezes Lancia Klub Polska
Posty: 11992
Rejestracja: 20 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Lublin woj. Lubelskie

Re: Delta II - zamki wewnętrzne drzwi

Post autor: topcio » 17 maja 2012, 11:46

pani_bichoniowa pisze:No no, o to mi chodziło, że rozwiercać sam ten mechanizm z cynglem :) Broń Boże wkładkę...
No tak, ale to od środka po zdjęciu tapicerki, rozwiercić nity i go rozłożyć lub rozciąć obudowę Dremelem.
Zanim zaczniesz destrukcję to stukaj, pukaj, kluczykiem, centralnym może za którymś razem puści.
Delta Intergale 16v
Fulvia Coupe 1.3 S 1972
Fulvia Coupe 1.3S 1971
Beta Spider Zagato 1.6
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”