Kappa - brak napięcia na drzwiach PT + problem z szybami

Awatar użytkownika
Marcin S
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 13
Rejestracja: 31 lip 2012, 13:04
Imię: Marcin
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Kappa - brak napięcia na drzwiach PT + problem z szybami

Post autor: Marcin S » 24 sie 2012, 10:49

Witam.

Mam problem z drzwiami prawymi tylnymi, gdyż nie ma na nich napięcia. Nie świeci się podświetlenie u spodu drzwi, przycisk od ustawienia szyby, brak napięcia również jest na słupku tylnym z podświetleniem ogólnym. Gdzie może być przerwa w obwodzie? Co powinienem sprawdzić?

I drugi problem. Sterowanie szybami na stan dzisiejszy jest dość nietypowe:
- Mechanizm szyby LP (od kierowcy) działa poprawnie.
- Mechanizm szyby PP słychać pracujący przekaźnik w sterowniku, sprawdziłem i napięcie dochodzi do silnika tylko sam silnik nie pracuje. Podejrzewam, że zastał się wirnik, ale jak wyjąć ten mechanizm z drzwi? :|
- Mechanizm szyby LT nie sprawna z żadnego przycisku. Brak dźwięku pracy przekaźnika w sterowniku.
- Mechanizm szyby PT nie sprawna z przycisku na tych drzwiach, natomiast z głównego panelu u kierowcy szyba pracuje. :-?
Nie mam pojęcia za co się wziąć, aby sprawdzić czemu tak szyby działają. Z tego co słyszę to sterownik znajduje się gdzieś pod infocenter'em, ale jak się do niego dokopać?

Sprawa głównie z tymi szybami jest dość "gardłowa" gdyż klima jest nie sprawna, a potrafią być jeszcze 30' upały... :|
Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam :)
Marcin

Awatar użytkownika
Borek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3050
Rejestracja: 12 maja 2012, 7:51
Lokalizacja: Łódź

Re: Kappa - brak napięcia na drzwiach PT + problem z szybami

Post autor: Borek » 24 sie 2012, 13:27

Żeby się dobrać do silnika od szyb, musisz zdjąć boczek (na forum jest instruktaż do przednich drzwi prawych chyba nawet) i go sobie odkręcić, a następnie wyjąć - jest na to miejsce choć trzeba pokombinować.

Co do tylnych prawych drzwi to dla nich i dla słupka jest chyba jedna wiązka po prostu, ale najpierw sprawdź wtyczki czy są na nich jakiekolwiek napięcia. Jak nie, to pewnie jakaś kostka się gdzieś odpła (albo masa tej wiązki? O ile jest prowadzona) - gdzieś na forum są takie duże instrukcje serwisowe, polecam w nich pogrzebać.

Szyba w lewych tylnych - sprawdź czy przycisk jest podpięty i czy ma napięcia. Sterownik do szyb tylnych jest chyba w bagażniku, tam gdzie bezpieczniki.
Drop a gear and disappear!

argenta67

Re: Kappa - brak napięcia na drzwiach PT + problem z szybami

Post autor: argenta67 » 24 sie 2012, 18:57

Marcin S pisze:Witam.

Mam problem z drzwiami prawymi tylnymi, gdyż nie ma na nich napięcia. Nie świeci się podświetlenie u spodu drzwi, przycisk od ustawienia szyby, brak napięcia również jest na słupku tylnym z podświetleniem ogólnym. Gdzie może być przerwa w obwodzie? Co powinienem sprawdzić?

I drugi problem. Sterowanie szybami na stan dzisiejszy jest dość nietypowe:
- Mechanizm szyby LP (od kierowcy) działa poprawnie.
- Mechanizm szyby PP słychać pracujący przekaźnik w sterowniku, sprawdziłem i napięcie dochodzi do silnika tylko sam silnik nie pracuje. Podejrzewam, że zastał się wirnik, ale jak wyjąć ten mechanizm z drzwi? :|
- Mechanizm szyby LT nie sprawna z żadnego przycisku. Brak dźwięku pracy przekaźnika w sterowniku.
- Mechanizm szyby PT nie sprawna z przycisku na tych drzwiach, natomiast z głównego panelu u kierowcy szyba pracuje. :-?
Nie mam pojęcia za co się wziąć, aby sprawdzić czemu tak szyby działają. Z tego co słyszę to sterownik znajduje się gdzieś pod infocenter'em, ale jak się do niego dokopać?

Sprawa głównie z tymi szybami jest dość "gardłowa" gdyż klima jest nie sprawna, a potrafią być jeszcze 30' upały... :|
Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam :)
Marcin
Trochę tych problemów nazbierałeś i z tego co napisałeś to "złą droga idziesz". Od tylnych szyb żadnych przekaźników nie usłyszysz a po drugie to trzeba skontrolować sprawność podnośników pojedynczo i bezpośrednio przy silniczkach.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja elektryczna”