Ypsilon 1.4 8V ( 77KM ) - lekki pobór oleju

Awatar użytkownika
thermano
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 750
Rejestracja: 13 kwie 2011, 7:50
Imię: Tomasz

Ypsilon 1.4 8V ( 77KM ) - lekki pobór oleju

Post autor: thermano » 22 lut 2013, 8:30

Witam . Mam ( małżonka ) Ypsię jak w temacie z 2009 roku z przebiegiem ok. 55.000 km . Kupiona od forumowicza przy przebiegu 27.000 km .

Autko spisuje się świetnie , ale irytuje mnie pobór oleju z którym nie spotkałem się w przypadku wielu innych aut z grupy Fiata .

Nie jest to jakaś ogromna ilość ( szacuję jakiś litr na 10.000 - 15.000 km ) ale irytujące jest to , bo nie spotkałem się wcześniej z czymś takim .

Obiło mi się o uszy , że ten silnik tak ma . Czy ma ktoś podobne doświadczenia lub słyszał / czytał np. na forum Fiata czy Punto , że jest tak faktycznie w tych silnikach ?

Zastanawiałem się też nad takim rozwiązaniem ( bardzo nieśmiało , proszę o komentarze ) - zakładam , że do ubytku dochodzi poprzez przedostawanie się oleju między pierścieniami - czy dopuszczalne jest przy tym przebiegu na okres letni zastosowanie oleju półsyntetycznego 10W40 jak wiadomo o wyższej lepkości zamiast 5W40 ?
Syntetyk ma klasyfikację ACEA: A3/B3 , półsyntetyk spełnia A3 . Niby wszystko jest OK .
Czy nieco gęstszy olej w okresie "ciepłym" może wpłynąć na zmniejszenie zużycia bez odczuwalnej zmiany wpływu smarowania na trwałość ?

Proszę o Wasze opinie i doświadczenia .
"Jak pięknie się różnimy..."
DELTA 1.6 MultiJet ORO - EGR & DPF off z nową mapą : 149 KM / 362 Nm - Tramonto / Fiat 500 L PopStar 1.4 95 KM + LPG kolor BLACK / WHITE
Ty nie kupiłeś Lancii . Dostałeś Ją gratis . Zapłaciłeś tylko za udział w przedsięwzięciu ... No i przedsięwzięcie się zes...ło :(
-----------------------------------------

Wróć do „Silnik, przeniesienie napędu i układ chłodzenia”