Y - problem ze wskaźnikiem paliwa?

Awatar użytkownika
siwyX
Moderator Globalny
Moderator Globalny
Posty: 692
Rejestracja: 19 lut 2012, 12:14
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Y - problem ze wskaźnikiem paliwa?

Post autor: siwyX » 20 wrz 2013, 20:35

Witam w mojej Lanci Y miałem pęknięty kruciec we wkładzie pompy paliwa , kupiłem nowy wkład kompletny firmy meat and doria założyłem i nie wiem może jestem przewrażliwiony ale wskaźnik paliwa idzie bardzo powoli do góry nawet jak zatankuje .Czyżby czujnik wskazania paliwa był uszkodzony ? czy jest tam jakaś regulacja?
Obrazek
Obrazek
Była
Lancia Y '98 1,1 Elefantino Blue "Błekitna" R.I.P :(
Jest
Lancia Y '98 1,2 "black&blue edition" in progress 99%
Lancia Y '97 1,2 white edition :D
Fiat 126 elx '99 " RedDevil "

Lukasz_TG
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2136
Rejestracja: 16 lut 2010, 22:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry \ Regensburg DE

Re: Y - problem ze wskaźnikiem paliwa?

Post autor: Lukasz_TG » 20 wrz 2013, 22:52

Powodów może być wiele. Pływak porusza się góra - dól, drugi jego koniec (nie wiem jak to nazwać) ociera o ścieżke rezystancyjną. Czyli jak zalejesz pełny bak wtedy pływak jest maksymalnie na górze czyli ścieżka rezystancyjna nie ma oporu. W tym momencie przepływa przez nią teoretycznie 12V czyli wskaźnik pokazuje max. Gdy pływak opada, wtedy wzrasta rezystancja, co za tym idzie spada napięcie i wskaźnik opada. W oryginale całość jest bardzo czuła. Jak mamy w baku 10 litrów lub mnie to wskaźnik lata dosłownie jak chce. Wynika to z bezwładności pływaka oraz z szybkiek reakcji ścieżki rezystancyjnej. Natomiast zamiennik może być inaczej skalibrowany. Może zrobili coś na wzór starego VW tam też wskaźnik był ospały.
Thema SW 2.0 VIS, Thema 16VT MK III LX (dawca), Kappa 2.0 SW wel gruz :),Bravo 2.0 20V - jeszcze bez - VT, Y 1.2 8V :) Peugeot 206 cc :)

Awatar użytkownika
siwyX
Moderator Globalny
Moderator Globalny
Posty: 692
Rejestracja: 19 lut 2012, 12:14
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Y - problem ze wskaźnikiem paliwa?

Post autor: siwyX » 20 wrz 2013, 23:24

Aha czyli nic z tym nie zrobię tak musiało by być ? , w dodatku zauważyłem ze podczas skręcania wskaźnik paliwa "zaniżał" ilośc paliwa wskazówka się ruszała , potem wracało wszystko do normy a na nowym czujniku tego niema po prostu.......
Obrazek
Obrazek
Była
Lancia Y '98 1,1 Elefantino Blue "Błekitna" R.I.P :(
Jest
Lancia Y '98 1,2 "black&blue edition" in progress 99%
Lancia Y '97 1,2 white edition :D
Fiat 126 elx '99 " RedDevil "

Lukasz_TG
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2136
Rejestracja: 16 lut 2010, 22:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry \ Regensburg DE

Re: Y - problem ze wskaźnikiem paliwa?

Post autor: Lukasz_TG » 21 wrz 2013, 8:23

Nic nie da się zrobić, taka uroda tego pływaka. Według mnie jest lepszy niż oryginał. Jednynie może minimalnie inaczej pokazywać przy prawie pustym zbiorniku. Dlatego najlepiej mieć 5L w bagażniku :)
Thema SW 2.0 VIS, Thema 16VT MK III LX (dawca), Kappa 2.0 SW wel gruz :),Bravo 2.0 20V - jeszcze bez - VT, Y 1.2 8V :) Peugeot 206 cc :)

Awatar użytkownika
siwyX
Moderator Globalny
Moderator Globalny
Posty: 692
Rejestracja: 19 lut 2012, 12:14
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Y - problem ze wskaźnikiem paliwa?

Post autor: siwyX » 21 wrz 2013, 13:23

Ok wielkie dzięki bo juz myślałem ze coś jest uszkodzone ale jak taka jest jego uroda to spoko dzięki za wyjaśnienie pozdrawiam
Obrazek
Obrazek
Była
Lancia Y '98 1,1 Elefantino Blue "Błekitna" R.I.P :(
Jest
Lancia Y '98 1,2 "black&blue edition" in progress 99%
Lancia Y '97 1,2 white edition :D
Fiat 126 elx '99 " RedDevil "

ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja elektryczna”