Kappa 2.4 VIS - brak świateł z przodu: mijania/długie/p-mg

klex1
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 10
Rejestracja: 10 kwie 2013, 22:59
Imię: Tomek
Lokalizacja: Warszawa

Kappa 2.4 VIS - brak świateł z przodu: mijania/długie/p-mg

Post autor: klex1 » 16 kwie 2013, 23:58

Ponownie witam kolegów, kolejny problem w Kapiszonie. ;)

Mianowicie, dzisiaj po włączeniu świateł mijania na chwilę odpalił się ksenon, a następnie zgasł. Kontrolki brak, długie nie działają niezależnie, czy krótkie mignięcie, czy stale załączone, przednia przeciwmgła również się nie świeci, chociaż jej kontrolka działa. Infocenter krzyczy tylko o defekcie połączenia elektrycznego, nic ponadto. Pozostałe oświetlenie (pozycje i cały tył) - bez zarzutu. Bezpieczniki całe, wszystkie bez wyjątku. Dodatkowy objaw jest taki, że po przełączeniu na same światła pozycyjne na zapłonie i włączeniu przednich przeciwmgielnych, z przekaźnika do tychże słychać buczenie, albo bzyczenie, jakby przekaźnik się bardzo szybko włączał i od razu rozłączał, ale światła to nie daje. Ki diabeł?
Zastanawiam się, czy to włącznik świateł, czy skrzynka na nadkolu. Skrzynkę wykluczę na dniach, bo akurat podczas jej demontażu dzisiaj urwała się śruba od oczka na 2 zielone przewody (czyli ta mniejsza, bliżej wtyczki 2-pinowej), więc muszę zanabyć sprawną skrzynkę. Jeśli jednak to nie będzie to, to co dalej? Włącznik, moduł IGE?

Będę wdzięczny za wszystkie pomysły.

Awatar użytkownika
Tomzik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5396
Rejestracja: 22 gru 2007, 0:00
Imię: Tomczysław ;)
Lokalizacja: Kwidzyn/Świecie

Re: Kappa 2.4 VIS - brak świateł z przodu: mijania, długie,

Post autor: Tomzik » 19 kwie 2013, 22:52

A zerknij może na wiązkę kabli wychodzącą z tylnej klapy - tam się lubią łamać przewody i powodować podobne cyrki - sam taki miałem, ale o ile pamiętam u mnie nie działały postojówki z przodu, krótkie i tylne postojówki oraz stop, ale długie o dziwo działały. Mniej więcej w miejscu wychodzenia wiązki z klapy szukaj (może być ciut w klapie, ale te okolice).

Oczywiście na infocenter dyskoteka - nie nadążał wypisywać komunikatów ;)
Są: Lancia Delta 2,0 Multijet; Lancia Phedra 2,2 Multijet; Yamaha XJ 900S Diversion; SHL M11W
Były: Lancia Delta HPE 1,8 16V GT; Lancia Kappa 2,0 20V Turbo; Fiat Croma 2,0 T i.e., SFM Junak M10, Romet Ogar 205

Awatar użytkownika
kond243
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2597
Rejestracja: 27 gru 2009, 0:25
Skype: Kondi243
Imię: Konrad
Lokalizacja: Przysieka

Re: Kappa 2.4 VIS - brak świateł z przodu: mijania, długie,

Post autor: kond243 » 20 kwie 2013, 1:28

Witam sprawdż modół IGE pod kierownica a wszystkie przekażniki i bezpieczniki od swiateł są na lewm nadkolu w puszcze zakrecanej tzn od strony kierowcu jest też tam kostka sprawdż ją mogla zawilgnąć i nie ma styku.
Były:Peugeot 309 1.6, Renault Laguna 1.8 8v, Lancia Kappa 2.0 V.I.S.
Są Lancia Kappa 20vt, Lancia Kappa 2.0 V.I.S,Lancia Y 1.2 16v.Lancia Thesis 20vt

klex1
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 10
Rejestracja: 10 kwie 2013, 22:59
Imię: Tomek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kappa 2.4 VIS - brak świateł z przodu: mijania, długie,

Post autor: klex1 » 11 maja 2013, 9:39

Panowie, problem został rozwiązany - wymieniłem skrzynkę bezpieczników na kielichu na taką w o wiele lepszym stanie i problem zniknął jak ręką odjął. :) Dziękuję za podpowiedzi. :)
Pozdrawiam.

carincton
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 675
Rejestracja: 05 lis 2011, 14:54
Imię: Damian
Lokalizacja: okolice Konina

Re: Kappa 2.4 VIS - brak świateł z przodu: mijania, długie,

Post autor: carincton » 06 mar 2015, 19:10

Podobnie jak kolega nie mam świateł mijanie i drogowych, czyli długich.
Wymieniłem dziś moduł IGE na taki o takich samych numerach i nic nie pomogło, sprawdziłem masy(tą przykręcaną koło skrzyni biegów i dwie przykręcane do nadwozia przy akumulatorze), poczyściłem i przesmarowałem smarem do połączeń elektrycznych. Sprawdziłem bezpieczniki w skrzynce elektrycznej pod maska, przekaźniki zmieniałem miejscami, bo są takie same i też nie pomogło.
Samochód stał nieużywany pół roku, wcześniej było wszystko wporządku, a gdy zacząłem używać auta najpierw światła mi gasły na 1 s lub 2, później zgasły całkowicie.
Wczoraj o dziwo jak odpaliłem auto zaczęły działać, przejechałem 4 km i w momencie przełączania na długie światła znów zgasły.
Na desce świeci się jedna kontrolka od świateł, a nie dwie.Światła pozycyjne działają, komputer nie wykazuje żadnych błędów.
Proszę o pomoc co jeszcze sprawdzić.

carincton
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 675
Rejestracja: 05 lis 2011, 14:54
Imię: Damian
Lokalizacja: okolice Konina

Re: Kappa 2.4 VIS - brak świateł z przodu: mijania/długie/p-

Post autor: carincton » 07 mar 2015, 16:27

Chyba już wiem co jest przyczyną nie działania świateł mijania i drogowych. Do przekaźnika dochodzi tylko 12,5V i 12,8 V i przekaźnik odcina prąd, bo jest poza zakresem. Czyli gdzieś połączenie jakieś zaśniedziało i nie przewodzi tak jak powinno prądu.
Idę szukać gdzie to może być.

Awatar użytkownika
volf
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 4020
Rejestracja: 07 sty 2007, 0:00
Lokalizacja: powiat Bełchatów

Re: Kappa 2.4 VIS - brak świateł z przodu: mijania/długie/p-

Post autor: volf » 07 mar 2015, 21:57

Czyli brakuje masy na cewce przekaźnika?
KAPPA TDS & JTD

carincton
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 675
Rejestracja: 05 lis 2011, 14:54
Imię: Damian
Lokalizacja: okolice Konina

Re: Kappa 2.4 VIS - brak świateł z przodu: mijania/długie/p-

Post autor: carincton » 08 mar 2015, 13:22

Światła dziś ożyły same. Napięcie na przekaźnikach świateł w małej skrzynce bezpieczników na nadkolu pod maską jest 12,88 i 14,02 V, a jak jest u was w kappach?
Interesuje mnie to,bo chcę porównać. Tzn należy wyjąć dwa pierwsze przekaźniki od strony kielicha w prostokątnej skrzynce bezpieczników na zapalonych światłach i multimetrem zmierzyc ile Volt jest dokładając kable pomiarowe do poszczególnych wtyków w róznych kombinacjach.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”