Kappa - wymiana foteli na kubełkowe

regaciarz
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 188
Rejestracja: 05 kwie 2012, 19:52
Imię: Michał
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Kappa - wymiana foteli na kubełkowe

Post autor: regaciarz » 06 sty 2013, 12:57

Pewnie zaraz zostanę nieźle zjechany za profanację, ale co mi tam ;)
Ostatnio widziałem ciekawą przeróbkę w Vw. Tylna kanapa była skórzana oryginalna a z przodu półskóra recaro. Oprócz mnie nikt w warsztacie nie zauważył, że jest coś nie tak z wnętrzem i pomyślałem, że może tą drogą należy podążyć.
Jak w Kappie są sterowane oryginalne fotele? Po prostu z samochodu jest pociągnięty plus i minus czy jest gdzieś moduł sterujący?
Może ktoś się orientuje jakie samochody mają rozstaw szyn taki jak w Kappie? tj. 48cm
Kappa ma bardzo dobre fotele, ale z mojego już nie ma praktycznie co zbierać a szukanie ciemno szarej alcantary do turbo po lifcie w idealnym stanie to jak szukanie świętego grala...

Awatar użytkownika
Gros
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2700
Rejestracja: 22 maja 2011, 19:44
Imię: BogdanA
Lokalizacja: Osterode -Mazury Zachodnie

Re: Kappa - wymiana foteli na kubełkowe

Post autor: Gros » 06 sty 2013, 17:26

czemu mówiszże profanacja hihi w poldku miałem z audika hihi a w Themie przez jakiś czas z Kappy do póki nie kupiłem skóry
:lol: : gafa : :bitwa:

Awatar użytkownika
MariuszKRK
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 209
Rejestracja: 09 lis 2011, 20:52
Imię: Maniek
Lokalizacja: Krakow i okolice

Re: Kappa - wymiana foteli na kubełkowe

Post autor: MariuszKRK » 06 sty 2013, 17:55

Zapytaj na forum Fiata Coupe o rozstaw...czasami trafiają się Recaro z wersji Plus na sprzedaż
Warto zainteresować się tez fotelami z AR GT.
Lancia Kappa TDs ujeżdzana do pracy:)
Lancia Kappa TDs SW

Alfa Romeo 166 JTD
ex Fiat Coupe 16V Turbo
ex Alfa 155 1.8 TS
ex Alfa 155 1.7TS
ex Alfa 164 2.0TS

regaciarz
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 188
Rejestracja: 05 kwie 2012, 19:52
Imię: Michał
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Kappa - wymiana foteli na kubełkowe

Post autor: regaciarz » 06 sty 2013, 18:55

I o takie posty mi chodziło, na śmierć zapomniałem, że kiedyś zakochałem się w fotelach z GTV : ok2 :

Awatar użytkownika
Dudi
Członek Zarządu LKP
Członek Zarządu LKP
Posty: 12270
Rejestracja: 30 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Re: Kappa - wymiana foteli na kubełkowe

Post autor: Dudi » 06 sty 2013, 19:36

GT a GTV to dwie zupełnie inne historie... :roll: ;)
Dudi
Fiat Brava 80 16v SX / Alfa Romeo 156 2.0 16v Selespeed / Lancia Lybra SW 1.9 JTD 115 LX Verde Olimpia
Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair 170KM Distinctive
Fiat Fullback 2.4 MJ LuxNAV 180KM
Nysa Towos 522 '86 (do poprawek) / YAMAHA YZF-R6 (eeeeeeeRRRRRRrrrrr sześć)
Obrazek
Obrazek

Polej
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2432
Rejestracja: 09 lut 2010, 16:45
Imię: Marcin
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Kappa - wymiana foteli na kubełkowe

Post autor: Polej » 06 sty 2013, 20:21

regaciarz pisze: Jak w Kappie są sterowane oryginalne fotele? Po prostu z samochodu jest pociągnięty plus i minus czy jest gdzieś moduł sterujący?
Może ktoś się orientuje jakie samochody mają rozstaw szyn taki jak w Kappie? tj. 48cm
Kappa ma bardzo dobre fotele, ale z mojego już nie ma praktycznie co zbierać a szukanie ciemno szarej alcantary do turbo po lifcie w idealnym stanie to jak szukanie świętego grala...
Nie wiem o jakie konkretnie sterowanie foteli pytasz. Fabrycznie ręczne fotele nie mają żadnej elektryki ( poza układem poduszek i czujnikiem pasa), a fotele elektryczne mają swoje wiązki podłączone do przekaźników i zegarów. Jednak samo zasilanie tego wszystkiego można podłączyć bez fabrycznej instalacji- wystarczy znaleźć + i -, tu nie ma żadnej filozofii. Mówię oczywiście o sedanie i SW, bo Coupe ma inne fotele.

Odnośnie wymiany foteli na "kubełkowe" (dla mnie kubełki służą do sportu)- zastanawia mnie tylko,co Tobą kieruje,czy konkretna wizja, czy impuls. Ja tego np. kompletnie nie widzę, żadne z foteli Alfy nie pasują mi wizualnie do stylu Kappy (może poza tymi z 164), a już na pewno nie fotele z GTV czy GT. Pomijając kwestie techniczne (rozstaw szyn)- są za małe.A kompozycja z dwóch różnych samochodów w tym wypadku wyglądałaby.. 8-O :-? Już wolałbym pokombinować coś z fotelami z Kappy Coupe.
Zastanawiam się też nad aspektem ekonomicznym- na pewno nie będzie taniej znaleźć niezmęczonych foteli z innego samochodu (foteli kubełkowych!) i zaadoptować ich do Kappy, niż choćby dokupić niezmęczoną tapicerkę i ją po prostu wymienić. Wystarczy kupić tapicerkę z tylnej kanapy, lub poszukać foteli pasażera- zazwyczaj są w dobrym stanie. Można też (mając wzór) uszyć nową ze swojego materiału.
Metod jest sporo, da się nawet 'podrasować' trzymanie fabrycznych foteli, ale dla mnie osobiście takie kombinowanie nie ma żadnego sensu.

pozdrawiam;)
Lancia Kappa 2.0 20V
Saab 9-5 2.8 Turbo6 XWD

Awatar użytkownika
Przemek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 929
Rejestracja: 06 paź 2006, 0:00
Imię: Przemek
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Kappa - wymiana foteli na kubełkowe

Post autor: Przemek » 06 sty 2013, 20:30

Rozstaw szyn foteli z AR 164 mogę Ci zmierzyć ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”